Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.521
Баш ме интересира како го пресмета ова. Дај образложи, објасни што е добиено, што е изгубено, и со кои мерни единици оперираш. Вака многу на ѓутуре математиката изгледа.
so kvadratna ravenka.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ubavo si prasa covekot. Neznam sto ne vi e jasno?
Автоматски споено мислење:

Go gledav Apasiev na kanal5, rojka nevidena. Covekot e za zalenje, zagubeno mu e magareto.
Што ви даваат да јадете и пиете не знам, вакви глупаци човек може да посака само да има у партија......ти и у шупак ќе се рокаш зајко да ти рече, нели?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.432
Поени од реакции
7.874
Не сум некој grammar nazi.... Ама ова веќе е траги-комедија што се случува.
Доведена е во прашање елементарната писменост кај себе-прогласени патриотишта (во случајов) кои претендираат да станат претставници во законодавен дом.

1593676612764.png
 

Attachments

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.521
Не е дури ни смешно. Ем си неспособна за конкретен одговор, ем си неспособна за забавна досетка. Што тоа зборува за тебе?
Na glupi prasanja, se odgovara so glup odgovor.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Na glupi prasanja, se odgovara so glup odgovor.
Односно не знаеш да објасниш што толку многу изгубивме и што толку малку добивме. Ама како комитка мора да се држиш до тој став. Ако, барем си доследна.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.182
Поени од реакции
25.853
Односно не знаеш да објасниш што толку многу изгубивме и што толку малку добивме. Ама како комитка мора да се држиш до тој став. Ако, барем си доследна.
Јас лично сеуште сум воздржан по однос на НАТО. Дали сме добиле нешто, ќе видиме при наредниот внатрешен судир. Ако стојат настрана, и не остават да го решиме сами, тогаш сме добиле. Ако пак пратат емисари, и ни наредат да направиме дополнителни отстапки, тогаш безбедноста што ја очекувавме од НАТО е само фарса.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Јас лично сеуште сум воздржан по однос на НАТО. Дали сме добиле нешто, ќе видиме при наредниот внатрешен судир. Ако стојат настрана, и не остават да го решиме сами, тогаш сме добиле. Ако пак пратат емисари, и ни наредат да направиме дополнителни отстапки, тогаш безбедноста што ја очекувавме од НАТО е само фарса.
Што подразбираш под внатрешен судир? Мислам дека пројде времето на внатрешни судири.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.182
Поени од реакции
25.853
Што подразбираш под внатрешен судир? Мислам дека пројде времето на внатрешни судири.
Барање за федерацизација, организирање на некаков референдум за отцепување на помала територија, организирање на некоја подзаедница на општини. Очекувам од НАТО да ни дозволи да ги истретираме тие организатори како што Шпанија го истретира Пуџдемон.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.266
Поени од реакции
36.156
Дпмне се надева дека Дуи со оваа кампања ќе успее да го отцепи албанското гласачко тело на СДСМ кое има потенцијал да ја направи разликата на крај, со оглед дека во македонскиот блок во сите анкети ДПМНЕ води со минимум 3% а Сдсм се надева дека албанците ќе ги пренесат over the top како што беше случајот во 2016 и со претседателските.
Ваљда на тоа се должи скоро целосното игнорирање на кампањата на Дуи за албански премиер од страна на ДПМНЕ.

Проценките колку што гледам се дека СДСМ ќе има на контото некои 50 илјади гласови што ми е неверно, посебно сега кога Касами е невидлив и целосно се изгуби.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.551
Поени од реакции
79.735
Што ви даваат да јадете и пиете не знам, вакви глупаци човек може да посака само да има у партија......ти и у шупак ќе се рокаш зајко да ти рече, нели?
Запрепастен сум од високово ново на дискусија.
Ја очекував селски изрази и непристојност...
Автоматски споено мислење:

Јас лично сеуште сум воздржан по однос на НАТО. Дали сме добиле нешто, ќе видиме при наредниот внатрешен судир. Ако стојат настрана, и не остават да го решиме сами, тогаш сме добиле. Ако пак пратат емисари, и ни наредат да направиме дополнителни отстапки, тогаш безбедноста што ја очекувавме од НАТО е само фарса.
Види до сега како постапувале.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Барање за федерацизација, организирање на некаков референдум за отцепување на помала територија, организирање на некоја подзаедница на општини. Очекувам од НАТО да ни дозволи да ги истретираме тие организатори како што Шпанија го истретира Пуџдемон.
Јас мислам дека тоа време помина. Албанците повеќе не се фактор на Балканот, и мислам дека на било кој Албанец политичар кој има реална моќ во Македонија му е тоа јасно. Ова со премиерот Албанец е последниот обид на Али да остане релевантен во македонската политика, тоа веројатно на сите им е јасно. Дискурсот за "правата" е одамна истрошен.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.521
Односно не знаеш да објасниш што толку многу изгубивме и што толку малку добивме. Ама како комитка мора да се држиш до тој став. Ако, барем си доследна.
Ne se sekiraj ti, Gruevski sigurno ke odi vo zatvor (y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom