Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.969
Поени од реакции
35.602
Во моите нешто над 8 години на форумот, немам видено поголема парадокс тема од "Најекономично греење (затоплување)".

2600 и кусур страни за една ваква банална ствар. Дискусијата среќа се води на форум, да беше на маса за гуша ќе се фатеа сите таму.

Еден убеден дека он се грее најефтино, друг ја брани својата клима ко ќерка да му е, трет се избацува со гифови дијаграми поединечно за секој месец, четвртиот пред некој ден курот му беше дигнат како јарбол оти успеал да заштеди цели 38 евра во споредба со претходната година. Сето тоа беше документирано нормално.

Ги замислувам цели зажарени во фацата со пена на устата кога ги пишуваат постовите. :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Се надевам на следните избори ќе победи ВМРО или Левица за да може да гледаме нова сезона на "Фамилија Марковски", "Инсајдер" и уште неколку драматични и комични шоуа низ државава, не е тоа тоа у последниве пар години, не утепаа со турски серии (n)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
C

CoolIris

Гостин
Јас, ОН, кучево и старата шема, пешачење додека нозете не ме заболат. Се сретнавме така случајно, сменет е чоеков. Толку убава енергија ми зрачеше од него. Толку убав муабет си направивме. Пак ми се разискрија чувствата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.179
Класика женески муабет:

„После мене не е ист, сменет е.“
„Ја ќе го сменам, ќе види он“.
„Женет е, али ме сака мене“ и слични бисери...

Жени, да ве нема треба да ве измислиме :D

Во другите делови од форумот 3 дена се води дискусија дали да имало или да немало дислајк копче, дали да изгубиш 5 дена од животот за да му стискаш на некој дислајк на постови од детството што ги пишел и уште повеќе модератор (ваљда новопоставен, по заминувањето на старите) седнал кликал дислајкови на една женЦка на која така многу и сметаат и ја нервираат. Дал да плачам или да се смеам работата.

Не знам во кој виртуелен свет сакате да имате одобрување од мнозинството и ако истото го немате навечер тешко ви е да заспиете. Да губиш време на некој дислајк да му удираш на профил пошто те заебавал на тема за фудбал, пошто не го сакаш или пошто си нервозен ради тоа што жената/женската не ти дава е... шу знам.

Али форум, јеби га, некои работи никогаш нема да се сменат. Некои за/од тие лајкови живеат, секакви не има.

Празници се, опуштете се малку од малку и не гледајте на тоа дали и колку лајкови / дислајкови имате, тоа ниту ве опишува каква персона сте, ниту пак нешто ви менува во животот - барем не би требало, небитно е.
 
Член од
1 април 2020
Мислења
142
Поени од реакции
836
Диар К,

Крајов на денот завршува со мене сама дома, во собава, во распар пиџами со мокри ракави јер се пресоблеков па миев заби и лице, со пончо одгоре и наочара, лошо врзана уонаби-пунџа коса, и дланки кои мирисаат страшно добро ради кремот за раце на Авон од авокадо. Се трудам да си дојдам на себе, и да си ги вратам во нормала усните, рацете и очите јер цел ден сум без лабело, крем за раце и наочари.
Кој нема во главата... не, просто излегов само со телефон во џеб, без ранец, и ете што се случува.

Како девојките од кози карикатури, туширано клише.
На мене ми одгова.

Но сум се', само коузи не.

Реално, она што сакам да доведам во нормала се мислите. Денов беше супер навистина, многу добра локација, фина компанија и без опуштена.
Бев опуштена колку што можам да бидам, бидејќи генерално не сум опуштена персона. Со себе сум супер океј појава, но при појава на друга личност одма нешто се дига во мене, верзија која се оградува од се' во околината.
И тоа се повеќе ми смета. Но не знам како да си помогнам.
А страшно многу сакам да се чуствувам во ред и сите прачиња да даваат целина.

Небитно.
Хаосов во собава е пострашен од тој во мислите. И поголем. Јер делумно вториот се должи на фамозниот ПМС.
Така да утре ќе се чисти на големо. Задолжително.


П.С. Како троши пари некој што заработува 400 долари на час?

П.П.С. Среќен Божиќ
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.650
Да имаше ФБ дизлајк копче ќе беше форум кајгана.

Браво брате Цукенберге што не подлегна под притисокот пред 12тина години кога ти пишувавме петиции и ти се заканувавме дека ќе ја напуштиме мрежата ако не го воведеш тоа фамозно копче.

Некои ќе речат немаш чколија, ама ако наминеш некогаш тука, потсети се на тие времиња и биди горд на тоа што го постигна.

Иако не треба да бидеш многу горд зошто од форум кајгана без дизлајк копче, преку успешна социјална мрежа за лицекнига, сега си на ниво огласник-м.

Ама и не треба да те засега многу зш на крајо на дено прајш еден куп пари, па знаеш како е она Мајкл Џексон го боли тасета шо е мртов, не знај колку пари има.

Колку треба да си аут оф дејт за во 2021 да разбереш дека Сашка Сивата станала успешна јутјуберка и твичерка и дека во канал само разговор ќе демагогира за домаќинство.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Многу особи што ги познавам(или ме „познаваат"),во текот на годините си го имаат поставено прашањето
„Зашто воопшто сум жив"?
Не е ова некое шесто сетило или други глупости...едноставно,пратам начин на комуникација,говор на тело,очен контакт,вибрација и интонација на глас и др.(не е битно)
Дури една фаца беше толку искрена и ми кажа дека сум ѝ тежел на Земјата
:) :) :)
Точно е дека немам никаков концепт или поента во животот,ама тоа сепак си е моја работа и од никој ништо не барам[wtf?]
Жив сум заради особите што си ги поставуваат тие глупи прашања,со единствена цел... за да ги иритирам ;)

Нека ги има што повеќе такви суштества,ми го продужуваат животот,фала им,сѐ најдобро :)
So long Farewell
Aufwiedersehn
Goodbye :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Драга

Влеговме во 2021 година пред повеќе од една седмица, а луѓето уште се замараат кој и како станал модератор. Па дали е член година дена, па дали пишал 2-3 мислења во подфорумот каде бил, па дали ова, дали она. Во реалниот живот да се замаравте, како што се замарате со целокупните случки на форумов, ке догуравте далеку, а и државава ке беше добро место за живеење.

А вака продолжете само да млатите во празна слама.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Дали знаете кое е најладното место во Универзумот? Се нарекува 'The Boomerang Nebula' и се наоѓа на 5 000 светлосни години оддалеченост од Земјата... Температурата е -272,12 степени целизусови, поладно е дури и од температурата на празниот универзум која е -270.7 целзиусови...

Зашто е ова важно?

Дислајкот се избриша а братот Рик остана замрзнат, поладен дури и од апсолутната нула -273... Братот Рик достигна и остана на -760 степени...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.179
Во реалниот живот да се замраше било кој околу тоа кој поставуваат „на функција“, отколку индолентноста која ја покажува мноштвото од популацијата и ги прифаќа работите такви какви што се немаше да има еден куп со 2 дена искуство позади нив на министерски позиции и слично.
За нивната стручна наобразба, интелект и човекољубие за џабе би дискутирале.

Токму еден форум е микросвет на општеството во целина, општество во кое никој за ништо не се замара и генерално се млати празна слама. Нашето предничи, во реалниот живот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кајгано,
Која мизерија сме ние, да имаме мислење за упадот во Конгресот на есаде?
Замисли Шеќерка, Стево и муртинецот со тоа есцагот имале мислење, види богати, новост некоја.
Нешто не чув мислење за роденденот на Аљи и апсењата по Орман.
Туѓ срам ме јаде Кајгано! Кога го пишувам ова, се осеќам како берберот на царот Тројан :(
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Мислам, размислувам (со мојата празна глава)...
Да беше некој паметан па да го патентира 27 април...
Дебела пара ќе земевме сега од САД за лиценца...

Сега можеме да им ги пуштиме Рускоска и Кацарска... да ги средат малку.
211 години, може уште некоја нула да се додаде. За тероризам, се разбира...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom