Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Утре тие од Малезија нема да знаат како се викаат.Иначе Малуда сакал да остане во Челси ама ја не сакам:pos2:.Кога ќе замине Сколари за 5-6,години Лампард ќе биде тренер на Челси а Тери асистент и решен проблем!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да бе, и Балак стручен советник.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
gi napravivte planovite za vo idnina ne mora da misli Piter kenion ili Abramovic...:vozbud::vozbud: vi blagodaram mn....:pos2:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Капитенот на Челзи, повторно се враќа на местото каде доживеа вистински кошмар, следен натпревар на Сините е против ол-стар тимот на Малезија во Куала Лумпур во вторник, а во петок англискиот тим патува во Москва на натпревар против Локомотив. Тери е подготвен да го заборави минатото и да погледне во иднината каде што се надева дека ќе има можност да освои уште многу со Челзи.
"Тоа што се случи во Москва сега можеме да го оставиме зад себе. Ова е нова сезона и ние повторно тргнуваме" - изјави Тери.
"Ние купивме неколку одлични засилувања. Со фудбалери како Деко и Жозе Босингва мислам дека немаме слаба точка. Кога ќе имам 35-40 години ќе речам, ах таа година можев да ја освојам Лигата на Шампионите, но имам уште добри години пред себе".
"Со менаџерот кој го имаме имам уште одлични можности да ја освоиме таа титула".
"И покрај големото разочарување ние покажавме голем карактер минатата сезона и покрај промената на менаџерот. Ние покажавме колку добар тим сме. Сега симаме менаџер кој добро може да го води тимот".
"Очигледно чудно ќе биде враќањето во Москва. По тој натпревар одиграв пријателски натпревар за Англија против САД. Тогаш јас бев скршен, но тој натпревар ме направи посилен".
"Јас никогаш не го гледав финалето на видео, и никогаш нема да го гледам. Но сеуште размислувам на тоа".
"Сепак јас морам да бидам професионалец и тотално да заборавам на тоа".
Капитенот Џон Тери проговори и за новиот менаџер, Луис Фелипе Сколари со кога очекува нови убави денови.
"Менаџерот е одличен фудбалски човек. Тој ги разбира фудбалерите. Има голема почит од сите нас. Има добра смисла за хумор но има и друга страна во него, вереувајте ми" - заврши Џон Тери
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Има ли некој големи промени овие 10 дена, бидејки не бев тука не сум во тек??
 
В

Вори

Гостин
Нема ништо игравме две пријателски едната победивме 0-4,другата 0-7.!!!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
E па супер. Сеа гледам и на сајтот овде. Сколари вели ке одел на 4 титули. Таман помислив ке дојде еден кој ке се посвети на најважните 2, ете ти повторно лаком човек.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А шо сакаше, да рече се откажувам од две? :))))))
Секако од куповите ќе се откаже или ќе игра ослабено, ама не е добро за во јавност и за играчите таков настап.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
aбе па ти, ние имаме играчи за се да освоиме. римембр?
само да не се повредуваат и секогаш нека си се у форма!
а баш би сакала сите да ги освоиме, да надополнеме и за ланската и таман
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А бе ние имаме играчи и за 4те, ама треба да се чувааат. Па фантомче у право си, не може официјално да се откаже од некои титули. Но може да го прави спонтано, како што прави Лузерпул во последните години. Се крсти само во ЛШ.:vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
E па супер. Сеа гледам и на сајтот овде. Сколари вели ке одел на 4 титули. Таман помислив ке дојде еден кој ке се посвети на најважните 2, ете ти повторно лаком човек.
А шо сакаше, да рече се откажувам од две? :))))))
Секако од куповите ќе се откаже или ќе игра ослабено, ама не е добро за во јавност и за играчите таков настап.
Еве шо кажал...
He said: "Chelsea need to win one or two competitions a year minimum. It is my dream, it is the dream of the fans, the board, for everyone at Chelsea and we work towards this.
"For me, if I lose, I lose a big chance in my life and I know that. I am a coach for only five or six more years maximum and I have two years at Chelsea.
"This is fantastic for me. I could be the first coach to win the Brazilian and Premier League. The first coach to win the Brazilian league and UEFA Champions league. But it's not just about me making history. I want to make history for Chelsea.
"When I arrived at Chelsea I spoke to my players and said I want to win every competition. For me the Carling Cup, FA Cup, Premier League and Champions League are all important."


Во исто време, на исто место, едно кажува после друго. Убо прво најавил, еден или два трофеи секако. За другите, че видиме. Само кој како го разбрал...:)

Ама контрадикторност... ЅВЕР!!!:vozbud:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Сколари оди на четири трофеи
Менаџерот на Челзи, Луис Фелипе Сколари, најави поход на дури четири трофеи во новата сезона и тврди дека во моментов има само една или две енигми во врска со стартниот состав. Бразилскиот стручњак е задоволен од тоа што раководството на клубот му ги исполнило сите желби во летниот преоден рок и смета дека сега има состав кој е способен да го надополни сето она што лани беше загубено.

"Екипата е речиси непроменета во однос на минатата сезона кога играше во две финалиња, едно во Лигата на шампионите и едно во Карлинг-купот. Но, јас сакам многу повеќе, сакам трофеи и тоа во сите можни натпреварувања во кои учествуваме", вели Сколари.

Летово на Стемфорд Бриџ пристигнаа двајца квалитетни фудбалери: Деко и Жозе Босингва, а можно е до крајот на преодниот рок тимот да биде засилен уште со Кака и Робињо со кои преговорите с$ уште се во тек. Со овој кадар што го има Сколари смета дека дури 90% од тимот е веќе познат на три недели пред стартот на Премиер-лигата.

"Поминавме три недели заедно, сосема доволно да добијам увид во силата на екипата и на секој играч поединечно. Поголемиот дел од тимот е од лани, а во следниот период ќе ги елиминирам сите дилеми во врска со стартниот состав", додаде новиот менаџер на Челзи.

На двата подготвителни натпревари на азиската турнеја, лондонскиот тим славеше против Гуангжу и Ченгду при што постигна дури 11 гола. Во следниот период Челзи ќе биде на турнеја во Русија каде ќе има можност да се потсети на последното финале од Лигата на шампионите и несреќниот пораз од Манчестер Јунајтед.

Сепак, плановите на Сколари би можеле сериозно да бидат нарушени во зависност од одлуката на Френк Лампард. Англискиот репрезентативец има отворена можност за трансфер во Интер, но во исто време Челзи не планира да го пушти, па неодамна му даде понуда за нов петгодишен договор за 37 милиони фунти.



Многу сака.:pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Барем на стандарден прволигаш е тренер... За разлика од Раниери. :helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
хееххехее. Не го пресекувај човекот одма:salut:
 
F

fantomX

Гостин
Еве со кој тим играме против Малезија:


1 Petr Cech
5 Michael Essien
6 Ricardo Carvalho
26 John Terry (c)
18 Wayne Bridge
20 Deco
12 John Mikel Obi
8 Frank Lampard
24 Shaun Wright-Phillips
39 Nicolas Anelka
10 Joe Cole


Subs: 23 Carlo Cudicini, 40 Hilario, 19 Paulo Ferreira, 33 Alex, 2 Branislav Ivanovic, 3 Ashley Cole, 15 Florent Malouda, 17 Scott Sinclair, 36 Franco Di Santo, 7 Andriy Shevchenko.



Според мотивацијава на малезијциве во првиве 5 минути, нишо чудно да го примиме и првио гол сезонава :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom