Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Zdravo. Ve citam eve posle nekolku meseci poradi koronava se otkazav od odenje vo Sofija... Znaci ukazot mi e vo ministerstvoto, i ima li sansi se od tuka preku ambasada da zavrsam rabota do pasoso vo raka? Procitav se praka meil za dai se dostavi ukazot vo ambasada, pa od tamu prakaat pismo za egn, cekam i od ovde ne znam dali ke treba posrednik i odenje vo Sofija ili ke moze i preku ambasadata? Ve molam za Sovet i instrukcii. Vi blagodaram
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.655
Поени од реакции
3.703
Zdravo. Ve citam eve posle nekolku meseci poradi koronava se otkazav od odenje vo Sofija... Znaci ukazot mi e vo ministerstvoto, i ima li sansi se od tuka preku ambasada da zavrsam rabota do pasoso vo raka? Procitav se praka meil za dai se dostavi ukazot vo ambasada, pa od tamu prakaat pismo za egn, cekam i od ovde ne znam dali ke treba posrednik i odenje vo Sofija ili ke moze i preku ambasadata? Ve molam za Sovet i instrukcii. Vi blagodaram
Имаш на првата страна се шо ти треба
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
-ОТКАКО ЌЕ ВИ ПОТВРДАТ,ИМАТЕ ОПЦИЈА ИЛИ ОД ТУКА ПРЕКУ ПОСРЕДНИК ДА ПОДНЕСЕТЕ ДА ВИ ГО ИЗРАБОТАТ МАТИЧНИОТ БРОЈ,
Fala, procitav veke i ovoj del mi e nejasen. Otkako ke dobijam pozitiven odgovor deka pismoto stasalo vo opstina Sredec. Moram da angaziram posrednik za da odi da go podigne samo pismoto, za da ne odam jas i posle so toa pismo i Red drugi dokumenti da se slikam za pasos vo ambasadata?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
-ОТКАКО ЌЕ ВИ ПОТВРДАТ,ИМАТЕ ОПЦИЈА ИЛИ ОД ТУКА ПРЕКУ ПОСРЕДНИК ДА ПОДНЕСЕТЕ ДА ВИ ГО ИЗРАБОТАТ МАТИЧНИОТ БРОЈ,
Fala, procitav veke i ovoj del mi e nejasen. Otkako ke dobijam pozitiven odgovor deka pismoto stasalo vo opstina Sredec. Moram da angaziram posrednik za da odi da go podigne samo pismoto, za da ne odam jas i posle so toa pismo i Red drugi dokumenti da se slikam za pasos vo ambasadata?
Otkoga CE ti potpisat ukaz .....najdobro od togas najdi saglam posrednik ...i NEMAS gajle
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
-ОТКАКО ЌЕ ВИ ПОТВРДАТ,ИМАТЕ ОПЦИЈА ИЛИ ОД ТУКА ПРЕКУ ПОСРЕДНИК ДА ПОДНЕСЕТЕ ДА ВИ ГО ИЗРАБОТАТ МАТИЧНИОТ БРОЈ,
Fala, procitav veke i ovoj del mi e nejasen. Otkako ke dobijam pozitiven odgovor deka pismoto stasalo vo opstina Sredec. Moram da angaziram posrednik za da odi da go podigne samo pismoto, za da ne odam jas i posle so toa pismo i Red drugi dokumenti da se slikam za pasos vo ambasadata?
Со посредник мораш да одиш затоа што ЕГН сама неможеш да средиш да ти издадат за 1 ден.Тоа го прават посредниците. Можеш и од тука посредник да ти заврши работа ако не планираш да одиш да се сликаш во Софија, туку да одиш преку амбасада,но повторно ќе чекаш 1,5 месец да ти ги донесат документите во амбасада.А вака ќе направиш пср тест ,и ќе одиш да се сликаш во МВР во Софија. Пасошот за 3 дена во МК ти го носат.
 
Член од
9 септември 2019
Мислења
14
Поени од реакции
2
Ljudi da ve prasam moj broj e 13375/2017
Na polozitelno neznam od kd sam tacno valjda od april ima li nekoj informaciju kd ke ni iskoci od prilike...
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Nekoj da kaze do koj datum se stignati so promeni od finalna vo polozitelno, cisto da sporedam nesto. Zavrtiv 10tina strani nazad ama ne nacekav nekoj takva objava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom