Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.117
Поени од реакции
28.853
Оваа третата ти е добра ја со неа би се пријавил, многу добро изгледа.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Оваа третата ти е добра ја со неа би се пријавил, многу добро изгледа.
Не е моја третата
Автоматски споено мислење:

Третата...како се викаеше овој споменик, имав фигуричка донесено од таму од таткоми кога беше...мамаев кургам или како беше?
ееехх ...ме потсети...времеплов:(
Мамаев Курган е местото каде што е подигнат меморијалов,кој се вика , Родина Мать зовет. Иначе имав многу боље слики,али ја загубив мемориската,ова е се што ми е останато на соц.медиуми закачено.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
За вакви испади вредеше дислајкот...

Иначе форца и диџеј :cool:
За да се оградиш од критики вредело?

Све е ова како дете у средно на екскурзија што чкрапнало набрзинка со телефонот колку да има што да покаже дома, ниедна не е фотографија каква што гледавме у другите натпревари, буквално испод просекот.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
За да се оградиш од критики вредело?

Све е ова како дете у средно на екскурзија што чкрапнало набрзинка со телефонот колку да има што да покаже дома, ниедна не е фотографија каква што гледавме у другите натпревари, буквално испод просекот.
Секако дека може критика, ако е конструктивна. Дај предлози за подобрување ако имаш, ако не мислам дека коментарите се беспотребни.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.521
Поени од реакции
34.655
...ретроспектива на постираните фотографии на фото натпреварот „ Споменици“!
прво да се кажам зошто ги елиминирав следниве фотографии:

20210103-190559.jpg DSC_0226.jpg

@chef_cook ... да беше само позадинскиот споменик со тргнат од видик првиот споменик ќе беше фантастично, вака двата споменика си пречат еден со друг во самата фотографија,
@TrendS ... јас би ја фотнала од спротивен правец, да главата на споменикот дојде на прв план, а и светлината од отворената врата би била позади фотоапаратотот што не би ги дале тие осветлен места на самиот споменик,

20171005-073718.jpg 8dnQl3b.jpg

@aletem ... фотографијава би била прекрасна доколку не влезеше во објективот позадината на пристаништето со што ја губи цела приказна и убавина самата скулптура, јас би нашла друг агол каде позадината би била само море или комбинација со карпите женската скулптура и небото,
@MK expat ... ефективниот момент е фатен на сребрената бојата на споменикот, но позадинскиот објект, мостот како споменик обележие на Лондон му пречи на главниот споменик на фотографијата,

aleksandar_kirovski_20210104_0.jpg CFAEAFCD-791C-44AE-93A7-85A65E741D00.jpeg

@Forza Milan... уште една одлична фотографија, но која ја губи убавината поради спротивниот хоризонт на градот, а би била идеална, барем за мене, да беше сликната од друг агол каде би била само скулптурата и морето,
@Xfire ... убавината на скулптурата и околината ја губи токму од туристот што е седнат на оградата и гледа кон фотографот, а негова фигура му е на рамото на самата скулптура,

Dame Guev spomenik.jpg mMtcV7N.jpg

@Violetova и @abrako ...многу симпатични фотографии, но младите го засенчуваат споменикот со своето присуство со што, според мене, се губи смислата и важноста на скулптурата во самата фотографија,

Ke vrne, kasaat muvi.jpg 20181006_142548.jpg 20210104_150515.jpg

@Zlatikevichius ...доколку беше помалку зумиран објектот, да се опфатеше барем малку од рамките на зградата, дека самиот споменик всушност е неговата рефлексија на соседна зграда, ќе беше топ фотка, барем според мене,
@grande-juve ... на фотографијава ми пречи единствено фатен како централно место долниот дел на скулптурата што е многу „нечиста“ и ја „угрдува“ самата скулптура,
@kano ... за малку аголот не е стрефнат да се „фатат“ сите скулптури на фотографијата, дополнително дрвото лево е вишок, две скулптури се покриени од другите што не би требало за да биде фотографијата во целина, според мое мислење,

:oeoeoe: :misticen:

...со мала елиминација, во избор на фотографија каде имаме тема споменик, според мене, се следниве фотографии :

3C52677A-2AAA-4BDA-BB74-33D80707F904.jpeg IMG_20200517_160235.jpg

@Skorp и @Емкаа ... каде во самите фотографии има два споменика, но аголот е таков што воопшто не си пречат еден со друг, напротив доаѓаат во израз и се дополнуваат како една композиција,


fdae5e853c2c1b3c2a3207ec51bd2438.jpg IMG_0109.jpg

@Dee_Jay и @gurman2 ... одлични фотографии,

aleksandar_samandov_20210104_1.jpg 20200607-155401.jpg

@Torchyrus и @SuBZerO... зафатен само дел како детал од споменикот во фотографијата,

127181115_155776206249700_2490503292130498387_n.jpg IMG_1470.JPG

@Беркут и @bijons ...патриотските споменици секогаш блескаат,

така да се гласа само за две фотографии, хмм... дефинитивно во ова тема,

19 @Емкаа и 4 @gurman2 се мои фаворити! :ljubove:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Bijons душо...Алал да ти е колку слободно време имаш
Одлично искористени слободно време ;)
Автоматски споено мислење:

Bijons душо...Алал да ти е колку слободно време имаш
Одлично искористени слободно време ;)

ако се сеќавам добро невозможно е да сефотне на @TrendS фотката од другата страна, едноставно не се фаќа се :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.521
Поени од реакции
34.655
Bijons душо...Алал да ти е колку слободно време имаш
... 15 минути не се нешто од мое слободно време во недела да правам нешто што ми се допаѓа, со едно око гледам пред мене филм со друго око си давам време за брзо постирање на 19 фотки, знаеш јас немам потреба од кафе , ова ми е кафе ;)
ако се сеќавам добро невозможно е да сефотне на @TrendS фотката од другата страна, едноставно не се фаќа се :)
.... можеби, не ја имав таа чест да го посетам местото, а и сите фотографии на Нет се од таа позиција како на Тренд, ама нема „невозможно“ ете од „потешката“ страна!:)





 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.521
Поени од реакции
34.655
...ова повеќе му доаѓа тема како „Облакодери“ отколку „Згради“, инаку до кај 6,7 ката е зграда све друго е висококатница и облакодери :D
еве @Almeida постручно нека каже, а може и ќе учествува во натпреваров! :cool:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
бијонси, како можеш вака бафтаана да ме стааш у теми? Ниту пост имам овде, ниту сум ги отворил темиве....ај бркај работа
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
бијонси, како можеш вака бафтаана да ме стааш у теми? Ниту пост имам овде, ниту сум ги отворил темиве....ај бркај работа
Pa ubavo te pofali....kazi ako si po taa oblast

Ne te faća na kontra pa da i se ljutiš....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom