Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
M

Macedon1um

Гостин
I tie sto bile vo koncentracionite logori sto gi palele peckite samo profesionalno bile angazirani, za nisto ne odlucuvale, najverojatno za korka leb ama ..........
Паралелата ти нема врска, конкретно шарена студентски пленум целите беа јасни е сега што некој Црпнат ги искористи е друга работа. Башка преку кур веќе од тоа 5 месечно ангажирање на Апасиев во СЈО, човекот е експерт ама очигледно вишол со кој си фатил работа и нивните цели па набрзо си напуштил од таму.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Паралелата ти нема врска, конкретно шарена студентски пленум целите беа јасни е сега што некој Црпнат ги искористи е друга работа. Башка преку кур веќе од тоа 5 месечно ангажирање на Апасиев во СЈО, човекот е експерт ама очигледно вишол со кој си фатил работа и нивните цели па набрзо си напуштил од таму.
Знам дека се изманипулирани и Шарените и Бушавиот... Ама мали се и наивни.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.848
Kapacitetot tvoj go znaeme, nemora da se pravdas. Si otisol si otisol, tolku ti delile.
A Apasiev najverojatno po cigari bese i slucajno go fati kamerata. Jbg se slucva inaku vrska nema. Muabeti.

I tie sto bile vo koncentracionite logori sto gi palele peckite samo profesionalno bile angazirani, za nisto ne odlucuvale, najverojatno za korka leb ama ..........
Не се правдам, горд сум што сум мислел и тогаш со своја глава и што не сум продолжил да одам на протести кои сакаа да создадат ваков концепт како овој денес. Тоа што ти на некои 40 не можеш да сфатиш дека и твоите беа дел од таа игра, тоа кажува за тебе колку ти сече умот. Може па сфаќаш ама пак слатка ти била власта, тоа не знам. Апасиев ја има мојата поддршка до тој момент до кои ја имаа протестите, пак ќе кажам јас мислам со своја глава, ниту пак зависам од некого, во моментов Апасиев е опцијата која нуди решение, такво нешто не беше Заев и сдс во 2016.
 
M

Macedon1um

Гостин
Знам дека се изманипулирани и Шарените и Бушавиот... Ама мали се и наивни.
Во секој случај подобро е да бидеш наивен, отколку лицемер и предавник како сегашната власт и голем дел од тн опозиција.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Паралелата ти нема врска, конкретно шарена студентски пленум целите беа јасни е сега што некој Црпнат ги искористи е друга работа. Башка преку кур веќе од тоа 5 месечно ангажирање на Апасиев во СЈО, човекот е експерт ама очигледно вишол со кој си фатил работа и нивните цели па набрзо си напуштил од таму.
Toa deka gi ( ve ) iskoristija i ne samo toa tuku gang bang vi napravija na site im e poznato. Da sum na vase mesto povekje bi se zaprasal kako stignavte SDSM taka brutalno da ve iskoristi. Kolku glupi treba da bevte za da ne go vidite toa i se sto ke sleduvase posle toa. Kako bevte tolku kusogledi. Toa e ona pobitnoto. I aj vie, trkala ve najdoja smotani pa ve strizese koj kako saka ama Apasiev be. I toj baagji kusogled, neka smeni diopter.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Знам дека се изманипулирани и Шарените и Бушавиот... Ама мали се и наивни.
Шарените и левица не одат обично заедно. Обично ние левичарите нашите протестанти не ги нарекуваме шарени. Тоа е капиталистичка фраза за туркање на некој режим во некоја држава. Така со називот шарени полесно ги обединуваш луѓето и организациите во една иста цел.

Во Белорусија исто се нарекуваат шарени, што ние од левица не стоиме зад нив, туку зад Лукашенко. Ние сметаме дека Лукашенко одлично ја води државата.

Нашите протестанти се нарекуваат револуционери и носат молотови. Нашата општа борба се нарекува револуција. Тоа е борба на сиромавиот против богатиот. Социјалузам против капитализам.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.501
Шарените и левица не одат обично заедно. Обично ние левичарите нашите протестанти не ги нарекуваме шарени. Тоа е капиталистичка фраза за туркање на некој режим во некоја држава. Така со називот шарени полесно ги обединуваш луѓето и организациите во една иста цел.

Во Белорусија исто се нарекуваат шарени, што ние од левица не стоиме зад нив, туку зад Лукашенко. Ние сметаме дека Лукашенко одлично ја води државата.

Нашите протестанти се нарекуваат револуционери и носат молотови. Нашата општа борба се нарекува револуција. Тоа е борба на сиромавиот против богатиот. Социјалузам против капитализам.
А вашите католици и православни како ги нарекувате?
 
M

Macedon1um

Гостин
Toa deka gi ( ve ) iskoristija i ne samo toa tuku gang bang vi napravija na site im e poznato. Da sum na vase mesto povekje bi se zaprasal kako stignavte SDSM taka brutalno da ve iskoristi. Kolku glupi treba da bevte za da ne go vidite toa i se sto ke sleduvase posle toa. Kako bevte tolku kusogledi, Toa e ona pobitnoto. I aj vie, trkala ve najdoja smotani pa ve strizese koj kako saka ama Apasiev be. I toj baagji kusogled, neka smeni diopter.
Еј кој има уста да кажува за искористување и генг бенг, сета среќа го читав форумов многу подолго пред да се регистрирам па знам како ги величеше Дпмне како партија. Чии пратеници му помогнаа највеќе на Заев, премиерот бивш го пушти Заев во Будимпешта а братучедот негов во кого се крстевте сега му е слуга
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Не се правдам, горд сум што сум мислел и тогаш со своја глава и што не сум продолжил да одам на протести кои сакаа да создадат ваков концепт како овој денес. Тоа што ти на некои 40 не можеш да сфатиш дека и твоите беа дел од таа игра, тоа кажува за тебе колку ти сече умот. Може па сфаќаш ама пак слатка ти била власта, тоа не знам. Апасиев ја има мојата поддршка до тој момент до кои ја имаа протестите, пак ќе кажам јас мислам со своја глава, ниту пак зависам од некого, во моментов Апасиев е опцијата која нуди решение, такво нешто не беше Заев и сдс во 2016.
Dobro klin, vo red e.
Samo eden sovet vaka ko postar da ti dadam. Da sum na tvoe mesto ne bi se oslonuival mnogu mnogu na toa tvoe razmisluvanje so svoja glava. Mozi e podobro da ostavis nekoj drug da gi nosi vaznite odluki za tebe, ete neznam.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
А вашите католици и православни како ги нарекувате?
Ние левичарите не веруваме во бог, но не браниме кој сака да верува. Ние сметаме дека човекот е бог и најсложено живо суштество во универзумот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.848
Dobro klin, vo red e.
Samo eden sovet vaka ko postar da ti dadam. Da sum na tvoe mesto ne bi se oslonuival mnogu mnogu na toa tvoe razmisluvanje so svoja glava. Mozi e podobro da ostavis nekoj drug da gi nosi vaznite odluki za tebe, ete neznam.
Нема потреба, јас за мои 20 знам убаво кога и што треба да се направи но не сум семоќен и не можам многу работи да сменам, за тоа бевте задолежни вие постарите. Само нешто не ве заболе курот освен мала група на луѓе кои се сега по затвори па не гледам дека нешто ги спомнувате вие тука кои бевте вмроцви до коска. Тие шо ги затворија профилите гарант смениле страна, вакви како тебе останале верни на партијата(шо е и за респект за разлика од другите) и одредени членови исто смениле страна само останаа активни да си работат за власта.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Еј кој има уста да кажува за искористување и генг бенг, сета среќа го читав форумов многу подолго пред да се регистрирам па знам како ги величеше Дпмне како партија. Чии пратеници му помогнаа највеќе на Заев, премиерот бивш го пушти Заев во Будимпешта а братучедот негов во кого се крстевте сега му е слуга
Neznam sto si cital, niti pak sto si sfatil od toa sto si go procital.
Imas eden mnogu biten moment vo celata prikazna. So bi rekle pred, momentot za koj zboruvam i sekako potoa toj moment. Ova sto sega ti go pisuvas i go koristis kako argument, se tesis ili pojma nemam sto ti e namerata e mnogu mnogu potoa.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Заш соцјализам, а не комунизам?
Од демократија до комунизам се може само преку социјализам. Во комунизам можевме во 1992 , но тогаш народот одлучи за повеќепартиски систем.

30 години подоцна во демократијава изгубивме се што имавме. Како ќе оди понатака зависи од нас. Јас сум веќе изјаснет што сакам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom