Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
PONEDELNIK 04.01.2021 ideme drsko i bezobrazno @Bigo bigicaaaaaa se slusame li ajde spremaj kuferot popoleka januari do 20 go imash pasosot!!!
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Овие што заземаат една страна со муабетење на дваица без работа да знаат дека има приватни пораки. 6 страни кој каде ке оди и демагогии дали ке работат или не. Ццц
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Abe tase ubavo ime borisov da ne ti kaza do 15 deka nema da rabotat ..... Prasav 4 posrednici i site rekoa do 4 januar abe tasse
Ama taka e do negde, osvesti se kaj ziveeme. Nz zs se tolku potresuvas. Koga ima, togas. Dali 5 jan ili 15 jan, nema nekoja razlika.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
20201223_194415.jpg
Vcera vo 15 30 casot mi se smeni vo Ukaz,po samo 4 dena proverka od Viceprezident,posrednikot moj se javi kaj negov covek vo min za pravda problemot bil od min za pravda koga mi gi prakale dokumentite ne pratile 1 dokument kaj Jotova zaboraveli li neznam...i so intervencija od strana na mojot posrednik sve e prateno i vkjucen sum vo Ukaz 231,posto toj ukaz i za mene bil Fala na site i da znaete kako sto mi kaza mojot posrednik site na polozitelna ke dobiete Ukaz...poz
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Прегледај го приврзокот 278175
Vcera vo 15 30 casot mi se smeni vo Ukaz,po samo 4 dena proverka od Viceprezident,posrednikot moj se javi kaj negov covek vo min za pravda problemot bil od min za pravda koga mi gi prakale dokumentite ne pratile 1 dokument kaj Jotova zaboraveli li neznam...i so intervencija od strana na mojot posrednik sve e prateno i vkjucen sum vo Ukaz 231,posto toj ukaz i za mene bil Fala na site i da znaete kako sto mi kaza mojot posrednik site na polozitelna ke dobiete Ukaz...poz
Ohoo cestitki drugar , ti rekov cudno oti po spisok so imame 9 meseca site polozitelno potpisi, ti bese prv na proverka , teski i neizvesni 4 dena ali sepak dobro e koga se dobro se zavrse poz
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
94
Abe tase ubavo ime borisov da ne ti kaza do 15 deka nema da rabotat ..... Prasav 4 posrednici i site rekoa do 4 januar abe tasse
15 години живеам во бг :) мислиш дека лажам ? знам им системот политика од тука и натаму ама на никој не му се работи. не ги познаваш бугарите доста. и со COVID уште полошо.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Moze predhodno e pisuvano za ova no nemozev da najdam. Ve molam za info koja e procedurata za vadenje na bg vozacka dozvola, sto dokumenti se potrebni, moze li preku ambasada da se podnese, koga se predava makedonskata i dali moze so taa vo mk da se vozi kola sl mk tablici? Fala i pozz.
Знам дека треба да имаш 6 месеца најмалку пасош, адреса, па за да можеш да ја смениш во бугарска, т.е. тоа е македонска дозвола преведена на бугарски на дозволата ќе пишува "МК" позади, на пример таа не е призната во Англија (само 6 месеца), а другар мој за камион полагаше во БГ за да му биде бугарска а не преведена затоа што во Англија не му ја признаваа. Истото и јас сакам да го направам, али да го земам прво пасошот.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Знам дека треба да имаш 6 месеца најмалку пасош, адреса, па за да можеш да ја смениш во бугарска, т.е. тоа е македонска дозвола преведена на бугарски на дозволата ќе пишува "МК" позади, на пример таа не е призната во Англија (само 6 месеца), а другар мој за камион полагаше во БГ за да му биде бугарска а не преведена затоа што во Англија не му ја признаваа. Истото и јас сакам да го направам, али да го земам прво пасошот.
Викаат дека ако си со службената адреса(Леге 6)не си можел да ја смениш мк со бг дозвола?!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Прегледај го приврзокот 278175
Vcera vo 15 30 casot mi se smeni vo Ukaz,po samo 4 dena proverka od Viceprezident,posrednikot moj se javi kaj negov covek vo min za pravda problemot bil od min za pravda koga mi gi prakale dokumentite ne pratile 1 dokument kaj Jotova zaboraveli li neznam...i so intervencija od strana na mojot posrednik sve e prateno i vkjucen sum vo Ukaz 231,posto toj ukaz i za mene bil Fala na site i da znaete kako sto mi kaza mojot posrednik site na polozitelna ke dobiete Ukaz...poz
Cestitki eve uste eden dokaz deka rabotat iako mnogu eksperti na forumot ni davaat deziformacii .... Pa i neznam zosto e cudno i sne posledni vo svetot kako drzava ne pomina i Etiopija , toa koga imame 2 miliona eksperti vo Makedonija
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20201224-115255.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom