Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Белети е роден за резерва, поарно од клупа да влезе него ли да биде 1 состав, оти тогаш лошо ни се пише. Инаку и мене ми се допаѓа идеата за Есиен да биде десен бек.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Во право сте за Белети :smir:
Пред 1-2 сезони колку што се сеќавам играше Есиен бек на неколку натпревари :toe:
 
В

Вори

Гостин
Да не ризикуваме..сигурно си е сигурно.Ако не е Босингва,тогаш Бане да игра,друго чаре нема!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Во право сте за Белети :smir:
Пред 1-2 сезони колку што се сеќавам играше Есиен бек на неколку натпревари :toe:
Не на неколку......на десетина утакмици беше бек, и закон ми изигра тогаш ЅВЕР Е!!!!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Аманте бре луѓе, каков Деко барате?!? Ако веќе до толку е зорт да не се стави Калу, нека го стави Сточ (или Штох, како и да е)! Ако е пријавен во ЛШ.

Или Ди Санто. Тој е 100 пати подобра одлука од Деко! Барем според мене.

На крај краева, ќе видиме што ќе смисли Хидинк...
Тоа сакав да кажам. Бидејќи првата ја играме во гости приоритет ќе биде да не загубиме а поможност да постигнеме гол.
Јас сум за затворена формација, со брзи играчи кои можат да повлечат при контра напад (претпоставувам тоа би значело Сточ или Ди Санто)

Точно(како шо пишав и некни, Ивановиќ не може да продуцира брза контра по десната страна - тој од класичен дефанзивец не може да биди ништо повеќе)

мислам дека Гус треба да испроба во одбрана со Есиен крило + и брз е човекот знае да повлече контра, и нема да му биди ништо ново да игра на таа позиција. Најпаметно е сега да се одиграа таа варијанта, а со Микел како везни-дефанзивец и Балак и Лампард во средина.... во напад Анелка со крила Ди Санто по лева и Калу или Деко десно (секако, ова во случај да не игра Дрогба)
а стварно ќе биди голем хендикеп ако го немаме Ѕверот во тимот :uvo:
Есиен заедно со Лапмард е столбот на средниот ред, и ако игра десен бек ќе имаме многу ослабена средна линија. Подобро да играме со 3ца класични стопери и нападите да ги организираат средњаците (на чело со Лапмард и Есиен) а Ди Санто и Ањелка напред (доколку Дрогба не игра)
Доколку игра Дрогба може со него во шпиц, Анелка лево и Калу десно па потоа да се замени Калу со Ди Санто или слично.
Пак ќе кажам, еден од младите играчи мора да добие шанса и поголема одговорност за да може да ја искористи својата брзина (а верувам и умешност)

Па што не го клава Белети десен бек ?
Белети ти е ризик играч, а во оваа фаза од ЛШ несмее да се ризикува.
Ако сме во негатива (недај Боже) или ќе не извади од го*ната или уште толку ќе не закопа...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Луѓе, мислам дека ние џабе трубиме. Ми мириса дека напред ќе играат дрвата. Без разлика дали тоа ќе бидат Калу и Малуда или Калу и Деко.

Е тогаш црно ни се пишува. Со Господ напред, па што сака нека биде!
 
В

Вори

Гостин
Калу е далеко од дрво.А,Деко и Малуда се апла дрва и тие само ми ги кинат живците ништо друго!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Калу е далеко од дрво.А,Деко и Малуда се апла дрва и тие само ми ги кинат живците ништо друго!
Моја грешка. Трупец! :smir:

Шала на страна, не го видов да направи една добра работа. Добро, една на 10 утакмици му се случува. Или трча напред ко мува без глава или губи топка, или прави грешка во подавање. Тоа е мое мислење.

И јас го поддржував Калу, ама некако ме разочара. Слободно може да си оди кај Арсен.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Јас сум за ваква формација
=====Чех====
Бане==Алекс===Теру===Коле
======Есиен
====Деко---Лампард
Калу=============Малоуда
======Ањелка=====

Сеа јесте Деко,Малоуда и Ањелка не ми личат ама ич на фудбалери кои треба да го носат плавиот дрес ама тоа е подобри немаме така да со овие најдобро или наместо Деко Балак да го стават
 
В

Вори

Гостин
Моја грешка. Трупец! :smir:

Шала на страна, не го видов да направи една добра работа. Добро, една на 10 утакмици му се случува. Или трча напред ко мува без глава или губи топка, или прави грешка во подавање. Тоа е мое мислење.

И јас го поддржував Калу, ама некако ме разочара. Слободно може да си оди кај Арсен.
Јас верувам уште во него..млад е и добар е.Слушајте ме дека да остане кај нас до нареднава сезона ке праи растур!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Да сум на местото на Гус - хехехе... вака би одбрал

=====Чех====
Есиен==Алекс===Тери===Кол
======Микел
====Балак(Деко)---Лампард
Калу (Белети)=============Ди Санто (Малуда)
======Ањелка=====

овие во заградиве измени...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Јас не сакам да сум на местот на Хидинк пошто многу веројатно е дека ќе изгубиме :smir:

Ама ај да не зборам пред рака...

Плави, со Вас сме, па кршете нога (не буквално, не го сакаме тоа :))
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ако извадиме барем нерешено, одиме понатаму 100 посто.....

п.с. Кога веќе еднаш ќе дојде Среда 20 :45 мин... уфф :vozbud: :vozbud:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ако извадиме барем нерешено, одиме понатаму 100 посто.....

п.с. Кога веќе еднаш ќе дојде Среда 20 :45 мин... уфф :vozbud: :vozbud:
Нерешено со даден гол. Најубаво би било 2-2. Ама сум скромен :)

П.С. Не го брзај времето, ништо нема да научам одма ако дојде среда :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom