Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Челси има екипа, има играчи, тренер, финансии, младински состав, има се што им е потребно да успее да освои титула.
Проблемите се: повредени играчи, психички се недоволно подготвени (можеби уште има последици тоа финале од ЛШ)
немањето ни најмалку среќа, а и најмногу од се ФОРМАТА на играчите...
Тоа е :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Челси има екипа, има играчи, тренер, финансии, младински состав, има се што им е потребно да успее да освои титула.
Проблемите се: повредени играчи, психички се недоволно подготвени (можеби уште има последици тоа финале од ЛШ)
немањето ни најмалку среќа, а и најмногу од се ФОРМАТА на играчите...
Тоа е :toe:
Финансии и нема баш. Богатството на Абрамович од 17 милијарди падна на 2.6 милијарди поради економската криза. Како што прочитав и фудбалерите биле принудени да си плаќат храната во ресторанот на клубот, а Абрамович сериозно размислува да го продава клубот.

Еве ви поточно што е работата.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Финансии и нема баш. Богатството на Абрамович од 17 милијарди падна на 2.6 милијарди поради економската криза. Како што прочитав и фудбалерите биле принудени да си плаќат храната во ресторанот на клубот, а Абрамович сериозно размислува да го продава клубот.

Еве ви поточно што е работата.

Оваа, слични и подетални информациии веќе се солидно прокоментирани во изминативе денови :helou:

Сигурно на фудбалерите не им касни платата и не се оптоварени со тоа дали ќе имаат што да јадат за утре...

Проблемот не се финансиите. Челзи и минатата сезона не ги користеше "готовите" пари на Роман, туку купуваше со буџетот од остварениот профит.
Проблемот е многу подлабок,проблемот е уште во во рушењето на идеите на Мурињо, ама некој следен пат за тоа...
Кога само ќе ми текне колку бев радосен кога потпиша Шевченко...:jaj:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Челси има екипа, има играчи, тренер, финансии, младински состав, има се што им е потребно да успее да освои титула.
Проблемите се: повредени играчи, психички се недоволно подготвени (можеби уште има последици тоа финале од ЛШ)
немањето ни најмалку среќа, а и најмногу од се ФОРМАТА на играчите...
Тоа е :toe:

Ех сеа и ти претера...Не заебавај бе тие се професионалци, не се некој забеган тим па да имале уште последици од финалето. Загубиле загубиле, јбг тоа е. Челзи има се што му е потребно, а верувам дека ќе проработа. Секој тим има криза, искрено се надевам дека време е да се свеснат малку и да почнат да играат како што знаат. Само едно не ми е јасно со Сколари, го ценам многу како тренер феноменален е...само при такви двајца напаѓачи (Анелка и Дрогба) да игра само со еден шпиц? Тоа мене не ми е јасно. А денешниов резултат...срамота е али има реванш ќе си тепате таму и готова работа, само финтата е што мораат да играат уште 1 + натпревар за глупости, дополнителен замор.
 
F

fantomX

Гостин
Челси има екипа, има играчи, тренер, финансии, младински состав, има се што им е потребно да успее да освои титула.
Проблемите се: повредени играчи, психички се недоволно подготвени (можеби уште има последици тоа финале од ЛШ)
немањето ни најмалку среќа, а и најмногу од се ФОРМАТА на играчите...
Тоа е :toe:
Екипа, играчи - Ќе ги коментирам како едно. Челзи има имиња, но не екипа и играчи. Ако ме разбираш шо сакам да кажам.
Тренер - Само со имиња, џабе е и тренер.
Финансии - Нема за мултимилионски трансфери, ама не верувам дека преплатените ѕвезди не примаат секој понеделник енормно голема сума на пари.
Младински состац - И тие шо имаат по 20 години добиваат само 5 минути шанса во куп натпревар, против третолигаш.

Повредени играчи - Се согласувам, но еве пополека се враќаат, а резултатите се полоши отколку на почетокот.
Психички недоволно подготвени - Втор главен проблем според мене, особено на домашен терен. Ко клетва да е фрлена. Само шо психолошката подготовка е задача на тренерите.
Немањето среќа - Најголемиот проблем, поврзан се претходново. Да не набројувам, јасно е шо се досега се случуваше.
Формата - тим кој се стреми кон титула треба да победува и ко ќе не игра добро. Ливерпул така почна, сега и Јунајтед. Ние? Пак среќата е, и психолошката подготвеност на размазаните „ѕвезди“.

Финансии и нема баш. Богатството на Абрамович од 17 милијарди падна на 2.6 милијарди поради економската криза. Како што прочитав и фудбалерите биле принудени да си плаќат храната во ресторанот на клубот, а Абрамович сериозно размислува да го продава клубот.

Еве ви поточно што е работата.
Да бе, за греота. На Тери, Лампард и Балак можи нема в понеделник да им стаса по 130000 фунти на сметката, како и минатио шо има стаса, а како шо ќе им стаса и следнио. Ма кутри тие, сами си плаќале јадење...


Секој тим има криза, искрено се надевам дека време е да се свеснат малку и да почнат да играат како што знаат. Само едно не ми е јасно со Сколари, го ценам многу како тренер феноменален е...само при такви двајца напаѓачи (Анелка и Дрогба) да игра само со еден шпиц? Тоа мене не ми е јасно. А денешниов резултат...срамота е али има реванш ќе си тепате таму и готова работа, само финтата е што мораат да играат уште 1 + натпревар за глупости, дополнителен замор.
Нема клуб кој перфектно ќе ја изигра цела сезона. Ама тие шо се стремат кон титула, треба да победуваат во „лошите денови“.
Дали ја виде Барса прееска? Едвај, едвај...ама до крајо тепа.
Во Премиер...
fantomX напиша:
Повредени играчи - Се согласувам, но еве пополека се враќаат, а резултатите се полоши отколку на почетокот.
Психички недоволно подготвени - Втор главен проблем според мене, особено на домашен терен. Ко клетва да е фрлена. Само шо психолошката подготовка е задача на тренерите.
Немањето среќа - Најголемиот проблем, поврзан се претходново. Да не набројувам, јасно е шо се досега се случуваше.
Формата - тим кој се стреми кон титула треба да победува и ко ќе не игра добро. Ливерпул така почна, сега и Јунајтед. Ние? Пак среќата е, и психолошката подготвеност на размазаните „ѕвезди“.
Реванш има и ќе си тепаме, и види...одиме во 4-то коло на ФА Куп!!! Каков успех! И тогаш доаѓа Евертон (на пример) на Стемфорд и крај на одличните настапи во ФА Купот!!! :tapp:
Јас иронија си прам вака, ама смешното (трагичното) е шо ова и не е далеку од вистината.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9

Како му ја наместе Белети(ако добро забележав) на Кларк нека оди нека се убие.Е...и дефанзивната линија.
 
В

Вори

Гостин
По ова што го видов и по шансата на Ди Санто,мислам дека заслужува детето повеќе да игра.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Белети ти е чоек универзалец - на која позиција и да игра, од таа страна гол примаме и по негова вина.
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Не би било лошо парите од Бриџ што ги добивме ,да се искористат за да го купиме Подолски :toe:
 
В

Вори

Гостин
Не бе каков Подолски.Што ќе ние,имаме тројцаа напаѓачи.Јас викам до парите од Бриџ да го земеме Бен Арфа или Капел.
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Не бе каков Подолски.Што ќе ние,имаме тројцаа напаѓачи.Јас викам до парите од Бриџ да го земеме Бен Арфа или Капел.
Di Santo дрво, Anelka не е лош ама не може сам да игра , Drogba моментално не е во форма значи дрво, Kalou дрво. Значи ни треба напаѓач што е брз,да знае да дрибла,да знае гол да даде и најважното да не биде скап.Се ова го има Подолски.Средина не ни треба, ни одбрана не ни треба имаме многу квалитетни играчи на овие позиции.
 
В

Вори

Гостин
Ди Санто дрво?Од кај утврди тоа?Има влезено во игра два три пати од 90 до 93 минута.Иначе во подготвителниот период летово во две утакмици даде два гола.
Анелка добар е си дава голови,Калу е исто добар само не добива шанса.Дрогба полека се враќа во форма,што сакаш ти.
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1508387,00.html

Ако ги тепаме Саутенд ќе играме против Ипсвич:kesa:
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Ди Санто дрво?Од кај утврди тоа?Има влезено во игра два три пати од 90 до 93 минута.Иначе во подготвителниот период летово во две утакмици даде два гола.
Анелка добар е си дава голови,Калу е исто добар само не добива шанса.Дрогба полека се враќа во форма,што сакаш ти.
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1508387,00.html

Ако ги тепаме Саутенд ќе играме против Ипсвич:kesa:
Ди Санто може само гол може да му даде на WBA, Sanderland i други такви екипи,на Mancester,liverpool,Arsenal нема шанси гол да даде затоа што нема искуство,треба уште леб да јаде Ди санто за да стане добар играч.За Анелка не реков нисто лошо,Калу има брзина ама гол незнае да даде,Дрогба додека се врати во форма отиде титулата
 
В

Вори

Гостин
Веќе е вратен во форма Дрогба.Иначе Ди Санто има само 19 години и му треба време и искуство за да стана уште подобар.Ќе видиш за некоја година каков играч ќе биде.Калу?Калу за мене е подобар и од Малуда и од Џо Кол,само не знам зошто Сколари не го игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom