Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Авицена го даваат истиот ден
За Битола мислев,да не патувам Битола-Скопје па Бугарија....:(
Вентар за јавни здравје Битола тестираат но не знам за колку време даваат резултат.
Сепак Благодарам!
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Здраво дечки, ме интересира дали може да се направи нострификација на македонска диплома во Бг, колку чини и дали после таа диплома ќе може да се искористи надвор од Бг, да речеме во Швајцарија?
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Од списоков од јуни (финална) останаа само уште петорица но колку што гледам тројца од нив се неактивни (еден е регистриран во јули и од тој ден не се уклучил), па им пратив приватни пораки а во меѓувреме ќе ги избришам на следниот апдејт, ако се вратат на форумот и кога ќе ми одговорат ќе ги вратам на списокот (би требало тогаш веќе на положително да бидат). Значи остануваат само @Miky1221 и @mkdboy24 активни од таа листа, се надевам следнава недела конечно и вие ќе имате промена па да се расчисти со јуни :)
до вчера немаше промена кај мене, заедно сме биле тројца сите статуси во исти ден променети кај мене, брат ми и другарми се надевам од понеделник ќе има промена..
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки не знам дали сум на право место со прашањево, но дали знаете како до технички преглед тука во Македонија или регистрација во Бугарија ( на возило со бугарски табли), без да вадам ПЦР тест. Ви благодарам. Позз
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
prasaj vo K. palanka mislam deka ima. ama rasprasaj taka slusnav samo.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Vo odnos na Ukazot 179 eden srbin se pofalil na srpski forum deka dobil ukaz 179 so polozitelno 16 dek 2019g...neznam dali vo nasi ukazi se srbite ili stranci!
 
Член од
20 август 2020
Мислења
13
Поени од реакции
4
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Zdravo drustvo imam podneseno pasos bg preku konzulat bitola pa nemam uste brojce 2 meseci cekam

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231
до вчера немаше промена кај мене, заедно сме биле тројца сите статуси во исти ден променети кај мене, брат ми и другарми се надевам од понеделник ќе има промена..
Nemam seuste ako ima ke ve izvestam
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Zdravo drugari

mi treba informacija za eden covek posrednik koj mojt da e ili od Prilep ili e od Bitola. brat mi go zapoznal i dodeka se svrtel covekov si zaminal i nemu zel ni telefonski broj i ni ime mu zapomnal. Najmnogu rabotel preku konsulatot vo Bitola, sredno visok imal okolu 30-35 godini, svetol covek, prokelav i malku bucmast, taka pozitiven i temperamenten kako so mi go opiuvase brat mi bil covekov. Ako nekoj go znajt od srce zamoluvam da mi dajte ime i kontakt telefon od covekov sto go opisav. se nadevam nekoj ce se setit koj e
pozdrav
071214978 Gjorgi
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Од списоков од јуни (финална) останаа само уште петорица но колку што гледам тројца од нив се неактивни (еден е регистриран во јули и од тој ден не се уклучил), па им пратив приватни пораки а во меѓувреме ќе ги избришам на следниот апдејт, ако се вратат на форумот и кога ќе ми одговорат ќе ги вратам на списокот (би требало тогаш веќе на положително да бидат). Значи остануваат само @Miky1221 и @mkdboy24 активни од таа листа, се надевам следнава недела конечно и вие ќе имате промена па да се расчисти со јуни :)
Vidi da ne e ist islucajot i so onie od dekemvri so se na polozitelno.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Што значи ова, дека готово средено е? Има шанси нешто да се заебе на овој чекор или тешко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom