Колку планирате да потрошите за нова година?

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас многу мразам долгорочни планирања за работи кои се врзани со моментална инспирација. Некако како по правило кога планираш универзумот ти испорачува некое SF сценарио и те удира со мокра чорапа.

За пари сум тежок циган... Ако нешто сакам или ми се свиѓа или сум расположена не жалам пари...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.977
Поени од реакции
11.840
Домашна, бела. Тро поќе разијан фрљено за да ги прикриет маните. Морат да е 55-60 степени, за да мојш да си брачка, да кажиш колку си пиел, а то глата и черевата немојш една недеља да ги собериш. На секоја тура, се чукаш и си викате "Ајде, за убо да е", "За убо да е"...
Течноста од краставичките е за следниот ден, за внес на електролити. Се е планирано :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.209
Јас прекинав да одбележувам и славам роденден од што ми нема поента а не па да се замарам за нова година. Ќе купам литро шток, печени бадеми и голема Милка, ќе се бетонирам уз некоја шабанарија и зз. Секако не постојам.

До 3ти јануари со вештачка насмевка ќе одговарам фала фала и на тебе исто, на честитките за нова година и се најубаво. Секако дека ќе бидат послушани и тие што ќе бараат да се оженам. Еве одма.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Јас прекинав да одбележувам и славам роденден од што ми нема поента а не па да се замарам за нова година. Ќе купам литро шток, печени бадеми и голема Милка, ќе се бетонирам уз некоја шабанарија и зз. Секако не постојам.

До 3ти јануари со вештачка насмевка ќе одговарам фала фала и на тебе исто, на честитките за нова година и се најубаво. Секако дека ќе бидат послушани и тие што ќе бараат да се оженам. Еве одма.
Koja ke te zeme tebe:facepalm:
Nekoja od Pustec:pos::pos:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554

Kajgana Shop

На врв Bottom