ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 38 18,6%
  • Не

    Гласови: 138 67,6%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,7%

  • Вкупно гласачи
    204

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Види Bodi работата е многу едноставна.На народот му е преку qr и од ВМРО и од СДС.Заедно изгубија 270000 македонски гласови,знаеш зошто?Затоа шо на народот му е јасно дека целата политика им се базира на вработување партиски кадри во администрација.И толку.Зоти го критикуваше Грујо за 137000 администрација,сега се 150000.Па ни една држава не можи да издржи толку џаболебари.Не викам дека сите се такви,има и чесни исклучоци.Е сега има еден момент во кој Зоти со селска финта го превесла Мицко.Зоти во почеток на кризата предложи,не дека стварно планираше минималец за сите па и тие на државна цицка.Арно ама телево Мицко истрча со обвинување дека тоа било под секое човечко достоинство.Во меѓувреме пред избори илјадници вработени во приватен сектор земавме минималец неколку месеци.Од Мицко ни трага ни глас.Значи тие од приватен кој ги е.е,така?Ние можме и со помалку нас не ни е битно човечко достоинство?За мене ова беше кључниот момент,да гласам за Левица.
Зоки не превесла сите со селски финти.....ред алерт не се уклучи кај народов. Не обвинувајте една партија затоа што била пасивна, не е тоа релевантно колку апатијата кај народот.
Абе идентитет ни смени човече.....ти овде зборуваш за банални работи Мицковски што ги кажал.....не ми се прави муабет повеќе.
Автоматски споено мислење:

По свадба тапани беше тој циркус, не требаше да се дозволи потпишувањето воопшто.
Како?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Зоки не превесла сите со селски финти.....ред алерт не се уклучи кај народов. Не обвинувајте една партија затоа што била пасивна, не е тоа релевантно колку апатијата кај народот.
Абе идентитет ни смени човече.....ти овде зборуваш за банални работи Мицковски што ги кажал.....не ми се прави муабет повеќе.
Можда за тебе е банална работа за мене не е,пошто знам како е да се живее со минималец.Мене ми е јасно кој е и шо е Зоти,ама треба да се свати дека обичниот човек работник ги решава изборите.Работниците се веќе нови генерации,на кои не можиш да им продаваш муда за бубрези,не се веќе тие псттранзициони жртви кои се лесно заводливи.Добивање на гласови на тема име е завршена работа.Пасивноста на Мицко во тие моменти си го направи своето.Барем еднаш да ги спомнеше тие од 27ми шо скапуваат во затвор,додека Муко вратарот ненаситно лапа тендери.Ова се позитивни критики ,како сакаш свати ги.Истиов став го делат многу љуѓе,за промена послушајте ги малку не летајте во облаци.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не обвинувајте една партија затоа што била пасивна, не е тоа релевантно колку апатијата кај народот.
Ова е клучниот проблем... Апатијата кај народот е нешто што се создава години наназад. И тоа толку сите го знаеме и Мицко го имаше како главен адут за користење. Малку жар, енергија, цврст став доволни беа да победиш веќе декласиран противник. Цело време звучеше како ученик на полагање: неубедливо, со 5 научени фрази. Со било каква глупост можеше да поентира. Па да имаше плакати со натпис: бесплатни ПЦР тестови за сите граѓани, ќе имаше подобар скор.
Факт е дека после него само Александар Николовски може да биде полош како лидер.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Мора да гласаш за Левица.
Да не пукниш ме изнасмеа, Десничар сум по убедување никогаш нема да гласам за Левичари, во прва прилика те предаваат на ѓаволот
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.169
Поени од реакции
545
Да не пукниш ме изнасмеа, Десничар сум по убедување никогаш нема да гласам за Левичари, во прва прилика те предаваат на ѓаволот
Господ нека ти е напомош од нас ѓаволите.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Можда за тебе е банална работа за мене не е,пошто знам како е да се живее со минималец.Мене ми е јасно кој е и шо е Зоти,ама треба да се свати дека обичниот човек работник ги решава изборите.Работниците се веќе нови генерации,на кои не можиш да им продаваш муда за бубрези,не се веќе тие псттранзициони жртви кои се лесно заводливи.Добивање на гласови на тема име е завршена работа.Пасивноста на Мицко во тие моменти си го направи своето.Барем еднаш да ги спомнеше тие од 27ми шо скапуваат во затвор,додека Муко вратарот ненаситно лапа тендери.Ова се позитивни критики ,како сакаш свати ги.Истиов став го делат многу љуѓе,за промена послушајте ги малку не летајте во облаци.
Точно е се тоа ако гледаш од некој аспект...ама постојат објективни фактори зошто е тоа така.
Народот по се изгледа сака приказни...не сака да ја согледа реалноста јбг. Требаше да биде циган(во лажење) како неговиот противник....јас ја примив оваа порака многу одамна и затоа се плашев дека ова сега што се случи ќе се случи.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ова е клучниот проблем... Апатијата кај народот е нешто што се создава години наназад. И тоа толку сите го знаеме и Мицко го имаше како главен адут за користење. Малку жар, енергија, цврст став доволни беа да победиш веќе декласиран противник. Цело време звучеше како ученик на полагање: неубедливо, со 5 научени фрази. Со било каква глупост можеше да поентира. Па да имаше плакати со натпис: бесплатни ПЦР тестови за сите граѓани, ќе имаше подобар скор.
Факт е дека после него само Александар Николовски може да биде полош како лидер.
Како немаше апатија да се бутне "режимот"?
Пак ќе речам, треба да си циган во политика.....иако тешко е да се претпостави какво влијание ќе имаше и тоа. Станува збор за многу пари потрошени од спротивна страна и контрола на медиуми и адут со снимките кои уште ги користат.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Како немаше апатија да се бутне "режимот"?
Пак ќе речам, треба да си циган во политика.....иако тешко е да се претпостави какво влијание ќе имаше и тоа. Станува збор за многу пари потрошени од спротивна страна и контрола на медиуми и адут со снимките кои уште ги користат.
Сакав да кажам дека требаше нешто да ги „разбуди“ од апатијата... Ова Апасиев единствено го искористи.
Кога веќе спомнуваш медиуми, зарем не се сложуваш дека комплетната медиумска кампања им беше невидена катастрофа? И сигурна сум дека била прично скапа.
 
J

joli1

Гостин
Колку се излижани овие моабети дека овој, оној или тој другиот работал против ДПМНЕ и затоа они ги изгубиле изборите, а иначе би ги добиле 100%.

Смешно е што моабетов е најчест кај оние од УМС кои што не увидеа дека Мицковски нема харизма, дека е неспособен и дека самиот ги уништи сите можни шанси да ги добие задњиве избори.

Џабе ви се сите изговори, џабе ви е тоа ирационално идолизирање на лидерот на партијата кога истиот тој е најодговорен за губењето на изборите.

Додека сево ова не го сфатите нема да мрднете од опозиција.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Сакав да кажам дека требаше нешто да ги „разбуди“ од апатијата... Ова Апасиев единствено го искористи.
Кога веќе спомнуваш медиуми, зарем не се сложуваш дека комплетната медиумска кампања им беше невидена катастрофа? И сигурна сум дека била прично скапа.
Искрено неколку реклами на поминување начекав на ТВ...не користам телевизор, по она што го видов не сум бил импресиониран.
Иначе пари за кампања увек има....сите даваат и на едните и на другите за секој случај. Пари(рекламни материјали) имаше доволно како и увек.
Одлучувачки фактор беше немање волја....помирување со судбината во комбинација со некоја форма на стокхолмски синдром. Едноставно у ген ни е да сме парализирани кога највеќе треба да мрдаме....не гледам друго. После помочувањето на нацијата од страна на Зоти нема што паралели и споредби да правиме, една опција имавме. Ни тоа народов не успеа да го види.....нека ни е со здравје.
Автоматски споено мислење:

Додека сево ова не го сфатите нема да мрднете од опозиција.
Народов постојано ќе ги казнува за ова и нема да мрднат од опозиција, затоа што Заев има повеќе харизма.....оди легни си младичу со такви муабети.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.169
Поени од реакции
545
J

joli1

Гостин
Иначе борбата од страна на мериот коалицијата за превземање на ВМРО дава одговор на неколку прашања. Дека сите тези за еден центар на моќ се неточни, дека Мијалков не го поставил Мицковски за претседател, дека Васко Ефтов одработи за Зоти со донасање на последните гости за време на кампањата....освен Стевче, кој и му го кажа ова во емисија, дека Палчо и Филип Петровски тресеа зелени со јасна цел. Да се доведе народот до делузија дека не постои разлика помеѓу ВМРО и СДС и да не гласа.
И овде некои свесно или несвесно работеа за таа идеја....нормално во таа насока се ова од погоре нема врска, затоа што полесно е да неприфатиш вистина и да не те боли глава за целиот секс кој ти го направиле :)
Точно, Мијалков не го поставил Мицковски за лидер на партијата.

Мијалков не би поставил тип кој што е лузер, кој што е политички неписмен, кој што нема никаква харизма и кој што не знае да капитализира на најосновни работи. Зашто би поставил некого и истиот би го финансирал кога од него не може ни едно лижавче да добие?

Доколку Васко Ефтов е главната причина зашто ги изгубивте овие избори тогаш фрлете се цело членство, УМС и се остало у најблиската можна река (btw, do a backflip).

Дали ти сериозно сметаш дека има некоја разлика меѓу моменталното СДССМ и ДПМНЕ? Која е разликата? ДПМНЕ да не е случајно антидотот на СДССМ?

Симбиоза.....тоа е тоа што не го перцепирате. Ја сечете гранката на која седите да дадам аналогија.
Да го обвиниме Мицковски и ВМРО за сите умрени што не ги воскресна во последните 4 год!
Нема муабет....глупо е веќе, како на мали деца да објаснувам. Сакав само да ги демистифицирам и разобличам тезите за еден центар на владеење и слични небулози на кои паднаа луѓето и толку.
Автоматски споено мислење:


Кој ги потпиша договорите и кој смени устав?
Напиши две реченици.
Која партија даде свои пратеници за да се смени името на државата? Да не беше случајно тоа ДПМНЕ?

Искрено неколку реклами на поминување начекав на ТВ...не користам телевизор, по она што го видов не сум бил импресиониран.
Иначе пари за кампања увек има....сите даваат и на едните и на другите за секој случај. Пари(рекламни материјали) имаше доволно како и увек.
Одлучувачки фактор беше немање волја....помирување со судбината во комбинација со некоја форма на стокхолмски синдром. Едноставно у ген ни е да сме парализирани кога највеќе треба да мрдаме....не гледам друго. После помочувањето на нацијата од страна на Зоти нема што паралели и споредби да правиме, една опција имавме. Ни тоа народов не успеа да го види.....нека ни е со здравје.
Автоматски споено мислење:


Народов постојано ќе ги казнува за ова и нема да мрднат од опозиција, затоа што Заев има повеќе харизма.....оди легни си младичу со такви муабети.
Да, да, сега кривецот е народот што не препознал што се случува.

Според тебе народот требаше да ја гласа партијата која што беше екстремно пасивна додека се мењаваше името и која што даде одреден број пратеници за истото да се случи, партијата што дозволи платеник на Сорос да биде кандидат за претседател и носител на листа, нели?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Која партија даде свои пратеници за да се смени името на државата? Да не беше случајно тоа ДПМНЕ?
Како изгледаше тоа давање на пратеници на партијата?
Партијата еден ден одлучи да даде пратеници, или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom