Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Dali e normalno da cekam 8 nedeli od podadena molba vo konzulat vo Bitola i uste ne mi e stignat ukazot? Dali nekoj e vo slicna situacija?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A kako e situacija da se zeme od ambasada samo uverenieto i da si odis sam za egn i pasos? Licno da go odneses vo opstina ne e taka najbrzo ili mora preku ambasada za egn vo opstina?
Автоматски споено мислење:


A kako e situacija da se zeme od ambasada samo uverenieto i da si odis sam za egn i pasos? Licno da go odneses vo opstina ne e taka najbrzo ili mora preku ambasada za egn vo opstina?
Ако е земено преку амбаса МОРА да се чека ,и да одиш сам/а во општина нема да ти издадат ,ќе го чекаат писмото да стигне од амбасада.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali e normalno da cekam 8 nedeli od podadena molba vo konzulat vo Bitola i uste ne mi e stignat ukazot? Dali nekoj e vo slicna situacija?
Има многу натрупани молби за да се пратат во амбасада и не ги пуштаат сите наеднаш.Имаат квота по колку да пуштаат,зошто се жалат од амбасада многу гужва се правело......
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Има многу натрупани молби за да се пратат во амбасада и не ги пуштаат сите наеднаш.Имаат квота по колку да пуштаат,зошто се жалат од амбасада многу гужва се правело......
Falaaa Pale
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Na mene mi stigna za 5 nedeli preku posrednik
Mene mi stigna 3 ta nedela .....Kako Sto kaza @palekrstic sega I'm se natrupa mnogu rabota .... Baska vi Bt ne sakaat mnogu guzva :) se uveriv Sam ....dobro e stom IMATE drzavjanstvo potpisano ,kaj I da e kje stigne ....toa e toa sme cekale tolku ....uste za malce :)
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Mene mi stigna 3 ta nedela .....Kako Sto kaza @palekrstic sega I'm se natrupa mnogu rabota .... Baska vi Bt ne sakaat mnogu guzva :) se uveriv Sam ....dobro e stom IMATE drzavjanstvo potpisano ,kaj I da e kje stigne ....toa e toa sme cekale tolku ....uste za malce :)
Se natrupa bas site statusi vo mesto syojat,ukazi na 2 dena po 1 bas
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Se natrupa bas site statusi vo mesto syojat,ukazi na 2 dena po 1 bas
Kazuvam za drzavjanstvata.....Sto bile potpisani I sto se potpisuvaaat ....poradi situacijava site podignuvaat vi KONZULAT ili Ambasada .....taka da I'm se natrupa rabota so podignuvanje na drzavjanstvo.....se razbirame neli....
 
Член од
19 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
37
Ajmo deneska neka gi pushtat ukazite na najjako. Mene me radva toa sho imaat zemeno od januari se nadevam kje ima i kaj mene za brzo i deka kje zemime ovaa nedela dekemvri i januari site.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
Автоматски споено мислење:

Se poteshko do bg pasosh.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Автоматски споено мислење:


Se poteshko do bg pasosh.
Za da se smeni zakonot treba ustavni promeni vo ustavot na republika Bugaria a za toa treba vreme i dvo-tretinsko mnozinstvo a toa e znak prasalnik na vlasta na bojko borisov koj ne prifaka ostapuvanje od 20 godisnata pretenzija i ideologija za makedonija .... I sekoj moze da pisuva sto saka i vmro jadi g***a deka koga ke dojdat na vlas ke go ukinat prespanskiot dogovor i bugarskiot dogovor za sorabotka .. zimi k***t deka ke uspe bes podrska od EU.... I ZAPAMTETE DEKA UNGARIJA SEUSTE MU DELI DRZAVJANSTVA NA SITE VO SRBIJA I NADVOR OD VOJVODINA KOJ STO IMAAT OFICIALEN DOKUMENT KRSTALNO VENCALNO OD AVSTO-UNGARSKA CRKVA OD TOA VREME
 

Kajgana Shop

На врв Bottom