Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
...и КРИСТИЈАНО РОНАЛДО :helou:

Според моја проценка, до сега ќе требаат 450 милиони фунти, ама не требаат сите овие, така да и 107 милони ќе свршат работа.
Не бе, ко шо кажа еден вчера, нелимитиран буџет за трансфери...:pos2:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
абе ајде, шо ке ни е кике!!
леле ако дојде не сум више за челзи и се врлам од 7-ми!!
а и да збореме реално, нема ни од да сака, а и поарно да не доага ке ни го замразат клубот!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
PEDERI vo timot ne primame,a da se otkazam ne se otkazuvam zaso i pretoa igrale fudbaleri sto ne sum gi sakal pa navivav za CHELSEA...Ednostavno bolen sum za ovoj tim.....FOREVER CHELSEA....A netreba i ti da se otkazuvas....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако дојт Роналдо во Челзи, јас ќе излезам на плоштад по боксерки со јајца и патлиџани да ме мават народон.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Ако дојт Роналдо во Челзи, јас ќе излезам на плоштад по боксерки со јајца и патлиџани да ме мават народон.
Fantom sedi be ne se zajbavaj toa e lakomo kopile za pari sve e mozno...Abramovic ako mu ponudi nekoja cifra odma ke dojde.....
 
В

Вори

Гостин
Ауууууууууу,не дај боже да дојде тој педерот.Леле медиумиве само шпекулации ваѓаат,немаат друга работа па ај Роналдо во Челзи,ццццццц!!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И да ги договори условите Роман со Роналдо, нема пари за кои Манчестер би го дал. А башка нема да ги договорат условите. :)
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
A koj gi prasuva mancester,toj ako saka da si odi ke si odi...A toa deka nema da gi dogovorat uslovite toa sigurno,lakomo kopile za pari....
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Ne da bideme realni ne ni treba toa pederce vo timot,jas bi se zadovolil poveke so David Vilja,Kvarezma i Migel Veloso.....I zamislete so ke se desava....
 
В

Вори

Гостин
Такви чалами,и педери не требаат во ниеден клуб,нека се едеб со Руни во Јунајтед и нека скисне таму!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
PEDERI vo timot ne primame,a da se otkazam ne se otkazuvam zaso i pretoa igrale fudbaleri sto ne sum gi sakal pa navivav za CHELSEA...Ednostavno bolen sum za ovoj tim.....FOREVER CHELSEA....A netreba i ti da se otkazuvas....
абе ја не се откажувам, нормално, така е зборот.го молам Господ да не дојде плачкото, па и манчини ако сака нека го замени сколари
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
girl* bolje jas da bidam trener poveke se razbiram od toj serkoto Mancini...A i plus koj ke go glea toj Mihajlovic so nego....Skolari ni e super...
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Идеален тим на Челзи, реален.
---------------------------------Чех---------------------------------
------Босингва-----------Тери---------Карваљо(Алекс)---Е.Кол------
---------------------------Есиен(Макелеле)--------------------------
------Кварезма(Џ.Кол)----------------------------Малуда(Калу)------
----------------------------Лампард(Мутињо)------------------------
--------------Анелка(Шевченко)-----------Вилја---------------------


Да нема забуни, во загради се потенцијалните замени.
Не зборете вака..Прво тимот нема да биде ефикасен без ѕвер напаѓач
како Дрогба, Ибрахимовиќ, Торес или некој 10ти.
Ова е англиска игра висока топка, прими и гол.
Второ, на Шева не му одговара англиски фудбал.. голема штета што дадоја толку фунти за ваква пропалица..

И трето.. сега читам Торес ги одбил Челзи крајно. Ама во случај да дојдеТорес за да игра наместото од Дрогба. А Дрогба и Шева ги трампаат за Кака`.. Челзи ќе има најјак тим во историјава..

П.С Само не Деко во Челзи.. амаан :nesvest:..
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
кој сака нека дојде,и најглупите и најлошите, и најгрдите..... само не кике!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom