Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
Ocigledno posrednikot taa potvrda od zdruzenie od Bitola ne ja dostavil koga trebalo pa sega ti glumi za da ne go krivis nego ako te odbiet, ako si na polozitelno tvoeto dosie e kaj Jotova i djabe se dostavuvaat dopolnitelni vo pravosudie
Se nadevam deka nema da me odbijat poradi toa sto imam validni dokumenti preku pradedo. Toj ima I voen bugarski cin, pocinat e vo Bugarija. A ovoj posrednikot ke go masiram posle pa ke ve izvestam zosto taka postapil.
Fala u sekoj slucaj
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
Здраво, јас сум нова, ама ве следам со години. Сега крајот на јули си го подигнав државјанството во амбасадава во Скопје и поднесов за адреса, ја наведов Леге 6 и звонам за писмото, но викаат рано е. Во меѓувреме слушнав дека наводно веќе немало да се издаваат документи на Леге 6. Ве молам доколку има ли некој инфо околу ова?
Isto e i kaj mene,ukazot go podignav od Bitola pocetokot na Avgust,pismoto seuste ne e stignato...Od toa sto sum informiran bi trebalo da bide gotovo odprilika posle vtoriot mesec od podiganjeto na ukazot!
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Ako uspeat da go iscistat dekemvri 2019 so ukazi, do 1 oktomvri ke bide najdobro za site :)
 
Член од
5 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
10
Kako e so datumive za podiganje drzavjanstvo vo sofija do koj mesec se popolneti nekoj skoro da zakazuval ?
 
Член од
21 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, pred izvesno vreme mi izleze ukazot. Bi sakala da prasam dali e podobro procedurata za zemanje drzavjanstvo za pobrzo vreme da ja prodolzam preku konzulatot vo Bitola ili preku ambasadata vo Skopje? I ako moze da mi kazete kako odi postapka?
Vi Blagodarim
 

Kajgana Shop

На врв Bottom