Влада на Македонија

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Ostaj ne mi kazuvaj. Ako sakas da ti bidi interesno glasaj si za DUI ili tamu nekoj od toj blok. Barem cirkuzi ke gledas ako nisto drugo i toa ne samo na sobraniskiot kanal tuku opsto ;).
Автоматски споено мислење:


Ne veruvaat ama si se tesat, posto neli da ne zaboravime okolu najdobrite nameri koi gi imaa.
Ваљда мислеа кога ќе оди Грујо ќе дојде Дедо Мраз за премиер. Додуше може и не приметија кој почна со нив да протестира и да организира митинзите.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Ваљда мислеа кога ќе оди Грујо ќе дојде Дедо Мраз за премиер. Додуше може и не приметија кој почна со нив да протестира и да организира митинзите.
Nekako toa im promakna posto neli imaa samo najdobri nameri. Iskreno ne mi preci toa tolku, jbg se gresi, naivni, glupi, zaneseni, neiskusni, izmanipulirani ok sfakjam. No zosto se pravat na toso, nikakva krivica ne custvuvaat, odgovornost za nivnite postapki, samokritika, nisto. Site im se krivi za se sega sto se slucuva i navodno im preci samo tie ne,a se direktno zasluzni i odgovorni za toa. Pa uste i se kurcat koga ke im go slepnis v lice. Site se amenstiraat, site svetci. Najdi mi eden togasen poddrzuvac na sarenite ili sega po novo levica od forumot sto ke ti priznae i ke reci da zgresiv. Eden samo.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
Шипурите во оваа старо-нова Влада се појачани на ТУРБО....ова не е ништо, тек допрва ќе почнеме да се соочуваме со сериозни ситуации поврзани со нив.
битно ВМРО не е на власт а и Грујо е во шутка.
Автоматски споено мислење:

Е па да тоа сум го пишал, веројатно несвесно и ретерирам. Зоти им даде најмногу тоа е факт(внатрешна употреба никој друг не вети). Објективно така испаѓа(освен тој предлогот на Тупурковски за Централна Балканска Република, но тој не беше Премиер и не беше официјален став на Владата) и не планирам да се правам на очи слеп и да релативизирам или спинувам, како што некој не треба да се прави на очи слеп дека само Зоти во цела историја бил спремен на компромис.
Да де ама ти си тераш по свое, демек ако помине помине. Најинтесрни сте со овај @Klin што не знае што сака да каже, зајо ова она ама и Грујо, дај бе одјебите, смешно е веќе да браните говно како кретенот од муртино.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.065
Гоце курвар бил го напаѓаат, ама Павле правосмукалката го бранат оти сите тоа го правеле.
Имам едно сто пати пишано, и морам и пак. ПО ДНО ОД КОМУЊАР НЕМА! ДНО!
Никакви ставови нема, што му е кажано тоа си го пее.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
Se prasam uste kolku kje postoj ovaa vlada ako ja blokiraat zemjava kon EU? Posle zaju doaga kryenministrinot i so kje praime...
додека има вазелин нема шанси да падне.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Не е дека македонскиот капитализам е не успешен туку дека се виновни гарнитурите кои не го спровеле а особено соседските национализми кој не дозволуваат прогрес во мк плус и се утепани од комунизам. Полска како соседи има Германија и Данска на пример.
Си ја прескокнал Франција. И таа е сосед на Полска. :pos:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.787
како во држави ко Чешка / Полска кои далеку позапрепастени биле од нас во комунизмот испаднаа да се далеку понапредни од нас ?
Znaes deka vo ceska se mrazi se komunisticko?
Onie sho prodavaat ruski shubari vo ceska se nekoi zaostanati rusi ili cigani od tret svet.

Najverojarno se pouspesni od nas poradi toa sho otsecno se otkazani od komunizamot. Nemaat nostalgicni ili faux nostalgicni cuvstva (kako nekoj roden posle 91 sho kopnee za jugoslavija)
Mozebi zatoa sho cehoslovacka pominale mnogu poloso bidejki bile so stalin.
Автоматски споено мислење:

Уште Гоце курварот кој не направил ништо за Македонија да го дадеме па конечно во ЕУ да влеземе и да ни ја бидне државичката. Какви пациенти живеат во Нашата Земја, паразити и безрбетници кои не се способни да го тргнат погледот од гомната што им ги сервираат да ги јадат секој ден.

Прегледај го приврзокот 267056

Едит : Половина милион евра за изборни реклами

Na ovaa treba da i se ukine penzija i osiguruvanje.
Автоматски споено мислење:

Но веќе на националните држави им се губи смислата, јазичните бариери паѓаат насекаде, културите се плотат во една светска, и така сите балкански држави аспирираме кон Европа, само така можеме да прескокнеме неколку скалила за да ги стигнеме европските држави во сите сфери.
Kako moze vakov punoizam da tresnes.
Dobro be, svesni li ste deka svetot ne e SAD i Germanija?
Ili podobroto prasanje e, ste se odlogirale li od internet?
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.994
Имаше и 1000ки
Автоматски споено мислење:

Само што не бил рудар,него ливец што работел у ливница :D Јас поише 1000киве ги памтам и стотките со грозјето
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Супер се, едноставно ја рефлектираат волјата на народот....ако сакаат бугарите може пак да мењаме устав, не мора Македонија нигде да се спомне. Уствари ни држава не ни треба, за што кур ќе ни е. Нека потпише премиерот да не дадат на некого како робови.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.501
Znaes deka vo ceska se mrazi se komunisticko?
Onie sho prodavaat ruski shubari vo ceska se nekoi zaostanati rusi ili cigani od tret svet.

Najverojarno se pouspesni od nas poradi toa sho otsecno se otkazani od komunizamot. Nemaat nostalgicni ili faux nostalgicni cuvstva (kako nekoj roden posle 91 sho kopnee za jugoslavija)
Mozebi zatoa sho cehoslovacka pominale mnogu poloso bidejki bile so stalin.
Се сложувам , затоа му кажував на Стефус дека немора да значи ако некогаш била комунистичка држата дека е осудена на пропаст , добри лидери секогаш можат да ја извадат од кал , Чешка далеку позакрепастена била под Русија заразлика од Југославија , овдешниве држави имале далеку подобар старт за развивање , ама гледаш каде сме сега 30 години криминалци па после секако дека комунизмот бил крив , затоа му реков како во Кина не бил комунизмот крив кога луѓе од глад умирале во тоа време во Кина , сега Кина е светска сила.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.138
Имаше и 1000ки
Автоматски споено мислење:

Само што не бил рудар,него ливец што работел у ливница :D Јас поише 1000киве ги памтам и стотките со грозјето
тоа е пред 63-та, кога сеуште била ФНРЈ
Автоматски споено мислење:

 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.994
тоа е пред 63-та, кога сеуште била ФНРЈ
Автоматски споено мислење:

Тогаш сум јас грешка,излеа 100ката со грозјето ми беше омилена,им ги топев од по џебови дома за жетони за флипери :tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.138
Тогаш сум јас грешка,излеа 100ката со грозјето ми беше омилена,им ги топев од по џебови дома за жетони за флипери :tapp:
Ја, кога ќе ми дадеа новчаник да им купувам пиво, цигари, млеко или што и да е, ако можеше да не се примети, отуѓував по некад, за стрипови или секако, фала Богу, ако имаше дојдено флипери, тоа беше приоритет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom