Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Јунајтед го бараше Џонс а не ние,иначе не се знае за Ракитич може ке дојде кај нас!!!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
за челзи само Швајнштангер :) гледам заинтересирани биле челзи за него.:helou:
 
В

Вори

Гостин
Макелеле правел грешки?Мислам дека Макелеле беше еден од настабилните и најдбобрите поединци во Челзи во изминатите две сезони,ако си го пратела секоја утакмциа Челзи и Макелеле ќе разбереш за што зборам!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
aj бе шо збориш? пола и повеке фаули ги има направено макелеле! у финале на лига на шампиони и сега кога ми е посвежа меморијата со франција,.....
ок ако сум грешка нека ме поправат постарите навивачи.
 
В

Вори

Гостин
Со Франција и во финалето да ама тоа се само два натпревари ништо повеќе!!!
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
aj бе шо збориш? пола и повеке фаули ги има направено макелеле! у финале на лига на шампиони и сега кога ми е посвежа меморијата со франција,.....
ок ако сум грешка нека ме поправат постарите навивачи.
Макелеле е многу корисен играч на Челзи скоро сите акции тој ги прекинуват и му требат ваков играч на Челзи ко макелеле ретко кој можи да го замени.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Макелеле е многу корисен играч на Челзи скоро сите акции тој ги прекинуват и му требат ваков играч на Челзи ко макелеле ретко кој можи да го замени.
Чамец Макелеле е 35 год... Тој е веќе стар играч... Сепак јас замена за Макелеле гледам во Џон Оби Микел... Сепак Макелеле го газат годините... Колку е да е спремен технички и физички сепак не можи да се носи со дечки од 25-26 години... А за разлика Оби Микел е еден од помладите, да не речам млад, но сепак стабилен играчи... Мислам дека и да се пензионира Макелеле, Челзи има достоја замена за него... А во последно гледам дека доста е слаб со нервите... Има доста остри стартови... Не знам колку е ова јасно, но сепак треба да му се даде шанса на Оби Микел да се докажи...:salut:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Микел не може да се контролира кога се работи за тешки ситуации и реагира многу емотивно,тешко дека може да го замени на макелеле..

А Лампард ако може тоа да го направи, нека му е арам:salut:
 
В

Вори

Гостин
Ако си замине ќе ми стане од најомилен и најценет најомразен играч.Во Челзи стана голем играч,стана звезда,најубавите години ги помина во Челзи и сега ако нависитна замине во Интер,и кај тој педерот Мурињо што сака да ни ги земе играчите,како што рече Ризтето арам нека му е и срам,А ако си замине иделани замени би биле Диего,Ван Дер Ваарт или евентуално да дојде Ракитич и да се измени формацијата!!!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Mислам и дека со останувањето на Балак ке нема потреба да менување на формацијата.

А на Мурињо не смее да му се навредува сега мокната позиција која ја има за влијание врз играчите. Тој ни ја донесе најголемата радост до сега со титулите во Премиер лигата. Не смее да биде навреден додека тој не почне прв..:nenene:
 
В

Вори

Гостин
Ќе почне да навредува само прашање на време е!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ве молам повеќе да не постирате вести од гол.ком. Фала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom