Веганизам/Вегетаријанизам

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.975
Поени од реакции
55.033
Ne ni ocekuva nekoj od tebe da bides gazda. Potrebna ti e kontrola i usmeruvanje. Kako i na sekoja djukela.
Некад и јас сум им газда, си ги мењаме улогите коа веќе ти не си бил способен за тоа. Инвалид.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.975
Поени од реакции
55.033
Ne se somnevam vo toa. Ako si dobar sigurno i koska ti frlaat, a ne ko na @Dumbledore djukelata samo na korki da te drzat.
Ноуп, не ми даваат коски, слабо месо си купувал за дома, не се заработува доволно од местење штекери.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
E dobro de izumiv i mleko. So napraj be ti so tvojata djukela. Uste ja cuvas ili go poseti veterinarot da i stavi vakcina od onie za spienje. I pazi sto ke odgovoris, gazdarici citaat tuka. Nekoi djukeli cesto se otpustaat od sindjir, gi prevrtvat kantite kaj komsite, se zagnuvat po ljuge i generalno pravat steta, pa da ne im davame idei ;).
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
E dobro de izumiv i mleko. So napraj be ti so tvojata djukela. Uste ja cuvas ili go poseti veterinarot da i stavi vakcina od onie za spienje. I pazi sto ke odgovoris, gazdarici citaat tuka. Nekoi djukeli cesto se otpustaat od sindjir, gi prevrtvat kantite kaj komsite, se zagnuvat po ljuge i generalno pravat steta, pa da ne im davame idei ;).
Дадена е одамна. Демек чувала двор! Толку беше глуп што за малку и него ќе го украдеа. Ама дебело сме надвор од темата. Зборуваме за морал и етика, а треба за рецепти. Па рецепти морам да барам ПП. :(
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.975
Поени од реакции
55.033
Дадена е одамна. Демек чувала двор! Толку беше глуп што за малку и него ќе го украдеа. Ама дебело сме надвор од темата. Зборуваме за морал и етика, а треба за рецепти. Па рецепти морам да барам ПП. :(
Нема врска бе, сеа владе електричарот ќе ми ги пријави мислењата дека сум го вреѓал и ќе ги избрише модераторот.
Јас ќе бидам баниран а он ќе остане искомплексиран битолчанец, плакатолепач и местач на штекери за ситни пари.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.975
Поени од реакции
55.033
I pak ne sum djukela.
I ne si davaj na znacenje, ne ti prijaviv mislenje ni sega ni prethodno. Proveri si kaj gazdite. Tesko mene ako so edna djukela nemozam da izlezam na kraj. Posebno skopska djukela.
Па тоа бе. :D

Од прееска те чекав.

Ај доста е, еве ме караат, пази на штекерите во иднина стар си може да те утепа струја.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
@ПрофаундлиСтупид и @CoolIris продолжете си во пп, мислењата се избришани, затоа што не сме во забавиште.

А има некоја чудна страст меѓу вас, до месото ќе е.:icon_lol:
Скраја да е... а беа онтопик но ОК... и ти си по месото евидентно :P

Туку зашто Џонтра го остави кога забавиште не е дозволено?

Автоматски споено мислење:

Nemoj da si ja stegas dusata, slobodno poveli. Samo aman ne bidite picici pa da prijavuvate mislenja. Se ljuti djukelata, misli jas go prijavuvam.
I sega otkako ja vrza, so vi bese muabetot? Ke spodeluvame recepti ili ke pravime muabeti od moralno eticko nutricionisticka priroda?
Рецепти плиз.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ај пошто сакате скара многу, да ви каже чичо што е најбољи на скара. Тоа е вргањ, ставаш малку масло на угреана скара....гледаш добро да е со шпакла пројдена од гнасотиите скарата, па може и со кромида да се прочисти....добро е за очи иато така :D
Се става вргањот се врти два три пати и се сервира...најбољи скара. Јебеш прасе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom