Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Виктор Крстевски ги одбил од Струмица и им рекол дека ќе чека да види што ќе биде со ФКВ. А овој Мартинага, нека му е со среќа. Такви играчи како него има многу. Мене ич не ми правеше мерак дечкото.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Полекате бе луѓе не се летајте одма. Што вика Ноу, вакви порталчиња што ќе пишат неофицијално дознаваме од наши извори знаете каков репер се!? Скоро, па никаков. Плус вртат прича што 90 % од нас сме уверени дека нема везе со реалноста. Да остаиме да покаже утрешниот ден. Ја напоменав немаат више простор за алиби...
 
Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
849
Мене линков не ни ми го отвара
Состанокот со инвеститорите од Катар, кои треба да инвестираат во најтрофејниот македонски клуб Вардар, се одложува, дознаваме од наши извори.

Тој требаше да се одржи во понеделник, 11 јануари, но поради технички причини ќе биде презакажан во нов термин во текот на неделата.

Катарската авиокомпанија со седиште во Доха, „Катар ервејс“ е потенцијалниот нов финансиер на ФК Вардар. Очекувањата се оваа година катарците да помогнат во решавањето на финансиските проблеми и опстанок на „црвено-црниот“ тим.

Претходно преку договор со Влада на РСМ се најавува можна промена на концесионерот на македонските аеродроми. Во таа насока, доколку успешно завршат разговорите за инвестициски влез на познатата авиокомпанија во Македонија, „Катар ервејс“ ќе го преземе и ФК Вардар.

Планот е катарците да го преземат комплетното раководење со „црвено-црните“ заедно со наталожениот долг од над три милиони евра.

Вардар е без управа после заминувањето на Самоил Симев, кој беше извршен директор и на претседателот Мирко Спасевски. Тие во клубот влегоа со преземањето на раководењето на Вардар во јануари 2014 година од страна на русинот Сергеј Самсоненко, кој во мај годинава објави заминување од клубот.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Ќе видиме утре, мада мене не ми се верува. Ниеден медиум, било на ТВ или интернет, не објави посета на катарска делегација заради потенцијална инвестиција. Не зборам за инвестиција во Вардар, туку општо како инвестирање во некој бизнис.
Обично властите се први да се пофалат дека примамиле одреден инвеститор.

Останува да почекаме. Мене повеќе ми е дали долгот воопшто ќе се врати од страна на Сергеј.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Бизнис со Катар има. Винчини и др компании извозот го пренасочуваат кон Катар во главно. Случајно нема ништо очигледно ќе има повеќе зделки.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Бизнис со Катар има. Винчини и др компании извозот го пренасочуваат кон Катар во главно. Случајно нема ништо очигледно ќе има повеќе зделки.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Има бизнис со Катар, ама наши компании да извезуваат. Овде збориме за инвестиција во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom