Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
A sto loso kazav pisav?
Da ne navrediv nekoj?
Samo mene kako mlad covek iskreno mi e cudno zosto nekoi se tolku mnogu protiv bugarskite pasosi, inaku ne sakav nikogo da navredam nitu da zapocnam nekoja karanica ili nesto slicno
Поентата му е дека темава е "Процедура и документи за БГ пасош". Доколку можеш да споделиш инфо како луѓето од секоја фамилија во К. Паланка добиле пасоши, со какви документи и за колку време - супер. Ако сакаш да бистриш причини за патриотизам, отвори нова тема и објаснувајте се колку сакате.
Го проверувам форумов 2000 пати на ден со надеж дека нотификацијата што ја имам е "има указ ХХХ, проверувајте" , а не барање одговори за патриотизам на тема за вадење странски пасош.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ubavo kaza adminot @Нuкола deka ovde ima mnogu forumdziii koj se od vcera na forumot i samo delat znaaenje a ustvari ne znaat nisto ....... Da rascistime poslednite 2 3 meseci site sto bea na finalna so promena na polozitelno mu se smeni tocno 3 MESECI cekanje taka da ovie 10-15 dena pozakasnaa so taa praktika naverovatno rabotejki gi dopolnitelnite i ukazite ..... @Нuкола svaka ti cast za trpenieto tebe brat jas da sum bi a blokiral stranava za 4 dena
 
Член од
8 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
4
18-20 meseci zadolzitelna,
6-8 meseci finalna
12 meseci polozitelno
7-8 meseci podignuvanje na ukaz
na polozitelno sum od 13 . 02 . 2020 za kolku vreme bi mozel da zemam ukaz i dali moze da me odbijat posle ovoj status polozitelno ..i dali posle ukaz postoi sansa za pobrzo do pasos .Blagodaram...
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
na polozitelno sum od 13 . 02 . 2020 za kolku vreme bi mozel da zemam ukaz i dali moze da me odbijat posle ovoj status polozitelno ..i dali posle ukaz postoi sansa za pobrzo do pasos .Blagodaram...
So sto dokumenti si , na polozitelno kako so pratam po novo bile usoglaseni soveto i viceprezident , taka da ako ne napraves kriminal ili dobies zabrana u eu nemas gajle , se zavisi i so sto dok si
 

Kajgana Shop

На врв Bottom