Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.970
Брука ќе е ако не ги тепаат КП денес кои имаат 5 порази по ред и веќе обезбеден опстанок. До душа и Сотон имаа обезбеден опстанок плус без шанси за место што носи во лига европа па пак чоукнаа со нив:toe:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665

Ама прави киксој...
Пак ќе кажам, најдобар дефанзивец ни е у тим, ама сумата платена за него реално е дискутабилна. Плус јас мрчам за неговите киксови после рестартот (значи ова со болки е му е неповрзано ако било два месеци) од проста причина што при грешка на некој друг на клада го ставате одма на трансфер листа и што ти не
А коа ќе згреши глаучот одма изговори му наоѓате
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пак ќе кажам, најдобар дефанзивец ни е у тим, ама сумата платена за него реално е дискутабилна
Последниве 5 години во фудбалов за 90% од фудбалерите сумата е дискутабилна, никој не негира дека Мегваер не вреди 80 милиони ама глупаво е сешто да му се препишува него поготово кога конечно имаме сезона во која не се тресеме дека на штопер ќе му ја земат топката пред шеснаесетник.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Последниве 5 години во фудбалов за 90% од фудбалерите сумата е дискутабилна, никој не негира дека Мегваер не вреди 80 милиони ама глупаво е сешто да му се препишува него поготово кога конечно имаме сезона во која не се тресеме дека на штопер ќе му ја земат топката пред шеснаесетник.
Јасно де, плус е Англичанец што и те како му дига цена

ама пак ќе кажам тоа што некој овдека му вадат само изговори при негови грешки, аза други играчи директ јадење ... за трансфер листа прави одбивност
Затоа и пишав да точно најдобар ни е во тимот ама мора да се биде свесен дека колку и да е добар не е безгрешен
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јасно де, плус е Англичанец што и те како му дига цена

ама пак ќе кажам тоа што некој овдека му вадат само изговори при негови грешки, аза други играчи директ јадење ... за трансфер листа прави одбивност
Затоа и пишав да точно најдобар ни е во тимот ама мора да се биде свесен дека колку и да е добар не е безгрешен
Нормално дека не е безгрешен, има проблем со брзината, тоа им беше јасно и на луѓето во клубот кога го купуваа, затоа и Оле со сите сили пробува да го спои со Баји ама вториов нема мозок.

На трансфер листа се знае кои се ставаат, едни исти 5-6 кои да бидеме реални одамна требаше да го напуштат клубот, глупаво е Мегваер, Рашфорд, Ван Бисака, Матиќ итн. да ги ставаш овде макар имале и лоши моменти :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Нормално дека не е безгрешен, има проблем со брзината, тоа им беше јасно и на луѓето во клубот кога го купуваа, затоа и Оле со сите сили пробува да го спои со Баји ама вториов нема мозок.

На трансфер листа се знае кои се ставаат, едни исти 5-6 кои да бидеме реални одамна требаше да го напуштат клубот, глупаво е Мегваер, Рашфорд, Ван Бисака, Матиќ итн. да ги ставаш овде макар имале и лоши моменти :D
Може за тебе е нормално дека и овој грешел, греши и ќе греши
Ама после мечот со тотенхем и обвинувањата на дежурниот кривец Линделов дека е крив за голот (при Шо истрчаш до Ливерпул мислиш пошта носи, и главоња позиционирање да ја чува публиката што не е на стадион) беше најголема смешка што сум прочитал (воедно и инспирација да јадам гомна за секоја грешка)
Точно е дека збориме за линделов кој една висока топка нема проценето, ама па од друга страна истиот тој со главоња ни се најстабилни у одбрана сакале да признаеме ние или не
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Јас сум за Баји да стартова денес, ќе има доста бркање утакмицата.

Доаѓа и некој 17 годишен лев бек од Реал за во младинци
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Може за тебе е нормално дека и овој грешел, греши и ќе греши
Ама после мечот со тотенхем и обвинувањата на дежурниот кривец Линделов дека е крив за голот (при Шо истрчаш до Ливерпул мислиш пошта носи, и главоња позиционирање да ја чува публиката што не е на стадион) беше најголема смешка што сум прочитал (воедно и инспирација да јадам гомна за секоја грешка)
Точно е дека збориме за линделов кој една висока топка нема проценето, ама па од друга страна истиот тој со главоња ни се најстабилни у одбрана сакале да признаеме ние или не
Линделоф не може да биде најстабилен никогаш. Туанзебе, Баји па и ја мртов би биле постабилни во одбрана од него. Побезвезен играч одамна не сум видел. Го мрзам на рамниште со Јанузај(а него богами го мрзев со сета сила)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Линделоф не може да биде најстабилен никогаш. Туанзебе, Баји па и ја мртов би биле постабилни во одбрана од него. Побезвезен играч одамна не сум видел. Го мрзам на рамниште со Јанузај(а него богами го мрзев со сета сила)
Па еве и оле се мисли дали да игра со скелетот од костозглобно, ванаби фудбалер како линделоф или тебе
Според изборот до сега мислам дека не те цени доволно
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Па еве и оле се мисли дали да игра со скелетот од костозглобно, ванаби фудбалер како линделоф или тебе
Според изборот до сега мислам дека не те цени доволно
Богами и ја мртов имам повеќе квалитети од лиглено Линделоф. Искрено ми е преку кур од млакоњи како него. Во теков на изминативе години се изнагледавме пун курац играчи од таков ранг што се шлепаат па затоа и сме овде кај што сме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Леле аман бе Оле од кај го извади АВБ за сиромашни да стартува :pos: :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.970
Тотално имав заборавено дека Фосу-Менса е се уште дел од Јунајтед, мислев го имаат шитнато некаде. Ептен њтф момент ми беше кога го видов во прв тим :popce:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Кога последен пат има играно Фосу Менса? Ке биде интересно со Заха. Видно ме занима каква утакмица ке има МекТоминеј во оваа формација.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
До кога бе ќе клечат?

Преку кур веќе од црнциве.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom