Бодибилдинг суплементи

Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Ај повеќе инфо за муабетиве за Малена и ПБЦ.. фалш роба продаваат? И Олимп не го бива? Колку мислите е тешко од остатокот на млекото што останува да се извади лактозата(шеќерот) и да остане сурутката? Па само on и голдот да се единствени во светот што можат да напраат веј?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Ќе се оправи наскоро и тоа со квалитет :)
Инаку, мене супата и салатата ми се оброци, богати содоволна количина на протеини ;)
Со супа ли ќе градиш мускулна маса:D
Арно што ја спомна, да се освежам со една чорба не ќе е лошо.... Додека сме кај малена суплементц, скоро сите суплементи им се made in polska или, made ubgaria.
Секаде голд го даваат за цена од 3500 а тие го дават за 2700 плус гратис креатин од ON. Тука нешто нештима.
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
12
Со супа ли ќе градиш мускулна маса:D
Арно што ја спомна, да се освежам со една чорба не ќе е лошо.... Додека сме кај малена суплементц, скоро сите суплементи им се made in polska или, made ubgaria.
Секаде голд го даваат за цена од 3500 а тие го дават за 2700 плус гратис креатин од ON. Тука нешто нештима.
Голд никогаш го немаат дадено за 2700, го имаш само анимал со гратис креатин за 2700.
Си ги помешал малце.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Додека сме кај малена суплементц, скоро сите суплементи им се made in polska или, made ubgaria.
Секаде голд го даваат за цена од 3500 а тие го дават за 2700 плус гратис креатин од ON. Тука нешто нештима.
Јас имам земено Голд Стандард од малена и направив верификација преку официјална страна на ON, Добив порака дека прозиводот е автентичен.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Ќе се оправи наскоро и тоа со квалитет :)
Инаку, мене супата и салатата ми се оброци, богати содоволна количина на протеини ;)
Некоја нова линија на производи да не носиш?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Со супа ли ќе градиш мускулна маса:D
Арно што ја спомна, да се освежам со една чорба не ќе е лошо.... Додека сме кај малена суплементц, скоро сите суплементи им се made in polska или, made ubgaria.
Секаде голд го даваат за цена од 3500 а тие го дават за 2700 плус гратис креатин од ON. Тука нешто нештима.
Тука има неколку опции:
  • одат со помала маржа
  • имаат подобар договор од местото каде што увезуваат, во однос на другите продавници.
  • продаваат фејк продукт.
Може да е и комбинација од првите две, особено ако се само интернет продавница рачунај дека заштедуваат барем 400 евра месечно за кирија и сметки во дуќан што им дава предност во однос на другите да одат со помала маржа. Плус и политиката на самата продавница, веќе пазарот е доста заситен и за да се пробиеш мора да одиш со прифатлива цена инаку те изедоа тие што имаат изградено име.

Местото каде е произведен и не е толку битно ако е составот во ред, Полска пример е земја која направи бум во последните години и голем дел од ЕУ земјите го префрлија производството таму поради: пониската работна сила, добрата геолокација, стручноста на кадарот.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Vakvo nesto nikad nema da donesete bilo koj od vas..

Веројатно не ни смеат ради многу повиски дози од дозволените вредности.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Koja supstanca e nad dozvolenite vrednosti? Jas mislam deka cenata igra dosta vazna uloga ovde.A da ne se lazeme, cena = kvalitet.
Ти го кажав општо дека во голем дел од ситуациите е тоа проблем.
Не ги паметам на памет референтните вредности, но се сеќавам дека барав такви податоци пред 6-7 години, бев со намера да увезам неколку суплементи но кога споредив излегуваше дека дел од нив никогаш немаше да ми ги дозволат затоа што беа со далеку повисока количина од дозволените граници.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Ти го кажав општо дека во голем дел од ситуациите е тоа проблем.
Не ги паметам на памет референтните вредности, но се сеќавам дека барав такви податоци пред 6-7 години, бев со намера да увезам неколку суплементи но кога споредив излегуваше дека дел од нив никогаш немаше да ми ги дозволат затоа што беа со далеку повисока количина од дозволените граници.
Kade mozam da go vidam toa dali nesto ke projde ili ne? Blagodaram.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Kade mozam da go vidam toa dali nesto ke projde ili ne? Blagodaram.
Поднесуваш барање со пропратна документација (сертификат за анализа, состав, оригинал етикета, пакување, превод и декларација на МК) уплаќаш и чекаш стручните од АХВ да ти кажат бива или не.
Кој ќе го увезе производот, ќе ги затвори сите други. 99% во државава се рекреативци, им треба нешто јако и квалитетно како стимуланс за да можат јак тренинг да направат, инаку не ја бива работава.
Автоматски споено мислење:

Сакаш да кажиш дека Македонија има појаки регулативи од државите кај што се произведени суплементиве?
Нема појаки, има специфични и единствени кои се на сила, па тоа е условот за регуларен увоз и работа. За жал или за среќа...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Ми стигна уште една пратка од iHerb од 28-29 долари без никакви додатни трошкови, значи може да се надминат 25 долари.
Сега нарачав уште една од 33 долари, да видиме што ќе се случи :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom