Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Колку е вистина, ќе видиме наскоро. Иначе во статијава се спомнати две имиња како извор, ТВ каналот Vesti-24 од Русија и порталот Life.ru, и не знам колку се веродостојни, иако сериозна ми се глеат работава...
 
В

Вори

Гостин
Абе не се секирајте,нема шанси Роман да го продаде Челси,има повеќе пари од колку ние што мислиме.
 
F

fantomX

Гостин
Ја сум приметил дека 100% од известувањата на goal.com покрај кои шо стои Report(s) се неточни. :toe:
Chelsea or the yacht?





Значи вистина било:nesvest:
Абе оти мислам дека Пелорус му ја зеде поранешната жена шо се разведоа? Јас сум јалнаш или медиумиве? :raz:
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
И да дојде Трифун Костоски како претседател јас сеуште ќе навивам за Челзи и ќе уживам во нивните малерозни дешавки.

амин.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
И да го продаде, пак ќе го купи некој богат Арап и ќе имате пак пари, ама нема да биде како со Абрамовиќ.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Да не сте му мајка и татко па знаете колку пари има и колку земал и изгубил? До кога ке верувате на весници и вести море ццццццц:tapp:

Во новата 2009 сакам Челзи да освои ЛШ........ И само тоа сакам од Челзи оваа година.:toe: :smir:
 
В

Вори

Гостин
Иста желба имаме,и ја сакам да освоиме ЛШ,малку ќе биде тешко но да се надеваме дека ќе го земеме толку посакуваниот пехар.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Среќна нова 2009 година на сите фанови на Челзи и да има сочни провокации и оваа година.Спортски поздрав од фановите на Јунајтед:smir::helou:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Срекна нова и од мене до сите фанови на Челзи :)
 
F

fantomX

Гостин
Благодарам, исто и вас. :helou:

Да не билдам постој по сите фан клубој, ја користам приликава да ја честитам Новата 2009 година на сите фанови на фудбалската игра!!!
Многу среќа во годинава шо ни претстои, и најважно здравје и секако успех и за клубовите за кои навиваат (освен за англиските:smir:).

Новогодишна „честитка“ за Дрогба!
Дрогба е казнет од клубот со 100000 фунти заради коментарите во Франс Фудбал, дека клубот не го поддржал летото кога умрела баба му.

Први јануари, почнуваме малку со шпекулации :)

Некојси „инсајдер“ за Дејли Меил со 80% сигурност тврдел дека Вејн Бриџ од наредниов период ќе биде играч на Манчестер Сити.

Сколари би можело да понуди 5 милиони фунти и Малуда за Сисињо. Јас лично Сисињо многу го ценам, ама бек е ебаго!!!!!! Па и Малуда + 5 милиони?!?!?! Идиотски.

И уште едно име „кое е на радарот на Сколари“, Хатем Бен Арфа. Мирор шпекулира со 10 милиони фунти вредна понуда до Марсеј.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Го слушнавте најновото?

На Абрамович му останале само две милијарди долари

На играчите немал да му плате за јадење па тие сами си го плаќале од кантината.....

Исто така се шпекулира дека ќе го продава клубот...:jaj::jaj:
Јас слушнав дека изгубил околу 2 милијарди...

и јас мислам така си има тој прикриено дел кој го нема кажано во јавноста...
Па тоа е нормално, со сите оние матни зделки и слични глупости...:toe:

И да дојде Трифун Костоски како претседател јас сеуште ќе навивам за Челзи и ќе уживам во нивните малерозни дешавки.

амин.
Хехехехе


П.С. Среќна нова 2009год. на сите фанови на Челси:helou::back::pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom