Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
126
Edno prasanje do poupatenite na Forumot. Dali se raboti na Novi ukazi (Dali ke ima)narednava nedela mesecov, ili Tnka e rabotava zaradi sostojbite vo Bg. Poentava mi e Taman pocnaa da rabotat Kako treba I op Zastoj. Pozdrav!!!
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
72
Поени од реакции
106
Edno prasanje do poupatenite na Forumot. Dali se raboti na Novi ukazi (Dali ke ima)narednava nedela mesecov, ili Tnka e rabotava zaradi sostojbite vo Bg. Poentava mi e Taman pocnaa da rabotat Kako treba I op Zastoj. Pozdrav!!!
Ne se znae so sekojdnevnite protesti i vcerasnite 3 ostavki na 3 ministri i so vnatre partiskite problemi vo BSP od kade shto e i Jotova ...
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Најново инфо:

Македонците со двојно државјанство без проблем може да влезат во БГ со ПЦР тест.

Уште немаат конечно разјаснето за македонците без БГ пасош, дали ќе се пуштаат или ќе треба да се најават претходно преку емаил.
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
Најново инфо:

Македонците со двојно државјанство без проблем може да влезат во БГ со ПЦР тест.

Уште немаат конечно разјаснето за македонците без БГ пасош, дали ќе се пуштаат или ќе треба да се најават претходно преку емаил.
ne e golema rabota, eden mail plus minus ne pravi problem, ako se sveduva samo na eden mail za najava.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
Naredni za promena od finalna vo polozitelno se
09.04.2020- @Cufka 13.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Джонката -19.12.2018-инт СОФ
23.04.2020- @Dragance Dac -19.12.2018-инт СОФ
24.04.2020- @Kikakikirika -образована преписка 28.11.2018-(инт Битола 25.0.2018)родител

Ako imate promena blagovremeno izvestete ne vi blagodarime odnapred.
Kaj mene seuste nema promena.. i jas cekam da vidam dali ovoj mesec ke mi se smeni ili ke cekam podolgo bidejki sum preku roditel (imase eden clen prethodno 7 meseci sto bil vo finalna isto preku roditel) ..obavezno ke pisam ako imam promena ...pozz i sekoe dobro :)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Најново инфо:

Македонците со двојно државјанство без проблем може да влезат во БГ со ПЦР тест.

Уште немаат конечно разјаснето за македонците без БГ пасош, дали ќе се пуштаат или ќе треба да се најават претходно преку емаил.
Од кај ти е инфото
 
Член од
3 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
22
Ovaa nedela ima/kje ima ukazi?? Jas sum na polozitelno od 14.09.2019. Se nadevam do krajot na Juli kje go dobijam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom