Најекономично греење и ладење

Член од
29 август 2008
Мислења
5.531
Поени од реакции
3.881
Aj vaka da probam
Автоматски споено мислење:
Aj probaj vaka ....ama kako sto si trgnal vaka demek pisuvame pisuvane i na kraj ke pisime ....???
Mnogu misteriozno e nisto ne pisuvas sto si mestel kade/kako/koga.....po bojava ova nee bela nadvoresna ...????
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
78
Поени од реакции
62
Nz kako i sto da objasnam , mestev klima za grenje vo edna soba ,i ova na slikite e tie ispustite od klimata za pobrzo da istekuva voda(majstorite preporacaaa) sepak ste mnogu iskusni na forumov, jas objasnuvam taka kako sto zabelezav na klimata i tolku znam da objasnam , zatoa i staviv sliki, za da mi dadete mislenje kako mnogu poiskusni vo ovaa tema sto moze da e ova na slikite
Автоматски споено мислење:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.531
Поени од реакции
3.881
Nz kako insto da objasnam , sepak ste mnogu iskusni na forumov, jas objasnuvam taka kako sto zabelezav na klimata i tolku znam da objasnam , zatoa i staviv sliki, za da mi dadete mislenje kako mnogu poiskusni vo ovaa tema
Kako za start napisi koga e montirana/proveri datum na proizvodstvo,kazi sto klima e koj ti montiral .....daj sto tolku misteriozno ...kako ova da e farban mercedeso od Grujo.!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.585
Поени од реакции
7.374
Nz kako insto da objasnam , sepak ste mnogu iskusni na forumov, jas objasnuvam taka kako sto zabelezav na klimata i tolku znam da objasnam , zatoa i staviv sliki, za da mi dadete mislenje kako mnogu poiskusni vo ovaa tema
ај пиши сериски број на единица од гаранција.
Или ПРОБАЈ сликај ја гаранцијата како што пробуваш да сликаш
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
8.060
Nz kako i sto da objasnam , sepak ste mnogu iskusni na forumov, jas objasnuvam taka kako sto zabelezav na klimata i tolku znam da objasnam , zatoa i staviv sliki, za da mi dadete mislenje kako mnogu poiskusni vo ovaa tema sto moze da e ova na slikite
Автоматски споено мислење:
Ова е најновата G20 заштита за да не се спојуваат плочките меѓу себе :pos:
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.209
Поени од реакции
2.909
За да се разбериме прашањето е колку раликуваш баби од жаби е прво прашање
Што мериме Mitsu Ln35 со климата на Андроит од 7kw?

Ако е така онда го мериш твојот компресор
SVB092FBAMT од 9200бту
со
QXFS-D23ZX090A од 23.000бту....гледаш ралика?
Твојата клима за 3,5ка е платена 100к, на Андроит 60к.
Повели друга аргументација
Ја уствари ништо не мерев, само снимив и споделив искуство....

@micko88 бара од @Androit да сподели нешто слично ако може.... некое мерење... некое видевце... било што освен само муабет.
Односно колку таа клима со 23.000бту дава топлина со потрошен 1.1kw на Silent фан мод - како што опишува дека ја работи.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.585
Поени од реакции
7.374
Ја уствари ништо не мерев, само снимив и споделив искуство....

@micko88 бара од @Androit да сподели нешто слично ако може.... некое мерење... некое видевце... било што освен само муабет.
Односно колку таа клима со 23.000бту дава топлина со потрошен 1.1kw на Silent фан мод - како што опишува дека ја работи.
Ај сеа почна да плачеш и викаш помош мицко цицко...9 vs 23...што е поголемо?
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
78
Поени од реакции
62
ај пиши сериски број на единица од гаранција.
Или ПРОБАЈ сликај ја гаранцијата како што пробуваш да сликаш
Vaka po slikive sto gi pustiv (samo tie mi se slikani) me interesira od kade e taa korozija i tolku mnogu (slikani se dva razlicni ispusta od kadata na nadvoresnata edinica) od strafovi nemoze da e tolku mnogu (pretpostavuvam)
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.209
Поени од реакции
2.909
Добро толку не капирате дека @Shadow4501 бара непристрасен одговор?
Затоа не спомнува ни бренд ни модел ни ништо, тие се запнале модел та бренд та модел....
Зошто....за после да се јачаат со застапникот од тој бренд на форумов :D
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.531
Поени од реакции
3.881
Abe drugar na cela maka i mene me iznasmea :)
Em maka imas em se smees...hm......cudno.....em ne.kazuvas dr.detali
Автоматски споено мислење:

Ја уствари ништо не мерев, само снимив и споделив искуство....

@micko88 бара од @Androit да сподели нешто слично ако може.... некое мерење... некое видевце... било што освен само муабет.
Односно колку таа клима со 23.000бту дава топлина со потрошен 1.1kw на Silent фан мод - како што опишува дека ја работи.
Greska si druze taa klima na silent mislam e 800m3 izduv,vasite na turbo mod nemaat tolkav izduv....!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.531
Поени од реакции
3.881
Добро толку не капирате дека @Shadow4501 бара непристрасен одговор?
Затоа не спомнува ни бренд ни модел ни ништо, тие се запнале модел та бренд та модел....
Зошто....за после да се јачаат со застапникот од тој бренд на форумов :D
Dabe ne kapirame,od mars sme padnati doneseni so sputnik raketen sistem nie sme ....
 
Член од
14 август 2020
Мислења
228
Поени од реакции
533
Тошиба му е климата.јас вчера ги вадев гумиците исти се отворите.Сега ѕирнав и немам корозија кај мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom