Мислења
12.776
Поени од реакции
14.070
За финалево со Интер што го пропуштаат ми е највеќе криво дека чоукнаа вчера. Баш ќе беше јако Јунајтед vs Јунајтед 2 :(

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
1.479
Не бе не било до тренерот Аталанта, Волвс се клучни тимови да земете пример за мотивирани тимови, лани тоа беше Ајакс, извини ама време е да си направиш есап за се па и за резервите, тука треба да рачунаш и на повреди и ред други работи, значи за на клупа зимаш поливалентни играчи најчесто физички добри за да ти потполнат и прв тим во поразлична смисла. Ќе надокнадат со физичка спремност, за тоа ти треба концепт јбт да си покриен.

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
4.135
Ја гледаше воопшто утакмицата вчера? За мене одиграа доста добра утакмица, една од подобрите оваа сезона. Креиравме еден куп шанси, е сега неможи стално да се вадиш на нападот, како што неможиш стално и на одбраната. Немавме завршница и то е то, а то дека од 2 пати што го поминаа Севиља центарот постигнаа 2 гола е друга работа.

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
8.205
Епа муабетот е за другата работа! Плус многу случајности, не се случајни!

Член од
Мислења
2.922
1.479
Баш така, мислам дека се што прават е супер спакувано кога гледаш, ама не може некако цело време да се вадиме за неефикасноста како не сме имале среќа и слично.

Член од
Мислења
2.483
4.135
Епа не знам, можеби згреши Оле, требаше да се регистрира како тренер-играч па да влегува и да ги решава оние шансите со гол, и да ги реактивираа Рио и Видич за овие уткамици :toe:

Член од
Мислења
2.922
1.479
Зашо бе другар да се регистрира?
Само среќата ли ќе ја кривиме, лузерски е така не зезај, коа тепаме оние среќа имале зошто требало да примат повеќе, кога губиме ние среќа сме немале. Треба да се тренира повеќе и да се анализира подобро..

16.352
One of the players to leave could be Douglas Costa: his agent is in talks with Man United [Di Marzio] ⚫⚪ #juventus @italianfootballtv

Здрав Коста 1 на 1 е незапирлив, штета тоа што е 5 утакмици во сезона.

Член од
1 јули 2012
Мислења
2.294
6.641
Како може да бидете задоволни од играта вчера да ми е да знам. Од 90+ минути, ко што треба ги одигравме првите десет од прво, задните десет исто до прво и до кај 70-та минута у второ. Тоа му доаѓа нешто малку повеќе од пола утакмица. Играње едно полувреме ко што треба од 90+ минути е недоволво, никако не може да се каже дека е добро, кога е половично. Прво, после пеналот, отидовме у тотал дефанзива и чекавме само контри. Срамно е од 10-та минута да се браниш. Нормално примивме гол после 15-20 минути само, пошто имаме падавичари у одбрана. Веќе милијарда пати видено сценарио, да не може одбраната да издржи повеќе од 15-20 минути кога се повлекуваме така. Друг, катастрофа момент, прекини, поготово контри. Толку безидејни сме, што уопште нема потреба да ги изведуваме. Една корна на 1-1, негде 30 минута беше, беше можда и најголем доказ за лузерскиот менталитет и кај тренерот и кај играчите. На таа корна, у шеснаесетник имавме само 3-4 играчи. Мислиш 96-та минута е па чуваме предност. Трет катастрофа момент. Катастрофална физичка спремност на екипата. Скоро секоја утакмица околку 70-та минута тимот паѓа. Така беше и утакмицава. Од 70-та минута па до крај, буквално ништо не се направи. Паметно увиде нивниот тренер дека едвај одат нашите играчи, па ни остави топка да кружиме, а после голот тотално ни ја оставија топката, знаејќи дека никаква опасност нема да створиме. Измени дури во 88-ма минута. Вчера одбраната, сите четворица, без исклучок, беа мизерни. За првиот гол Бисака излета, остави дупка, а реакциите на Мегваер и Вилијамс беа на ниво на општинска лига. За вторит гол, Вилијамс не се ни потруди да направи блок, а Бисака и Линделоф, поготово вториов, уопште ко да не знаеа дека Де Јонг е у шеснаесетник. Комуникација 0.
Никако не може да се каже дека сме изиграле добра утакмица, имавме добри периоди, али никако и добра утакмица. Ако реално гледаме, сите шанси ги создадовме у 15-тина миути у второ. Е толку квалитетни минути и изигравме вчера. Се друго беше држење топка, и бутање само у средина, пошто тој на клупа што седи не може друга тактика да смисли, за случај кога не читаат ко буквар и ни ја затвараат средината.