Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Dali dokolku pozolam strukturno prv kolokvium, za da odam na vtor pak ke treba da polagam kfalifikaciski?
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Еден совет за студенти од прва година- не ги " трошете " одеднаш сите лесни изборни предмети, за кога ќе дојде 3/4 година да можете тогаш меѓу мноштво потешки да имате и изборен лесен да не одите длабоко со презапишувањава.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Dali na Code kaj site vi e access denied na tekovnite laboratoriski po APS ili samo kaj mene ???
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Еден совет за студенти од прва година- не ги " трошете " одеднаш сите лесни изборни предмети, за кога ќе дојде 3/4 година да можете тогаш меѓу мноштво потешки да имате и изборен лесен да не одите длабоко со презапишувањава.
Moze da objasnite povekje za ova, se spomnuvase nesto nivo, no ne razbrav
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Moze da objasnite povekje za ova, se spomnuvase nesto nivo, no ne razbrav
Ако си по нова програма после 2018та не ти важи ова. Мораш да бираш предмети според ниво на тежина.
  • Број на предмети од Н1- вкупниот број кредити на избрани изборни предмети од групата Н1 не смее да надминува 6 кредити. Ова значи дека смееш да избереш само еден предмет од најлесно ниво, тоа ти се предметите за втор семестар.
  • Број на предмети од Н2- вкупниот број кредити на избрани изборни предмети од групата Н2 не смее да надминува 36 кредити. Ова значи дека смееш да избереш 6 предмети од средно ниво, тие ти се изборните за 3ти и 4ти семестар.
  • Број на предмети од Н3 – нема ограничување во бројот на избрани предмети од групата Н3. Ова значи дека смееш да бираш колку сакаш предмети наменети за 5ти,6ти,7ми и 8ми семестар.
 
Член од
12 март 2018
Мислења
29
Поени од реакции
5
Веројатно е често поставувано прашање, кој смер на ФИНКИ е најдобар, во смисла на побарувачка и квалитет на студиите. Лично сум заинтересиран за Мрежи и безбедност и претпоставувам дека треба и други сертификати за подобро работно место, но ме интересира, кое е вашето мислење за смерот и која е добра алтернатива.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Веројатно е често поставувано прашање, кој смер на ФИНКИ е најдобар, во смисла на побарувачка и квалитет на студиите. Лично сум заинтересиран за Мрежи и безбедност и претпоставувам дека треба и други сертификати за подобро работно место, но ме интересира, кое е вашето мислење за смерот и која е добра алтернатива.
Главните предмети ги имаш на сите смерови. Разгледај си кои од задолжителните што се за одредени смерови, највеќе ќе те влечат и запиши си се таму. За работа, не ти значи многу дипломата, има огромен број на студенти што работат а немаат дипломирано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom