Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ставро на апарати :D
Ќе дојде, ќе се повреди на првиот натпревар. Ќе паузира три месеци и откако ќе се опорави ќе се закасни за на тренинг.

Не, благодарам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ни П од позајмица не сакам да слушнам. За О од откуп и да не правиме муабет.
Не викам не, стаклени такви што корист и ако се на позајмица.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Бенфика пред 40 години била во Португалија тоа што Сити отприлика е сега.
Може да се повлече паралела.

Раката треба да биде стопена на оној кој во 2020 година пишува вакви полу-романтичарски срања.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Бенфика пред 40 години била во Португалија тоа што Сити отприлика е сега.
Може да се повлече паралела.

Раката треба да биде стопена на оној кој во 2020 година пишува вакви полу-романтичарски срања.
Бенфика и Порто да не ги распродаваа најдобрите играчи секое лето у последниве 15 години до сеа барем 2-3 титули у европа ќе имаа... Ајакс исто. Тие 3 тима ми се класични супермаркети...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Бенфика и Порто да не ги распродаваа најдобрите играчи секое лето у последниве 15 години до сеа барем 2-3 титули у европа ќе имаа... Ајакс исто. Тие 3 тима ми се класични супермаркети...
Друг ми е муабетот. Прашај ја, не знам, Боависта, или Рио Аве, што мисли за Бенфика. Веројатно ќе ти го кажат истото што и Жорге Жесус или Барнли и Саутемптон ќе ти го кажат за Сити денес.

Па кога ќе видам овој Игорче како мантра и плаче, де за Баерн Минхен нивното трошеење, а Дортмунд за 16 годишен играч даде куп милиони, ми иде да си ја пресечам и раката и половиот орган. Како да сум некој кочанчанец.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Бенфика пред 40 години била во Португалија тоа што Сити отприлика е сега.
Може да се повлече паралела.

Раката треба да биде стопена на оној кој во 2020 година пишува вакви полу-романтичарски срања.
Многу си напет брат.
Посмирен и попаметен некако делуваше со Љубчо.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Многу си напет брат.
Посмирен и попаметен некако делуваше со Љубчо.
Што се тресеш, не се однесува тоа на тебе. Ти само си сподели.
,,Трол фудбал" се тапа, толку. И вечните муабети на таа тема.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Бенфика и Порто да не ги распродаваа најдобрите играчи секое лето у последниве 15 години до сеа барем 2-3 титули у европа ќе имаа... Ајакс исто. Тие 3 тима ми се класични супермаркети...
Бенфика и Порто да не ги продаваа најдобрите играчи ќе банкотираа, структурата им е таква да едноставно не можат да си дозволат да ги задржат најдобрите играчи.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Што се тресеш, не се однесува тоа на тебе. Ти само си сподели.
,,Трол фудбал" се тапа, толку. И вечните муабети на таа тема.
Па знам дека не се однесува на мене, ама не значи дека неможам да приметам дека си напет.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Бенфика пред 40 години била во Португалија тоа што Сити отприлика е сега.
Може да се повлече паралела.

Раката треба да биде стопена на оној кој во 2020 година пишува вакви полу-романтичарски срања.
Edina prednost na City prema apla plasticni kako RB Lajpcig i Hoffenheim e sto i vo vremeto bile respektabilni klubovi i nisto drugo. Mnogu raboti vo denesen fudbal koi go rasipuvaat se sobrani vo klub kako City. Da, od tradicija ne mozes nisto da si kupis ama pa da gledas ligi i natprevaruvanja koi pretezno se sostaveni od takvi klubovi definitivno ke bide kraj na fudbalot kako sto go znaeme.
Автоматски споено мислење:

Друг ми е муабетот. Прашај ја, не знам, Боависта, или Рио Аве, што мисли за Бенфика. Веројатно ќе ти го кажат истото што и Жорге Жесус или Барнли и Саутемптон ќе ти го кажат за Сити денес.

Па кога ќе видам овој Игорче како мантра и плаче, де за Баерн Минхен нивното трошеење, а Дортмунд за 16 годишен играч даде куп милиони, ми иде да си ја пресечам и раката и половиот орган. Како да сум некој кочанчанец.
Koj place? Fakti ne se placenje. Dortmund trosi mnogu ete onolku kolku sto ima. Baern ima pokje i pokje trosi. City nema ni pola i pak trosi 5duplo. Nekoj seik mu tekna da si cuva klub kako hobby i da poigruva. Ako tebe toa ti e ok, vo red. Mene ne mi e. Zivej si ti vo 2050ta ubo za tebe.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom