Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
@FAHRER
За да не се буниш, бидејќи секој ти дава различен одговор, И ДО СИТЕ кои секојдневно прашувате што како со изводите и венчаници ВЕ МОЛАМ, на ПРВА СТРАНА овде на форумот, ГОРЕ НА ЛЕВАТА СТРЕЛКА - ПОД НАСЛОВОТ , КЛИКНЕТЕ И ЌЕ ВЕ ОДНЕСЕ на првата страница од форумот, која започнува со постот од Никола и Пале, ќе прочитате за сите потребни документации за подигање удостоверение и трошкови!
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Zdravo,
Deneska mi se smeni statusot deka mi e stasano Drzavjanstvoto vo Ambasada vo Skopje.
Cekav 1 nedela.
Se javiv vo Ambasada vo Skopje vo 16h, mi se javi edna gospogja, kulturno mi kaza da dojdam da si go podignam drzavjanstvoto od ponedelnik do petok od 10h do 13h, bez da mi napravi nikakov problem, da me otkachi, da mi se isponasha ili da mi reche javi se po 2 nedeli...
Nekoj iskustvo da ima da mi spodeli dali cekal dolgo pred Ambasada ? ili pak iako mu rekle da dojde da ne zavrshi rabota ? Nekoj sovet ?
Dokumentite ke gi sredam znam shto treba da nosam za vo Ambasada.
Dali vo Ponedelnik da otidam porano kaj 9h za da zavrsham rabota do kaj 12h ??
Vi blagodaram,
Pozdrav.
Ja nakaj 12 otidov i uspeav da zavrsam pred 1. Imase dojdeni od 8 i si cekaa do 12.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Vo tek so rabotava samo na kajgana mozes da bidesh se drugo e falsh i grupata na fb i grupata u srbija
Yoa e tocno kajgana ima najtocen info,ama licno mislam za site statusi za promena se kjucni denovi od ponedelnik do sreda naredna nedela,posto ne rabotat cet i petok,zadnata nedela od godinava ne veruvam deka ke se zamaraat opsto baram taka pokazuva statistikata godini unazad dekemvri mesec...
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Da znaete deka od 24 dekemvri do 27 nema da rabotat bugarskite insitucii,imalo izvestuvanje pred min za pravda,nemalo nikakvo izvestuvanje za kolektuven odmor od 24 dek do 4 januari,sto se sirat muabeti...
Ma neka me potpisat tie 3 dena i da mozam da slavam vaka nema da lizga alkoholot


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Edno prasanje za drugar ne e clen na forumov. Imal nekoj posrednik i posrednikov mu napravil molba da mu go pratat udostoverenieto vo ambasadata vo SK, ama sega ne mu se javuva a ovoj nemoze da go podigne od ambasadata go motkaat vekje mesec koga mu pisuva deka udostoverenieto e vo sk. Sega nasol nekogo kobaagji ovoj mu rekol deka ke mu sredi od sk ambasada da mu go pratat udostoverenieto vo bt konzulatot dali e ova mozno ili pak go motaat ko macka glusec?

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Да ви се пофалам денес бев да се сликам во Софија, 2 месеци откако го подигнав државјанството во Битола. И самиот бев изненаден што толку брзо излегол матичниот а познавам луѓе што чекаат и по 4 месеци, ова му доаѓа голема среќа сум имал.
Секоја чест и за посредникот, професионалец на ниво(нема да го именувам јавно да не излезе дека реклама му правам, но кој го интересира може во порака).
Не однесе на сликање и таму завршивме за помалку од 15 минути бидејќи немаше воопшто гужва па здравје наредната недела ќе го имам и пасошот па здравје 2021 дим да ме њама :D:D

Со среќа и на сите останати што побрзо да завршите.
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
121
Поени од реакции
214
Да ви се пофалам денес бев да се сликам во Софија, 2 месеци откако го подигнав државјанството во Битола. И самиот бев изненаден што толку брзо излегол матичниот а познавам луѓе што чекаат и по 4 месеци, ова му доаѓа голема среќа сум имал.
Секоја чест и за посредникот, професионалец на ниво(нема да го именувам јавно да не излезе дека реклама му правам, но кој го интересира може во порака).
Не однесе на сликање и таму завршивме за помалку од 15 минути бидејќи немаше воопшто гужва па здравје наредната недела ќе го имам и пасошот па здравје 2021 дим да ме њама :D:D

Со среќа и на сите останати што побрзо да завршите.
So sreka!
 
Член од
12 декември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
2
Да ви се пофалам денес бев да се сликам во Софија, 2 месеци откако го подигнав државјанството во Битола. И самиот бев изненаден што толку брзо излегол матичниот а познавам луѓе што чекаат и по 4 месеци, ова му доаѓа голема среќа сум имал.
Секоја чест и за посредникот, професионалец на ниво(нема да го именувам јавно да не излезе дека реклама му правам, но кој го интересира може во порака).
Не однесе на сликање и таму завршивме за помалку од 15 минути бидејќи немаше воопшто гужва па здравје наредната недела ќе го имам и пасошот па здравје 2021 дим да ме њама :D:D

Со среќа и на сите останати што побрзо да завршите.
Koj e posrednikot Ako moze da mi pises u poraka
Автоматски споено мислење:

Zdravo na site. Dali znaete nekoj dobar posrednik od strumica imam slusnato za Stojan od strumica Dali znaete nesto za nego?
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2020
Мислења
25
Поени од реакции
39
Да ви се пофалам денес бев да се сликам во Софија, 2 месеци откако го подигнав државјанството во Битола. И самиот бев изненаден што толку брзо излегол матичниот а познавам луѓе што чекаат и по 4 месеци, ова му доаѓа голема среќа сум имал.
Секоја чест и за посредникот, професионалец на ниво(нема да го именувам јавно да не излезе дека реклама му правам, но кој го интересира може во порака).
Не однесе на сликање и таму завршивме за помалку од 15 минути бидејќи немаше воопшто гужва па здравје наредната недела ќе го имам и пасошот па здравје 2021 дим да ме њама :D:D

Со среќа и на сите останати што побрзо да завршите.
Kako i stasa tolku brzo adresata obicno se ceka pismoto da stasa 3 do 4meseca
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Да ви се пофалам денес бев да се сликам во Софија, 2 месеци откако го подигнав државјанството во Битола. И самиот бев изненаден што толку брзо излегол матичниот а познавам луѓе што чекаат и по 4 месеци, ова му доаѓа голема среќа сум имал.
Секоја чест и за посредникот, професионалец на ниво(нема да го именувам јавно да не излезе дека реклама му правам, но кој го интересира може во порака).
Не однесе на сликање и таму завршивме за помалку од 15 минути бидејќи немаше воопшто гужва па здравје наредната недела ќе го имам и пасошот па здравје 2021 дим да ме њама :D:D

Со среќа и на сите останати што побрзо да завршите.
Супер! :)

И дим да те нјама шо побргу! 2021, се надевам поарна ќе е.

В понеделник звонам, таман месец дена после указот. Ако нема, после месец дена пак звонам. Хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom