Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Која година си? Гледај ги снимките од предавања за процесор од проф. Мишковски или проф. Граматиков. Многу убаво ги објаснуваат.
Мишовски ми е проф, ама еве веќе 2ра година не сфаќам, ќе пробам кај Граматиков.
https://www.youtube.com/watch?v=oETOwVBzu1s еве ти ги тука убаво објаснети
Автоматски споено мислење:


кога ќе одиш за упис ќе им кажеш уплати си за 5 предмети
Фала ти многу!
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Колку време чекавте да ви пишат маил од студентска за кои пријави ви фалат пред одбрана на дипломска? Чекам 1 недела, да им пишувам маил или рано е ?
Jas imam zapisano diplomska , ama ne znam deka treba da im pisam na studentski za dali falat prijavi ?
Ako im pisam ke mi vratat ? Moze malku poveke okolu ova?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Jas imam zapisano diplomska , ama ne znam deka treba da im pisam na studentski za dali falat prijavi ?
Ako im pisam ke mi vratat ? Moze malku poveke okolu ova?
Тоа ми е и мене прашањето, веќе недела ипол ми стои валидирање од студентска како статус
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Тоа ми е и мене прашањето, веќе недела ипол ми стои валидирање од студентска како статус
А во валидирање од студентска панелот што имаш како статус? Забелешка имаш?

Мене ми имаа вратено после еден ден, но тогаш одбиваа од старт и ти пишуваа да одиш кај нив во увид на досието. Сега ради ковид ваљда они сами прават увид па очекувам да потрае подолго.
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
А во валидирање од студентска панелот што имаш како статус? Забелешка имаш?

Мене ми имаа вратено после еден ден, но тогаш одбиваа од старт и ти пишуваа да одиш кај нив во увид на досието. Сега ради ковид ваљда они сами прават увид па очекувам да потрае подолго.
Ништо нема сеуште. Ќе им пишам маил за секој случај, нема друго.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Нема ВиС, ама има Теорија на Информации, што ти е еднакво тежок предмет како ВиС. Смерот е тука некаде со Сиис, во однос на тежина.
Не би рекол дека е еднакво со ВиС , задачите од типот на веројатност што се паѓаат на испитите по Теорија на Информации се заебанција во споредба со тоа што се паѓа на ВиС.
 

Pie

Член од
9 септември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Не би рекол дека е еднакво со ВиС , задачите од типот на веројатност што се паѓаат на испитите по Теорија на Информации се заебанција во споредба со тоа што се паѓа на ВиС.
Затоа реков дека се тука некаде, секако дека не може да бидат исти :)
 
Член од
23 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
2
За обрасците за запишување и заверување на семестар, се плаќа административна такса?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Нема ВиС, ама има Теорија на Информации, што ти е еднакво тежок предмет како ВиС. Смерот е тука некаде со Сиис, во однос на тежина.
Зошто тогаш стариот МТ не е најтежок смер, а ги има и двата?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Pie

Kajgana Shop

На врв Bottom