Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
ZEMI DOBAR POSREDNIK STO IMA KONTAKT DA NE TI E ZAGLAVENO NEGDE DA SE NAJDE NEMA SANSA 4.5 meseci da ne bide bosh informacija sirenje ko sekad
Чим бара број од општината сигурно до сега не се јавил да праша, може му е стигнато уште пред 2 месеци
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Podadena molba za da se isprati ukazot vo bitola, posle podiganje na ukazot sto treba da pisuva koga se proveruva statusot
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Podadena molba za da se isprati ukazot vo bitola, posle podiganje na ukazot sto treba da pisuva koga se proveruva statusot
Nisto ne treba da pisuva ....otkoga CE go podignes vo Bt....CE si stoi uste nekoe vreme I kje go snema statusot posle nekoe vreme...( Kje pisuva deka nema info za takva prepiska) ;). Kolku vreme ti rekoa deka kje go ispratat?
 
Член од
10 август 2020
Мислења
22
Поени од реакции
12
Здраво, ме интересира дали постои можност да се провери дали дополнителните документи се предадени во министерство? Посредникот прво ме известува дека ги предал во јули, па сега во последниот разговор ме убедува дека ги предал во август..
А приметувам дека нема да бидам единствениот што е измамен доколку бидам одбиен заради ненавремено доставени документи.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво, ме интересира дали постои можност да се провери дали дополнителните документи се предадени во министерство? Посредникот прво ме известува дека ги предал во јули, па сега во последниот разговор ме убедува дека ги предал во август..
А приметувам дека нема да бидам единствениот што е измамен доколку бидам одбиен заради ненавремено доставени документи.
Edinstvena opcija ti e da ispratis molba vo pismena forma preku dhl ili brza pratka i da pobaras oficijalno informacija dali vo tvojot predmet se dostaveni dopolnitelni dokumenti ,ili da odis licno na salter i da baras uvid vo tvojot predmet.
 
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Podignat ukaz na 09.07.2020 od Bitola I suste cekam od opstina da stasa za adresata se poremetiv posrednikot mi rece 1 mesec I edna nedela najkasno ke stasalo ama eve 3 meseci I nesto aber nema (n)
 
Член од
11 декември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
16
Чим бара број од општината сигурно до сега не се јавил да праша, може му е стигнато уште пред 2 месеци
Deneska se javiv vo opstina ne e stignato
Автоматски споено мислење:

ZEMI DOBAR POSREDNIK STO IMA KONTAKT DA NE TI E ZAGLAVENO NEGDE DA SE NAJDE NEMA SANSA 4.5 meseci da ne bide bosh informacija sirenje ko sekad
Dali znaete nekoj dobar posrednik so moze da zavrsi rabota pozz.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom