Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
нормално дека Оле, среќен беше човекот па и одмор си дадоа ден пред да заврши преодниот рок
само ние со толку пари можеме тим да склопуваме пет години


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ова ко Бранко што беше за се крив на времето, така и Оле.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Ko-Koментаторов што коментираше со Гери Невил кажа дека само Руни како тинејџер имал дебитанска сезона во лигата со Јунајтед со 6 гола, и дека имал десетина утакмици повеќе од Гринвуд. Малиот имаше утакмици каде доби шанса на лажичка и даде голови.

Ги владее тие завршниците низ нозе на одбранбениот како ретко кој.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
па пре би рекол за Вудвард е дежурен кривец кај фановите


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па не можеш да впериш прст кон конкретно една личност, зашто никој не може да ти каже кој ја носи таа финална одлука дали играч ке се купи или не. Едни викаат Вудвард, Оле, Џаџ, етцетера.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Брајтон се далеку од лош противник, убаво ги треснаа Арсенал пред некој ден.Шала на страна, денес Поттер ги заеба гадно со тоа што искочија дефанзивно, во второ полувреме кога се отворија доста опасни беа, мада рака на срце и нашите олабавија зошто сепак беше 3-0.Едино што не ми се свиѓаше е што не искочи порано Бруно и што влезе Переира, никаков импакт на играта немаше.

Инаку Гринвуд е мајсторише, малиот има да биде страшен играч се разбира доколку го пазат.Јас сум многу против тоа да се ослониме на него место десно крило, пред се зашто има 18 години и допрва треба да се развива, да не го прегориме пред време ко Вилшер што го прегореа.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Аууу! Ме потсети ова на контрата на Парк, Руни и Роналдо против Арсенал во ЛШ.
Е баш ова не ми текнуваше, ама без разлика денеска си го гледав мојот МУ и уживав.... Уствари уживав и кога Скоти им го брцна на Комшиките со залет :sekcza:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мала дигресија :icon_lol:

Случајно на Инстаграм ми улета профилот на Мисe @HristijanWR10 :icon_lol: , бившата на Линдегард, памтите братучетките на Инстаграм што и се шетаа низ Сити Мол, што се зезавме шверцот овде дека го водат :icon_lol:

Епа брат и го изрешетале среде Лондон и постојат сомненија :rolleyes: дека бил наркобос.

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Мегваер вчера колку глуп потег имаше кога со гради му ја врати на ајсменот
секое коло почна да прави по некој испад


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Мегваер вчера колку глуп потег имаше кога со гради му ја врати на ајсменот
секое коло почна да прави по некој испад


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па да го продадеме Мегваер и да го вратиме Смолинг, што велиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom