Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Ако дојт Роналдо во Челзи, јас ќе излезам на плоштад по боксерки со јајца и патлиџани да ме мават народон.
:uvo::pos2::uvo::pos2::uvo::pos2::uvo:
Fantom sedi be ne se zajbavaj toa e lakomo kopile za pari sve e mozno...Abramovic ako mu ponudi nekoja cifra odma ke dojde.....
Ауууууууууу,не дај боже да дојде тој педерот.Леле медиумиве само шпекулации ваѓаат,немаат друга работа па ај Роналдо во Челзи,ццццццц!!!!
И да ги договори условите Роман со Роналдо, нема пари за кои Манчестер би го дал. А башка нема да ги договорат условите. :)
A koj gi prasuva mancester,toj ako saka da si odi ke si odi...A toa deka nema da gi dogovorat uslovite toa sigurno,lakomo kopile za pari....
Од твоја уста до Абрамович ушите.Хе хе.!!!
Ne da bideme realni ne ni treba toa pederce vo timot,jas bi se zadovolil poveke so David Vilja,Kvarezma i Migel Veloso.....I zamislete so ke se desava....
Такви чалами,и педери не требаат во ниеден клуб,нека се едеб со Руни во Јунајтед и нека скисне таму!!!
абе ја не се откажувам, нормално, така е зборот.го молам Господ да не дојде плачкото, па и манчини ако сака нека го замени сколари
кој сака нека дојде,и најглупите и најлошите, и најгрдите..... само не кике!!
Добро бре, озбилно верувате во то? :)
Прочитавте шо пишува таму? То е колумна на Тери Венаблс, „еминентнио“ англиски стручњак за можните настани во Челзи со доаѓањето на Сколари.
А за то колкав стручњак е Венаблс, само одговорете на прашањевво:
Кој беше помошник на „легендарниот“ Стив МекКларен на селекторското место на англиската репрезентација, во периодот кога истата таа репрезентација го доживеа едно од најголемите понижувања во нивната историја?
Плус, то е нашпишано во Сан :):):)

Не зборете вака..Прво тимот нема да биде ефикасен без ѕвер напаѓач
како Дрогба, Ибрахимовиќ, Торес или некој 10ти.
Ова е англиска игра висока топка, прими и гол.
Второ, на Шева не му одговара англиски фудбал.. голема штета што дадоја толку фунти за ваква пропалица..

И трето.. сега читам Торес ги одбил Челзи крајно. Ама во случај да дојдеТорес за да игра наместото од Дрогба. А Дрогба и Шева ги трампаат за Кака`.. Челзи ќе има најјак тим во историјава..

П.С Само не Деко во Челзи.. амаан :nesvest:..
Ето ???? :raz::raz::raz:
ЕДИТ:
Не видов за Кака...
Кај би го „пикнале“ во еден ваков состав на Челзи?
Не е Кака за во Челзи.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Не зборете вака..Прво тимот нема да биде ефикасен без ѕвер напаѓач
како Дрогба, Ибрахимовиќ, Торес или некој 10ти.
Ова е англиска игра висока топка, прими и гол.
Второ, на Шева не му одговара англиски фудбал.. голема штета што дадоја толку фунти за ваква пропалица..

И трето.. сега читам Торес ги одбил Челзи крајно. Ама во случај да дојдеТорес за да игра наместото од Дрогба. А Дрогба и Шева ги трампаат за Кака`.. Челзи ќе има најјак тим во историјава..

П.С Само не Деко во Челзи.. амаан :nesvest:..
Mali so ke ni e kaka,ke vidis deka nema da bide toj istiot kaka od lani,cim napravi operacija na koleno turi mu go kurot...Kakov Tores ako dojde David Vilja so ke ni e on....A seva ke vidis deka ke blesne...Za deko definitivno te podrzuvam
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Mali so ke ni e kaka,ke vidis deka nema da bide toj istiot kaka od lani,cim napravi operacija na koleno turi mu go kurot...Kakov Tores ako dojde David Vilja so ke ni e on....A seva ke vidis deka ke blesne...Za deko definitivno te podrzuvam
Eпа сети се зошто реков ѕвер напаѓач? Вилја? И да заборавам на Торес? ... Епа замисли го Виља што е 1.70м меѓу Фердинант и Видиќ :uvo:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Da ama za toa stigane so policija,kako so se traktori ovie dvajcava...So ti e na tebe i Krespo bese najdobar igrac so glava pa ne se snajde najdobro vo Anglia....David mozebi e nizok ama zatoa ima neverojatna brzina....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Во секој случај, Дрогба не си заминвит ако немат веќе договорено нов шпиц.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Со среќа на Челзи оваа година да не и даде така лесно на Манчестер да дојде пак до 18та титула туку Челзи да си ја земи оваа...
Во Англија си навивам за Челзи секогаш.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Со среќа на Челзи оваа година да не и даде така лесно на Манчестер да дојде пак до 18та титула туку Челзи да си ја земи оваа...
Во Англија си навивам за Челзи секогаш.
A sakas da kazes deka lesno ja osvoija titulata sega vo premier liga...Gzlaci mameto nivno...
 
F

fantomX

Гостин
Ај остајте ги нив...
Туку Дрогба сакал да остани. Мурињо го нејчи сеа, и норамлно сака да остани...
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Abe kakvo ostanuvanje mameto da mu go ebam majmunsko....Poslem sve sto izede gomna neka si odi odma....Tolku mnogu go sakav a poradi toa jadene gomna site navivaci na CHELSEA go zamrazia....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Нека останит бе, не го бркам, уште ми е мил. :)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
дрогба ако не си иде, осекам дека ке играме со ист состав, како и годинава.
никој нејке да си иде, ебаги!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom