Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Бидејќи пасошот и личната карта ми се истечени од јуни, а границите како што гледам тешко дека во догледно време ќе се отворат за да отидам до БГ да ги продолжам па ако некој знае дали е возможно во БГ амбасада во Скопје да се сликам и да ги обновам
Moze.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Decki ima nekoj uste so ceka od 2016?? Dokumentite mi se podadeni 2016. intervju 2017 septemvri ako ne se lazam veke edna godina skoro cekam za potpis na ukaz?! Ima nekoj 11689/2016 blisku okolu ovoj broj sto mu e izdaden ukazot?
Јас бев едно 1000 бројки пред тебе, указот е веќе излезен...
 
Член од
29 ноември 2019
Мислења
19
Поени од реакции
37
Zdr luge vcera promena kaj bratmi dok roditel od finalna na polozitelno kaj mene seushte nema promena inaku prethodno zaedno na finalna i intervju 08.08.2018 intervju finalna od 18.12.2019 nekoj so slicno iskustvo
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
Некој да не бил тазе бг? се влегва не се влегва моментално како е?PCR Тест треба не треба, некако не е баш јасно какво става различно пиши
Jas bev vo petok, imam Bg pasos i so negativen test vlegov, imav ispecaten test so mene, toj mi go zede doktor na granica a mi pobaraa da go vidat originalot od mail. Prasav za tie sto treba da idat da zemat drzavjanstvo i nemaat Bg pasos, mi rekoa samo so "nota" moze da vlezat i negativen test, na drug nacin ne moze da se vleze. Ne bea raspolozeni da mi kazat kakva e taa nota, osven da se prasuva vo ambasada ili vo pravosudie ne znam drugo sto da kazam
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Dobro tolku li nema nekoj denovive sto treba da odi za Sofija po ukaz, da objasni kako da dojdeme do nota od ambasada za vlez vo Bg?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Dobro tolku li nema nekoj denovive sto treba da odi za Sofija po ukaz, da objasni kako da dojdeme do nota od ambasada za vlez vo Bg?
Zosto nekoj ne proba da im pisi e mail na nasata ambasada Sofija deckoto veke napisa kako treba,ocigledno nasata ambasada ja dava taa nota pa se pravi korona test i se odi.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Zosto nekoj ne proba da im pisi e mail na nasata ambasada Sofija deckoto veke napisa kako treba,ocigledno nasata ambasada ja dava taa nota pa se pravi korona test i se odi.
I pisaa clenovi po desetina mejla... Stama, nikoj nibda vrati ni nisto...
Автоматски споено мислење:

Nema nota od ambasada, zaboravete... Pomirete se deka treba da pocekate uste 3 4 meseca,da imavme saglam drzava nemase da sakame da si odeme od doma....
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom