Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Сколари е крив.Џабе прајме муабет.
Да,сколари е крив што примате голови во 90 минута. Браво!
Верувај,дека ке се каеш што го плукаш овој тренер. Не ти е ништо крив Сколари.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Сколари е крив.Џабе прајме муабет.
Е де..Нерешено, нерешено..Имате поправен испит, кај нив на гости и уверен сум дека ќе славите.. Не е елиминационен, така да нема место за паника... Сколари е квалитетен тренер, и мислам дека ќе се докаже себеси... Сите кажуваат дека играта ја контролирале Челзи 90 минути, и голот бил на среќа...Таков е фудбалот..
 
F

fantomX

Гостин
Shots on target Chelsea 8 Southend 1 :nesvest::nesvest::nesvest:

Фулам од 2 удари - 2 гола.
Овие од 1 удар - 1 гол.

Каков Сколари, озбилно ќе почнам да верувам дека некоја клетва или баксуз е ова.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Било што било туку некој головите да ги постира :tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Сега некој ќе ми рече тропам глупости, ама не се.
Ко лани, одиме на сите трофеи. Моќни сме, силни сме, несоприливи... И како заврши сезоната ебаго? :toe:
 
В

Вори

Гостин
Не бе имаш право.Сезонава нема ништо да освоиме ќе видиш.
 
F

fantomX

Гостин
Не бе имаш право.Сезонава нема ништо да освоиме ќе видиш.
Абе сега, не сум за уште од сега такво нешто да велам.

Само шо Сколари ми ги клава Белети, Фереира, Карваљо, Кудичини.. Не се тие криви или Сколари шо примивме гол во 91 минута, ама друга ми е поентата.
Белети во средината со Оби и Лампард...абе клај го Сојер ебаго. Со постапкве Сколари изгледа мисли да играат искусниве играчи шо не играле многу сезонава, не знам шо... Абе Белети и Фереира за 5 месеци ќе ги нема во Челзи, клај го Сојер како млад играч сигурно ќе сака да со докажи шо појќе. Или Мансиен, Синклер... Исто ко со Барнли ебаго.
Појќе за то ми е криво него шо сме изиграле 1-1.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
За денешниов "пораз" нема да коментирам...

Рибери шо знам, ама Агуеро испукан играч?! Немој ебаго. Или Бензема на пример. Кежман ја барем и не очекувв да игра премногу, пошто тука беше Дрогба, Гудјонсен, а нели игравме со еден шпиц. То шо беше преплатен е друга работа.
Ете Есиен го спомнуваш, Есиен не беше на некој начин, ѕвезда? Од Лион, доенсен за 30 милиони евра/фунти. Карим Бензема? Само друга е разликата, Есиен се донесе на 23-24 години, а не на 30 ко Шевченко. Или Робен, и тој растураше низ Холадија и за 15ина милиони се донесе во Челзи. Дрогба, на 25 години, во најубајте години. Да не беше непознат Дрогба случајно?
Квалитетен младич за 1-2 милиони нема да најш, колку го чинеше Јунајтед еден Нани, Андерсон, Руни, па и Роналдо? За Арсенал не зборувам, пошто Венгер буквано се однесува ко да води Академија, а не премиерлигашки клуб. Силвовците не знам колку ги платиле, ама набројанве четворица оган скапи беа. Најсвеж пример, Јуанјтед ги донесе Зоран Тошич и Адем Љаич од Партизан. Ама плати 15+ милиони фунти.
Поентата ми е, и то како се согласувам дека треба калење на млади играчи, ама за мали пари и не се најдуваат млади. Само едно е да потрошиш 30 милиони фунти на 30-годишнио Шевченко, а друго е да ги потрошиш на 20-годишнио Карим Бензема.


Ах Сахар, Сахар... Се испука и тој уште млад изгледа.
И Корк е позајмен на Вотфорд, кај Брендан Роџерс.




Абе ко се договориле Челзи и Сити шо има муабет понатаму? Да не прај проблем за плата Бриџ можи? И така ќе му биди поголема откоку во Челзи.

Сколари скоро и да го кажал целиот состав за денска.
Најавени од негова страна се: Кудичини, Белети, Мансиен, Калу, Дрогба.
Останатите 6, покасно.
Другар, еве ти рака, ме поби! Само ај те молам кажи ми за колку пари го купија и за колку пари го продаваат Агуеро. Треба да купиме играч пред, а не потоа. Ако ме капираш што сакам да кажам.

Ако добро се сеќавам, во моментот кога тренерот го купи Агуеро, сите го напаѓаа. Всушност во тој случај беше скаутот (Марадона). Не сум сигурен за ова, ама ми се чини дека така беше. Е тоа го нема во Челси, око соколово, што ќе препознае добар играч.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
За денешниов "пораз" нема да коментирам...



Другар, еве ти рака, ме поби! Само ај те молам кажи ми за колку пари го купија и за колку пари го продаваат Агуеро. Треба да купиме играч пред, а не потоа. Ако ме капираш што сакам да кажам.
On May 29, 2006, it was announced at a news conference that Atlético Madrid had completed a deal to sign the striker for an unknown fee, which is believed to be €20 Million

On 31 May 2006, Atlético Madrid confirmed that Agüero had signed a six year contract with the club after negotiating a transfer fee of 20 million euros with Independiente[7], thus making Agüero the club's most expensive player of all time.

Еве шо вика чичко ни-гугл

Ама јас како што знам,не го платија веднаш него он играше и добро се покажа па после ги изгореа :toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
On May 29, 2006, it was announced at a news conference that Atlético Madrid had completed a deal to sign the striker for an unknown fee, which is believed to be €20 Million

On 31 May 2006, Atlético Madrid confirmed that Agüero had signed a six year contract with the club after negotiating a transfer fee of 20 million euros with Independiente[7], thus making Agüero the club's most expensive player of all time.

Еве шо вика чичко ни-гугл

Ама јас како што знам,не го платија веднаш него он играше и добро се покажа па после ги изгореа :toe:

Atlético Madrid would have accepted the fact that Aqüero will leave next summer. Several clubs, amongst which Barcelona, Manchester City and Inter Milan, would be ready to pay his buyout clause of 60 million euro° and Atlético isn't able to match the salary those clubs can offer the Argentinian.

Мислам дека доста беше со сонувањето за Агуеро. Време е да се разбудиме со суровата реалност. Жирков бе!!! :toe:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Atlético Madrid would have accepted the fact that Aqüero will leave next summer. Several clubs, amongst which Barcelona, Manchester City and Inter Milan, would be ready to pay his buyout clause of 60 million euro° and Atlético isn't able to match the salary those clubs can offer the Argentinian.

Мислам дека доста беше со сонувањето за Агуеро. Време е да се разбудиме со суровата реалност. Жирков бе!!! :toe:
Единствен од овие кој може да ја плати откупната клаузула е Сити, Интер и Барса гарант нема да потрошат толку во услови на финасиска криза. Агуеро не е толку глуп како Робињо па затоа ќе поседе уште некоја година во Атлетико и во 2010 ќе замине за помала сума.

Кажав и претходно, глупост е парите од Бриџ да се потрошат на лев бек. Има неколку играчи кои можат да се донесат за пополнување на крлините позиции но само доколку Сколари навистина тоа го посакува.
 
F

fantomX

Гостин
Другар, еве ти рака, ме поби! Само ај те молам кажи ми за колку пари го купија и за колку пари го продаваат Агуеро. Треба да купиме играч пред, а не потоа. Ако ме капираш што сакам да кажам.

Ако добро се сеќавам, во моментот кога тренерот го купи Агуеро, сите го напаѓаа. Всушност во тој случај беше скаутот (Марадона). Не сум сигурен за ова, ама ми се чини дека така беше. Е тоа го нема во Челси, око соколово, што ќе препознае добар играч.
За Агуеро ја мислев дека платија околу 15, но еве биле 20 милиони евра. Сепак не е малку (односно, многу е) за 18-годишно, дете, буквално речено. Или Пато исто. Мое мислење е дека Агуеро ќе го пуштат за 35-40 милиони евра. Тренеро можи да го напаѓале заради сумата платена за него, но Агуеро со 15,5 години стартуваше во Апертура и до 18-тата година изигра 50-ина натпревари со повеќе од 20 гола за Индепендиенте. Импресивно.

Мурињо беше заинтересиран за Агуеро, нудеше 20+ милиони. Го бараа и другите гиганти, од цела Европа.
Но, Агуеро отиде во Атлетико до една причина. Сакаше да игра. Знаеше дека едно 17-годишно дете нема да заигра во прв тим на Реал, Барса, Интер, Манчестер...и Челзи.

„Око соколово“ нема Челзи, од причина шо треба еден тренер да биди подолго од една година на клупата, и да има силна координација меѓу Академијата и првиот тим. Од Аврам очекуваше добар скаутинг? Кутрио стаса до финале на ЛШ, а не знаеше цело време дали ќе остани тренер. Мурињо кој, можи малку грубо ќе речам, не го сакаше Арнесен? Или сега еден пример, Сколари донеси некој млад играч во кој препознава значајна алка за тимот, и в лето си оди. И шо?

То е прво, а сега доаѓаме до најтрагичното. Младите играчи не добиваат шанса дури ни во куп-средбите. Еден Ди Санто влегува во 85 минута, а Синклер во 88 минута против третолигаш. Зошто тогаш 17-годишниот Агуеро да го одбери Челзи, иако финански понудата е подобра од таа на Атлетико? Некој ќе речи, не се доволно добри Санто и Синклер. На то би прашал: „Од кај знајш?“ Тие не заиграле, па да знајме. Едино Ди Санто почна малку пред да се повреди, и според мене беше доста добар.
Велам за играчи кои имаат 18 до 21, 22 години, а не за 15-годишни „нови Зидановци“. Толку млади играчи да се земаат, а не се од Англија (Лондон) е промашена работа.

