Политиките на Бугарија кон Македонија

Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Инаку освен тоа што вашите Татари во Македонија не користеле Татарско знам...Смрт или Слобода. Некако трудно со Татарски знамиња кај ВМРО...Не си го љубеле знамето. А биле платени од Татарстан во главно. Нешто слабо го есапеле спонзорот.
Пу ,не е те срам.... Илинденците некогаш се бореа и загинаа под ова знаме.
„Патриот "
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Ајде да видиме што вели за ова прашање и агент ,, Нико" aka Лаже Ристевски.
На него може да се верва -на крајот на краиштата, тој е мајка, татко и икона на современиот, агресивен македонизам. :D
Goze Delchev.jpg

Goze Delchev1.jpg

Goze Delchev2.jpg
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Каде според моите мислења видовте политика?!
Зборувам само за факти и историски информации! Дали сум во заблуда? Ако не сум во право - поправи ме. Користете факти и побивајте ме ако грешам!
Еве ти факт, и бркај работа. Вие немате право збор да кажете а не политики да терате. Фашистичка нација - окупатор, дојде време да диктира политики. Мрш.

123441593_10217190084000223_3147926113462706654_n.jpg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.441
Поени од реакции
4.264
Член од
3 ноември 2020
Мислења
118
Поени од реакции
63
Еве ти факт, и бркај работа. Вие немате право збор да кажете а не политики да терате. Фашистичка нација - окупатор, дојде време да диктира политики. Мрш.

Прегледај го приврзокот 272996
Ја знам оваа слика. Јас живеам на 200 метри од местото каде е направен.

Денес зградата е уништена (како и фашизмот) и е заменета со Бугарската телеграфска агенција (БТА).

Само рускиот споменик, виден на фотографијата, сè уште седи.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.294
Интересно е то како администраторите на форумов не преземаат ништо против татарски спамери, додека ние да го прајме истово на татарски форум (или пак на форум од другите соседи) че бидиме перма банирна. Никој татар да пиши чисто на македонски, се некој мешани зборој и дури google translate користа, а се чукаат в гради дека „знаат и разбираат македонскиот јазик“.

Како и да е, бугарската политика кон МК нема да се смени сè додека ние не покажиме мадиња и некоја помојчна земја да нè поткрепува. Можеби и на крајо, кончено, че исчезниме како држава и народ. Не гледам некаква иднина дека нештава че се реша, ниту пак некаков оптимизам. It was fun till it lasted.
 
Член од
3 ноември 2020
Мислења
118
Поени од реакции
63

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.441
Поени од реакции
4.264
На руски е "смерть" а на б'лгарски е "см'рт'" по тогавашнија правопис.
Ja не гледам апостроф таму.....
A по сегашен тогашен руски, ја имале тоа буквата..... плус руско влијание
Плус руски крст има, не овија грчкиве .....како вашите.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Не гледам знаме, но гледам дека е напишано на бугарски јазик!

И не гледам македонско знаме!
А за јазикот. Кажи ми зошто Македонците зборуваат Македонски а не Бугарски сите научиле во училиште дури и неписментите од најзафрлените планински села? И кажи ми зошто сте отварале Болварски школи во Македонија? А не сте отварале Македонски? Јазикот тогаш не постоел? Како зборувал Гоце? Зошто не сте различни од Србите и Грците до 1945? Зошто има Македонска држава само во српската окупациона облст? А нема во Грчката и Татарската? Очигледни работи? Зошто никогаш не сте формирале независна Македонска држава туку сте ги тероризирале и убивале Македонците со векови? Браќа жими газот...Душмани и преваранти сте биле и уште сте!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom