Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Adebayor In Shock Chelsea Link

According to the latest reports from the English capital, Chelsea are contemplating attempting an outrageous transfer coup by entering the race for unsettled Arsenal star Emmanuel Adebayor.



The prospect of 24-year-old top talent leaving at all is bad enough for Arsenal fans, but seeing their star striker leave for their bitter cross town rivals would be nothing short of a kick in the teeth.

The Telegraph is reporting that Chelsea are ready to better any offer Arsenal receive for Adebayor, should Didier Drogba go through with his treat to force a move away from Stamford Bridge this summer.

Gunners boss Arsene Wenger has insisted that he is not concerned over the on-going Adebayor saga, but secretly he will now be even more concerned than when only AC Milan and Barcelona were in the frame.

As for the player himself, Adebayor says that he will be sitting down with Wenger this week before making a final decision on his future, with reports suggesting that he wants the club to break its strict wage structure in order to pay him £120,000 a week to stay.

Челзи заинтересиран за Емануел Адебајор!!!
Адебајор е добар играч,но колку и дали е ова вистина ќе видиме понатаму.


 
В

Вори

Гостин
И Челзи се интересира за Адебајор.


Челзи се поврзува со шокантна понуда за напаѓачот на Арсенал, Емануел Адебајор.Aдебајор не е задоволен од својата положба во Арсенал, најави дека доколку челниците на клубот не му ја зголемат платата на 120 000 фунти неделно, ќе го напушти клубот. Медиумите најчесто го поврзуваа Адебајор со заминување во Барселона и Милан, и самиот фудбале објави дека има сериозна заинтересираност од овие клубови.
Сепак, Daily Mail пишува дека Челзи будно ја следи ситуацијата во Арсенал, и е подготвен да му ја понуди бараната плата на фудбалерот од 120 000 фунти неделно.
Челзи во Адебајор гледа вистинска замена за Дидие Дрогба доколку тој се одлучи да го напушти клубот.


Еве и на македонски!!!
 
В

Вори

Гостин
И официјално Челзи тргнува по Робињо.Повеќе гол.ком
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Sto se slucuva so Lampi dali znae nekoj,ke si odi ili ke ostane...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Нема ништо ново за Лампард!!!
Лампард останува во Челзи?



Челзи ќе ги одбие сите понуди кои ќе дојдат за Лампард, клубот од Стемфорд Бриџ сака да го задржи својот фудбалер најмалку уште една сезона.
-Sunday Mirror објавува дека Челзи ќе го задржи Лампард и во последната година од неговиот договор а потоа ќе го пушти играчот да си замине како слободен. Извор од Стемфорд Бриџ вели дека позицијата на Сините околу состојбата со Лампард е многу јасна.
"Франк е од непроценлива вредност за Челзи и не е за продажба по ниту една цена" - изјави изворот од Челзи.
"Планирани се дополнителни разговори со Френк и неговите луѓе и ќе му биде понуден многу профитабилен договор".
"Во случај тој да одлучи да не ја прифати и новата понуда, ние ќе го задржиме и следната сезона во нашите редови а потоа ќе го пуштиме да си бара нов клуб".
Челзи ги отфрли сите медиумски пишувања кои велеа дека Лампрад прифатил четири годишен договор за плата од 6 милиони фунти по сезона.
"Пишувањата дека тој се договорил со Интер или со некој друг клуб се чисто ѓубре" - заврши изворот од Челзи.
 
В

Вори

Гостин
Ова е од Сан или од некој друг извор.Не ми изгледа како сигурна информација ама нема врска.БТВ Барса сака да го позајми Шева,слободно јас му го давам!!!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Абе според гол.ком, Роналдињо требаше да биде во Бока Јуниорс, Меси во Зенит, Милан требаше да ги купи сите таленти на Европското (почнувајки од Аршавин)... не може да им се верува кога пишуваат само шпекулации. А да, и пишува дека Зарате е подобар од Меси.
 
В

Вори

Гостин
Знам,прочитав дека Лотито рекол дека Зарате е подобар од Меси,глупости нема што да прават!!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Челзи ќе ги одбие сите понуди кои ќе дојдат за Лампард, клубот од Стемфорд Бриџ сака да го задржи својот фудбалер најмалку уште една сезона.

Не ми е јасно како ќе може Челзи да ги одбие сите понуди кои ќе дојдат за Лампард кога според прописите на FIFA секој фудбалер има право да си ја откупи последната година од договорот.
Сега никој не го прашува Челзи, само Лампард си одлучува за својата иднина. Ако сака да си замине, Интер само ја плаќа вкупната сума на платата која Френк би ја земал во Челзи за наредниве 12 месеци, Интер не треба да го прашува Челзи за трансфер:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Не ми е јасно како ќе може Челзи да ги одбие сите понуди кои ќе дојдат за Лампард кога според прописите на FIFA секој фудбалер има право да си ја откупи последната година од договорот.
Сега никој не го прашува Челзи, само Лампард си одлучува за својата иднина. Ако сака да си замине, Интер само ја плаќа вкупната сума на платата која Френк би ја земал во Челзи за наредниве 12 месеци, Интер не треба да го прашува Челзи за трансфер:toe:
Ова суштински не си го доразбрал.
Играчот го има то право (да си го откупи договоро), но само ако клубот дозволи (или сака). Бидејќи, на крајот на краиштата, договорот иако е на една година, сеуште важи. Двете страни, Челзи и Лампард, имаат договор до крајот на 2009 и ако клубот така сака, тој договор ќе се испочитува до крај, а ако сака да го пушти играчо тогаш тој може да си го откупи даговоро.

Види малку логички, која е логиката, полноважечки договор да не се почитува, па макар бил и уше на една година?:toe:

И да, Босингва и Балак во најдобриот тим на ЕП. Браво.:)
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Ова суштински не си го доразбрал.
Играчот го има то право (да си го откупи договоро), но само ако клубот дозволи (или сака). Бидејќи, на крајот на краиштата, договорот иако е на една година, сеуште важи. Двете страни, Челзи и Лампард, имаат договор до крајот на 2009 и ако клубот така сака, тој договор ќе се испочитува до крај, а ако сака да го пушти играчо тогаш тој може да си го откупи даговоро.
:)
Правилото на ФИФА вели дека секој играч кој има над 27 или 28 години,(не ја знам точната бројка) има право да си го откупи договорот од клубот кога ќе навлезе во последните две години. Клубот никој не го прашува дали сака да го пушти играчот или не. Автоматски играчот се повикува на член 17 се иде на суд и се договара колкава ќе биде висината на оштетата за раскинувањето на договорот, најчесто е тоа висината на платата. Морати најави дека не е негов стил да прави такви финти и сака да се договори со Роман како господини, е сеа ако Челзи се заканува дека ќе го прати во резервите останува можноста Лампард сам да си одлучи. Плус судскиот процес нема да биде експресен и може ќе трае еден месец или повеќе а такво нешто не од полза за Интер
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Правилото на ФИФА вели дека секој играч кој има над 27 или 28 години,(не ја знам точната бројка) има право да си го откупи договорот од клубот кога ќе навлезе во последните две години. Клубот никој не го прашува дали сака да го пушти играчот или не. Автоматски играчот се повикува на член 17 се иде на суд и се договара колкава ќе биде висината на оштетата за раскинувањето на договорот, најчесто е тоа висината на платата. Морати најави дека не е негов стил да прави такви финти и сака да се договори со Роман како господини, е сеа ако Челзи се заканува дека ќе го прати во резервите останува можноста Лампард сам да си одлучи. Плус судскиот процес нема да биде експресен и може ќе трае еден месец или повеќе а такво нешто не од полза за Интер

Да, истото ова го мислев ( и тоа било последните две години од договорот, а не само последната како што напишав).
Не би имало правилото никаква смисла ако клубот треба да одлучи дали играчот смее да си го откупи договорот.
Мислам дека и со Хлеб е сега истиот случај (он е во последни 2 години од договор).
Дури и на manager неможеш да стиснеш reject на понудата кога е истиов случај. Ти го плаќаат само остатокот од договорот и тоа е...:toe:
 
В

Вори

Гостин
Епа џабе се карате.Деко и официјално е нов играч на Челзи(леле колку се нервирам од толку млади и квалитетни него го зедоа), а воедно тоа знаши и крај околу сагата за Лампард,тој си заминува!!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Kako moze deko da go kupat be...Abati upravata glupava,tele rusko mameto negovo....Lampard mora da se zadrzi po sekoja cena,toj ni e sve,toj e motorot na timot i umot....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom