Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Ова сам се прашуваш изгледа, затоа шо јас не напишав такво нешто.
Па зошто би дискутирал на темата? Оној шизофреникон Бачев вика дека Апасиев купил стан, и тоа било грев. За мене е најнормална работа во свет.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Па зошто би дискутирал на темата? Оној шизофреникон Бачев вика дека Апасиев купил стан, и тоа било грев. За мене е најнормална работа во свет.
Бачев јавно на ТВ го ОБВИНИ Апасиев дека ДОБИЛ стан од Мијалков, значи дека е гратис станот. Ете и да не е Мијалков донатор.
Никаде не напишав дека е грев да купиш стан или нешто слично, финта мастика импутации на друго место.
Дискусијата е во контекст на темата, а кој не му одговара не мора да чита.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Ова сам се прашуваш изгледа, затоа шо јас не напишав такво нешто.
Автоматски споено мислење:



И за Мијалков велеа дека се глупи тие шо веруваат во приказните за него, бил на браникот на Татковината цело време. И за тој другиот со Пунтото.

Само овци следат на слепо.
Не се споредуваат овие работи. Јас од старт земам се со резерва за Апасиев, да не е уште еден човек на службата, да не е сето ова игра на гокемите партии со цел незадоволството на народот да го држат под контрола преку Апасиев,, итн. Но со вакви приказни со станот е смешно, и ништо не се докажува. За брзо време ќе видиме кој е и што е Апасиев, ти имаш уште луѓе што мислат дека тој со пунтото беше патриот, но кај малку свесните се знаеше што е Груевски уште од 2011 па наваму. Исто ќе е и со Апасиев.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Не се споредуваат овие работи. Јас од старт земам се со резерва за Апасиев, да не е уште еден човек на службата, да не е сето ова игра на гокемите партии со цел незадоволството на народот да го држат под контрола преку Апасиев,, итн. Но со вакви приказни со станот е смешно, и ништо не се докажува. За брзо време ќе видиме кој е и што е Апасиев, ти имаш уште луѓе што мислат дека тој со пунтото беше патриот, но кај малку свесните се знаеше што е Груевски уште од 2011 па наваму. Исто ќе е и со Апасиев.
Истото ова шо си го пишал и за нив го велеа, дека не може да се споредат со тие пред нив...и така во магичен круг. Чиста клевета е тврдењето на Бачев и лесно се докажува, а со тоа и ќе расчисти со Бачев. Под услов да е клевета.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.261
Поени од реакции
21.177
За колата се фатиле, Алфа Ромео од 2000-2500 евра, пари кои Апасиев и жена му како професори ги заработуваат за месец, месец и пол. :pos:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Ако сакав да гласам за измеќарите на братучедите ќе гласав за жмро, а глеам таквите тука се најжестоки во одбрана на Апасиев.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.965
Поени од реакции
22.214
Ајдеее првин беше дилер и наркоман, после искочи дека бил фашист а сега најново Апасиев бил удбаш. :vozbud:

In before Апасиев е ЦИА/Мосад/ГРУ.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Ако сакав да гласам за измеќарите на братучедите ќе гласав за жмро, а глеам таквите тука се најжестоки во одбрана на Апасиев.
Не се напрегнувај, времето ќе покаже што е и како е. За оној кој мисли со своја глава нема ништо што ќе може да го заебе во пресметката.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Не се напрегнувај, времето ќе покаже што е и како е. За оној кој мисли со своја глава нема ништо што ќе може да го заебе во пресметката.
Мене ми изглеа дека ти се напрегнуваш не јас. Само не сфаќам шо сакаш да постигниш, можеш да докажеш дека Бачев лаже?
Во спротивно нема потреба од приказни.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Бачев јавно на ТВ го ОБВИНИ Апасиев дека ДОБИЛ стан од Мијалков, значи дека е гратис станот. Ете и да не е Мијалков донатор.
Никаде не напишав дека е грев да купиш стан или нешто слично, финта мастика импутации на друго место.
Дискусијата е во контекст на темата, а кој не му одговара не мора да чита.
Не рече дека добил стан од Мијалков. Туку дека имал стан во Аеродром. И тоа по шизофрената логика на Бачев значи дека му е поклонет. Не гледам зошто Апасиев би дискутирал со некој што користи таква логика.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Не рече дека добил стан од Мијалков. Туку дека имал стан во Аеродром. И тоа по шизофрената логика на Бачев значи дека му е поклонет. Не гледам зошто Апасиев би дискутирал со некој што користи таква логика.
Извадок од текстот.

-Формирана е наменски за изборите. Таа партија е формирана есента 2015 година тогаш ВМРО-ДПМНЕ оценува дека му треба наменска партија. Мијалков го задолжува Емил Димитриев, од Левица сакале да биде Лабуристичка партија, но ВМРО смета дека е посоодветно да се Левица. Го наградуваат лидерот на таа сега партија во Аеродром со стан во зграда на Ивица Коневски, комшии се и денес таа врска се остварува, тој и денес е играч на Мијалков
И сеа шу праиме?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
Апасиев има кажано дека би гостувал кај Ефтов само доколку емисијата е во живо. Не е глуп да оди кај шизофреничарот на снимена емисија, да му го искасапи интервјуто, да го монтира онака како што нему му одговара и после да се прикаже себе си како доминантен во дебатата.
Нема врска ова.
Апасиев е пичле и се плаши, знам, @Middle Distance Runner ми кажа.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Извадок од текстот.



И сеа шу праиме?
:pos:

Ништо, ќе дискутираме за шизофренијата на Бачев, ќе ги распнуваме сите што направиле нешто во животот, и од бивањето беден ќе правиме врвна вредност и гордост.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Мене ми изглеа дека ти се напрегнуваш не јас. Само не сфаќам шо сакаш да постигниш, можеш да докажеш дека Бачев лаже?
Во спротивно нема потреба од приказни.
Ништо ае заеби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom