Навивачки групи во Македонија!

Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Чекај, ги мешаш прашањата и одговорите, сега те прашав дали си бил на гостување, не колку играчи со се голман играт во еден тим (очигледно некој погрешно те подучува од банката позади - сигурно твојот духовен лидер Лордот )
Ај последно трето прашање и последна шанса, за да добиеш преодна оценка:
Си пишувал некогаш во навивачката тема, пред да ја затвораат темата за Соживот?
Како и по обичај мешаш ти, а почна со тоа што ја избегна темата за можната злоупотребата на малолетници во навивачката група на Шкупи, која впрочем и ти ја обзнани со постот за 10-годишни деца во навивачката ултрас група на Шкупи кои ќе биле малтретирани од членот на форумот.

Во темите за фудбал сум пишувал, конкретно за навивачката не се сеќавам, можеби и не.
Тоа не го менува фактот дека во секоја тема пишувам нешто кога сметам дека треба нешто да пишам и напишаното е во контекст на темата.
На пример, забелешката дека малоумното глумење жртва за малтретирање 10-годишни деца во ултрас група кога всушност самото приклучување на тие деца во групата е малтретирање, е сосема во контекст на темата.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Во темите за фудбал сум пишувал, конкретно за навивачката не се сеќавам, можеби и не.
Еве јас да ти помагам
1600000900786.png

Ај види го Берик да ти најде некоја тема интересна, кај се појавуват албанци, потекло на албанците, или Косово и Србија разменуват територии...
првин оди на едно гостување, па потоа доаѓај тука , и пробај да ни објасниш колку си саркастичен...бтв, не си спомнал последно време дека сакаш да пишуваш со сарказам?!? Макар и овој поим често ти се меша!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Еве јас да ти помагам
Прегледај го приврзокот 266226

Ај види го Берик да ти најде некоја тема интересна, кај се појавуват албанци, потекло на албанците, или Косово и Србија разменуват територии...
првин оди на едно гостување, па потоа доаѓај тука , и пробај да ни објасниш колку си саркастичен...бтв, не си спомнал последно време дека сакаш да пишуваш со сарказам?!? Макар и овој поим често ти се меша!
И како тоа има врска со фактот дека самото присуството на 10-годишни деца во ултрас групата на Шкупи е малтретирање за децата, а не дали некој член од форум хипотетички ќе ги малтретирал само затоа што во тебе тлее пасивно-агресивен калимеро комплекс на оправдување на насилство преку глумење жртва?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
И како тоа има врска со фактот дека самото присуството на 10-годишни деца во ултрас групата на Шкупи е малтретирање за децата, а не дали некој член од форум хипотетички ќе ги малтретирал само затоа што во тебе тлее пасивно-агресивен калимеро комплекс на оправдување на насилство преку глумење жртва?
Не си свесен колку си глуп!
Ако не си читал 1300 страни постови за навивање, барем последните да ги читаше (...ама џабе, пак немаше да ги разбереш).
Ти не можеш уште да разликуваш деца што навиват за клуб, и членови на навивачка група.
Ако има трпение и нерви @Saber Rider да ти објасни, од кај почна муабетот (ќе му требат два три дена сигурно со ваков како тебе), па да ти ЦРТА дека целиот муабет почна дека не треба да се малтретираат тие што не се активни членови, туку се обични навивачи, деца и старци.
Сабер со САРКАЗАМ рече дека нема возрасно ограничување (...ме следиш, или се изгуби :pos: ), и јас го тролав малце (иако го знам вистинскиот одговор од него, дека никогаш не би го направил тоа, чисто и тој да се заебава го напиша).

Ај те молам сега најди некоја друга тема, каде ќе можеш колку толку да се обидеш да ги камуфлираш твоите глупости!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.924
За мене не е сфатљиво да човек (читај кумановац) навива за скопски клуб. :facepalm:
Ми у Ку смо од увек презирани и условувани како србомани, наш дијалект им смета а сг да има навивачи на исти клуб од наш град... не разумем.



@dembel123 Не знам за што збориш, ама и ти да дојдеш исто ке ти се деси без разлику на године и колко си “деМбел''.

Локал чисто. А има не.. што би цигани кажале “ушло у крв и довиѓења''

A2E0ACBA-4BCF-4787-895E-985E710533C7.jpeg


Вардар имал навивачи од Куманово.
Вардар е пред локал патриотизмот, ВАРДАР Е ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Член од
31 март 2011
Мислења
42
Поени од реакции
199
За мене не е сфатљиво да човек (читај кумановац) навива за скопски клуб. :facepalm:
Ми у Ку смо од увек презирани и условувани како србомани, наш дијалект им смета а сг да има навивачи на исти клуб од наш град... не разумем.
Порано важесмо за најбунтован народ и град, ама много људи од градско поднебје се одселисва а миграција на село-град не утепа, предпостављам и за тој има симпатизери на вардара.
Пред неколко године имаше си некоја квази група комити од куманово.. изедесва васпитни неколко истакнати поддржувачи и се угаси тој.

@dembel123 Не знам за што збориш, ама и ти да дојдеш исто ке ти се деси без разлику на године и колко си “деМбел''.

Локал чисто. А има не.. што би цигани кажале “ушло у крв и довиѓења''
Сакам да ти кажам за одзимање на реквизити лани на истата ТЕКМА што ја збориш Металург- Вардар на 11 годишно дете од страна на двајца Кумани ( напраени на амфац ) му земаа дрес од Вардар и плус детето беше удирано. Кога таткото дојде пред сала и ги најде ( дечкото што е татко на детето ми е супер другар ) на едниот му скрши флаша од глава а на другиот му скрши вилица ( нормална реакција на секој родител ) при што беше уапсен од кумановдка полиција. На другаров му се заканува 3 години затвор зошто мангупите пријавија тешки телесни па би те замолил ако имаш инфо кои се ( верувам дека ги знаеш ) пушти ми порака ... Срсмота е ко пичиња да плачат , човеков затвор ќе треба да лежи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Сакам да ти кажам за одзимање на реквизити лани на истата ТЕКМА што ја збориш Металург- Вардар на 11 годишно дете од страна на двајца Кумани ( напраени на амфац ) му земаа дрес од Вардар и плус детето беше удирано. Кога таткото дојде пред сала и ги најде ( дечкото што е татко на детето ми е супер другар ) на едниот му скрши флаша од глава а на другиот му скрши вилица ( нормална реакција на секој родител ) при што беше уапсен од кумановдка полиција. На другаров му се заканува 3 години затвор зошто мангупите пријавија тешки телесни па би те замолил ако имаш инфо кои се ( верувам дека ги знаеш ) пушти ми порака ... Срсмота е ко пичиња да плачат , човеков затвор ќе треба да лежи.
Со респект кон Кумани како НГ кои во градот ги имаат и Србите и Албанците као непријатели, ама многу наркоси имаше во групата, мислам дека и другите ќе се согласат. Се ок, го има тоа кај НГ тоа, не викам дека треба да тераат здрав живот ама ликови по 30+ на гостување и сите напраени лом, мислам дека не е ок, лош пример за помладите генерации е како и да гледаш на користење на наркотици.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Премиерот не почека ни една недела и тргна со закани кон Комити. Јас мислам ќе следува бурен период со репресии и казни како пред десетина години.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Премиерот не почека ни една недела и тргна со закани кон Комити. Јас мислам ќе следува бурен период со репресии и казни како пред десетина години.
Оти с3 семееш?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Оти сe смееш бе коњанику:pos:
Груби може во влада да мава шамари, ништо повеќе :D

Ги нема млада гарда шверцерадоси од форумов, да се пофалат како бегаа и јадеа ќотек во петокот :(
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.108
Груби може во влада да мава шамари, ништо повеќе :D

Ги нема млада гарда шверцерадоси од форумов, да се пофалат како бегаа и јадеа ќотек во петокот :(
А оти имаат и стара гарда сите се деца од тоа шо видов по видеа и кај нив на фб

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom