Влада на Македонија

Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
03.12.2020

04.12.2020

Eeee Зајкооо бее... Цреп црепосан
Зајко се надеваше ама не биде...абе штом при германското председателство не успевте реалистично едно 3 - 5 години ке одлежите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.313
Поени од реакции
46.099
Ако постој ЕУ до тогаш ...
ти не беше некој космополит и фан на ЕУ или друг тенеке е ова? Зошто вака опело и читаш сега. Што се смени баш сега да не постои, а до скоро да беше неопходност...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.007
ти не беше некој космополит и фан на ЕУ или друг тенеке е ова? Зошто вака опело и читаш сега. Што се смени баш сега да не постои, а до скоро да беше неопходност...
Да тој сум. Фан сум на ЕУ.

Ама тоа што сум фан и сметам дека е неопходност, не значи дека нема да се распадни.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.995
Поени од реакции
14.807
Сопругата ( не е докажано дека му е жена) на независниот Мишко Иванов од независната Телма(која патем деновиве ги лапна државните акции од гасоводот ГАМА)..... :facepalm:

појео ме туѓи срам..

 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.314
Поени од реакции
4.713
Нема што да се очекува од народ кој е познат во Европа по курвите. Еј, во милион весници се зборува за курви-Бугарки. Кој велелепен срам над срамовите е твојот народ да се поврзува со децении наназад со курвање. И тие некого ќе го освојувале и ќе го преобратувале во Бугари. :pos: Будала е некој од коњ на магаре да се качи, па и дополнително со онакви гнасни негирања и провокации.

Инаку познаник мој бил со жената и децата на летување во Блгарија и на сред бел ден во кафиќ пред жена и децата курви му се нуделе. Оттогаш вика нема шанси моја нога да стапне в'в Болварија. Па видете сега за каква стока од народ се работи.
Има многу убави курви во Бугарија? За себе прашувам.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Ако постој ЕУ до тогаш ...
Дано да постои. Ако не постоеше ваксините штевме да ги добием летоска, а сега парвите доадат след седмица две.
Автоматски споено мислење:

Има многу убави курви во Бугарија? За себе прашувам.
Абе зашто му се врзваш на @blanco . Он е од "писателската" група овде...фантасмагории
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.995
Поени од реакции
14.807
Бугарски историчари кои учествуваат во преговорите: Или комисијата го лаже Зоран Заев, или Зоран Заев ги лаже сите!


 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.932
Поени од реакции
7.883
Бугарски историчари кои учествуваат во преговорите: Или комисијата го лаже Зоран Заев, или Зоран Заев ги лаже сите!


Заев ги лаже сите.
Не ми е јасно како заев и бучко мислат да ја истуркаат целава работа без подршка од страна на историчариве, а очигледно таму немаат зелено светло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom