Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Ај нека ме контактира некој што го одбира фотошопов. Имам еден проблем, при зачувување на слика се губат контрасти. Али не е проблемот со сРГБ или Сејв фор веб.
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
16
Да не знае некој случајно каде може да се најде serial number за adobe after effects cs6?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Zdravo decki.
Imam potreba od photoshop programata a nesakam da lutam po somnitelni sajtovi. Ako moze da mi posocite linkovi so programata(verzijata ne e tolku bitna)?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Само што симнав фотошоп на нов лаптоп и имав потреба од Camera Raw.
И кога го отворив ми искочи Camera Raw prefrences.
Capture.PNG
Дали за ова има некоја препорачана конфигурација или само да кликнам OK?
Сеуште учам фотошоп па ме интересира :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Да не отворам нова тема, да препорача некој онлајн сајт каде може да побарам да ми изработат лого? И колку оди отприлика цената на изработка на лого за фирма?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Да не отворам нова тема, да препорача некој онлајн сајт каде може да побарам да ми изработат лого? И колку оди отприлика цената на изработка на лого за фирма?
И јас имам потреба од некој што изработува лого/идентитет за фирма/startup, во последно време истражувавме премногу, па затоа ќе споделам мои препораки и ќе упатам барање некој случајно да не го знае дизајнерот подоле, или пак доколку има нешто да предложи да ми коментира.

https://www.fiverr.com/a6design - Гледав видеа за дизајн нешто сосема рандом барајќи и видеото е вирално и интересно ми беше што дизајнеров е од МК, пред 3-4 месеци имал 3-4 пати пониски цени и во коментарите сите го пофалија дека е underpriced, ако некој го знае, би било добро да сподели контакт информации.

https://cghnyc.com/ - Овие се генијалци, да бев милионер ова би го одбрал, веројатно се прескапи и за некоја поголема фирма овде, но сепак би сакал да ги препорачам :)

https://99designs.com/contests - Овде се прави како натпревар па се бира најдобриот, но мене лично не ми се допаѓа сајтов.

Иначе има и на fiverr ефтинија од 10-15-20-25$ ама не ги рачунам овие сериозно, 100-150$ е веројатно sweet spot, но нека напише и некој што знае повеќе на темава.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Pod 100$ nema sansi da ubodete dobro logo. Pretezno se kako copy-paste site, bez nekoja posebna kreativnost.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Preporacajte dobar kurs za Photoshop/Illustrator.

Celta mi e da naucam:

1. Digital Art / Digital Collage Art
2. Streetwear / Custom Clothing Design
3. Branding
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Preporacajte dobar kurs za Photoshop/Illustrator.

Celta mi e da naucam:

1. Digital Art / Digital Collage Art
2. Streetwear / Custom Clothing Design
3. Branding
На удеми имаш некои многу интересни дали си проверил?!
 
Член од
3 март 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
Da zamolam, ako moze nekoj da mi pomogne kako da instaliram adobe creative suite na najednostaven nacin
 

Kajgana Shop

На врв Bottom