Atlético Madrid would have accepted the fact that Aqüero will leave next summer. Several clubs, amongst which Barcelona, Manchester City and Inter Milan, would be ready to pay his buyout clause of 60 million euro° and Atlético isn't able to match the salary those clubs can offer the Argentinian.

Мислам дека доста беше со сонувањето за Агуеро. Време е да се разбудиме со суровата реалност. Жирков бе!!! :toe:
Абе какви 60 милиони, то можи само ако Сити се реши да тргни по Агуеро. Но мислам дека тој нема да прифати прво. Друго, Агуеро ќе остани уште малку во Атлетико, и ќе замини за ко шо реков, 35-40 милиони евра.

Јас апсолутно не мислев да го прикажувам Агуеро како ново засилување, само го зедов за пример дека вистинскиот квалитет кај младите играчи дебело се плаќа. Но, во Челзи не добиваат шанса многу младите, па затоа тие и ќе го избегнуваат Челзи.

Не знам зошто Жирков, продадовме квалитетен лев бек кој беше резерва, за добиеме уште поквалитетен лев бек, ама и тој да биди резерва? Нема логика.
Ако Сколари не менува формација во 4-4-2, само крилен играч треба.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
За Агуеро ја мислев дека платија околу 15, но еве биле 20 милиони евра. Сепак не е малку (односно, многу е) за 18-годишно, дете, буквално речено. Или Пато исто. Мое мислење е дека Агуеро ќе го пуштат за 35-40 милиони евра. Тренеро можи да го напаѓале заради сумата платена за него, но Агуеро со 15,5 години стартуваше во Апертура и до 18-тата година изигра 50-ина натпревари со повеќе од 20 гола за Индепендиенте. Импресивно.

Мурињо беше заинтересиран за Агуеро, нудеше 20+ милиони. Го бараа и другите гиганти, од цела Европа.
Но, Агуеро отиде во Атлетико до една причина. Сакаше да игра. Знаеше дека едно 17-годишно дете нема да заигра во прв тим на Реал, Барса, Интер, Манчестер...и Челзи.

„Око соколово“ нема Челзи, од причина шо треба еден тренер да биди подолго од една година на клупата, и да има силна координација меѓу Академијата и првиот тим. Од Аврам очекуваше добар скаутинг? Кутрио стаса до финале на ЛШ, а не знаеше цело време дали ќе остани тренер. Мурињо кој, можи малку грубо ќе речам, не го сакаше Арнесен? Или сега еден пример, Сколари донеси некој млад играч во кој препознава значајна алка за тимот, и в лето си оди. И шо?

То е прво, а сега доаѓаме до најтрагичното. Младите играчи не добиваат шанса дури ни во куп-средбите. Еден Ди Санто влегува во 85 минута, а Синклер во 88 минута против третолигаш. Зошто тогаш 17-годишниот Агуеро да го одбери Челзи, иако финански понудата е подобра од таа на Атлетико? Некој ќе речи, не се доволно добри Санто и Синклер. На то би прашал: „Од кај знајш?“ Тие не заиграле, па да знајме. Едино Ди Санто почна малку пред да се повреди, и според мене беше доста добар.
Велам за играчи кои имаат 18 до 21, 22 години, а не за 15-годишни „нови Зидановци“. Толку млади играчи да се земаат, а не се од Англија (Лондон) е промашена работа.


Абе какви 60 милиони, то можи само ако Сити се реши да тргни по Агуеро. Но мислам дека тој нема да прифати прво. Друго, Агуеро ќе остани уште малку во Атлетико, и ќе замини за ко шо реков, 35-40 милиони евра.

Јас апсолутно не мислев да го прикажувам Агуеро како ново засилување, само го зедов за пример дека вистинскиот квалитет кај младите играчи дебело се плаќа. Но, во Челзи не добиваат шанса многу младите, па затоа тие и ќе го избегнуваат Челзи.

Не знам зошто Жирков, продадовме квалитетен лев бек кој беше резерва, за добиеме уште поквалитетен лев бек, ама и тој да биди резерва? Нема логика.
Ако Сколари не менува формација во 4-4-2, само крилен играч треба.
И да не игра 4-4-2, пошто Џо Кол игра 1 од 10 утакмици (зборам за формата), Малуда е повреден (а и не е нешто посебен), а Деко уопште не е крилен играч... Калу може да игра крило, ама не е она правото.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
kaj Chelsea e problem toa sto nemaat krilni igraci a imaat mnogu igraci koi sto igraat sredina Lampard,Deco,Ballack,Esien,Mikel pa moze da se kaze i Jo Cole (mozda ima uste ama ne mi teknuva)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom