Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
[mention]Shteff Mathers [/mention] неам проблем јас со тоа да ја држи топката ама далеку од гол а не на 20-30метри од гол нешто да докажува као не ми можете ништо најјак сум
неверувам дека Оле е толку глуп и му вика у таа зона да комплицира...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.280
не е повеќе хепи, ептен негативен став од негова страна


Sent from my iPhone using Tapatalk
не е негативен ептен е погоден ние сме клуб кој треба да оди на освојување на премиер лигата и лигата на шампиони а не купови и лига европа .
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.137
проблемот е што не сеослободува брзо од топка си игра курот кај што не треба па од 10, 3 фаули нема да ги свирнат и ете ти проблем кога ке изгуби топка у критична зона


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тоа му е проблем често и во напад, комплицира кога не треба. Затоа сметам дека е подобар за 8ца. Бруно од друга страна игра многу поедноставно и затоа е попродуктивен како 10ка.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
не е негативен ептен е погоден ние сме клуб кој треба да оди на освојување на премиер лигата и лигата на шампиони а не купови и лига европа .
знаеш што? јас сум погоден еве веќе 8години па некој како Оле искача и вика ние сме среќни со ова што го имаме и тоа имаше полусезона да види со што располага


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.280
знаеш што? јас сум погоден еве веќе 8години па некој како Оле искача и вика ние сме среќни со ова што го имаме и тоа имаше полусезона да види со што располага


Sent from my iPhone using Tapatalk
Гледај сега не е работата очајна се подобри играта со трансферот на Бруно ама далеку сме од шампионски тим ни требаат уште сезона или две со добри тренсфери за да ги стигнеме Ливерпол и Сити.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тоа е релативно колку сезони ни треба. Некогаш и со двајца играчи можеш да направиш огромен исчекор напред ако имаш концепт. Вака на прва, Челзи со Фабрегас и Коста ми е најпогоден пример а и ние 2006 со Керик. Не може да ни биде оправдание тоа вечно.

Ние фала богу горе доле ги избркавме пациентите од екипата, останаа уште 2-3ца, десно крило за прв тим ни треба и играчи за ротација кои ќе имаат придонес а не Лингард, Переира, Џонс, Смолинг, итн.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.280
Тоа е релативно колку сезони ни треба. Некогаш и со двајца играчи можеш да направиш огромен исчекор напред ако имаш концепт. Вака на прва, Челзи со Фабрегас и Коста ми е најпогоден пример а и ние 2006 со Керик. Не може да ни биде оправдание тоа вечно.

Ние фала богу горе доле ги избркавме пациентите од екипата, останаа уште 2-3ца, десно крило за прв тим ни треба и играчи за ротација кои ќе имаат придонес а не Лингард, Переира, Џонс, Смолинг, итн.
Се убаво ама за тие играчи што ги наведе Лингард, Переира,Џонс,Смолинг ќе ни требаат можеби и 3 години да се ослободиме и на нивно место ќе треба да дојдат квалитетни играчи немора да се светска класа ама бар да си ја вршат работата кога ќе им дојде времето.
Инаку Мата е страшно што е во тимот не помага а зема 160к неделно тоа е огромна плата за играч од клупа и Мата ќе треба да го откачиме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се убаво ама за тие играчи што ги наведе Лингард, Переира,Џонс,Смолинг ќе ни требаат можеби и 3 години да се ослободиме и на нивно место ќе треба да дојдат квалитетни играчи немора да се светска класа ама бар да си ја вршат работата кога ќе им дојде времето.
Инаку Мата е страшно што е во тимот не помага а зема 160к неделно тоа е огромна плата за играч од клупа и Мата ќе треба да го откачиме.
Како бе 3 години да се ослободиме од овие 4ца, се читаш ли што пишуваш? Кога можеше во едно лето да се продадат 6-7 души од кои некои и имаа каков таков придонес во екипата, зошто не и овие ретарди?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.280
Кој е толку глуп да ги земе и немора да занчи за сите ќе треба 3 години али оваа лето тешко дека некој ќе сака да си ризикува .
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Милсам дека ако Лингард сака да игра фудбал дека и него му е јасно дека мора да си замине. Многу е ниско во редот за влегување во игра во Манчестер, а сепак е репрезентативец на Англија и мислам дека сам нема да си дозволи да остане во тим во кој е тешка резерва. Џонс може да се трампа во некоја ПЛ екипа за некој талентиран младинец, не верувам дека некој би платил живи пари за него. Переира мислам дека Оле не сака да го продаде, како сеуште да верува дека може да придонесе во екипата. Смолинг е во Рома, не сака да се врати, може да го откупат, или пак некоја трампа да се направи со доплата од Јунајтед, бидејќи наголемо се зборуваше дека Манчестер е заинтересиран за некој турчин од Рома, мислам дека Ундер се викаше или така некако, како поефтина варијанта за десно крило. Еден пријател мој кој прати италијанско првенство вели дека бил одличен играч.

Што се однесува до Мата, јас не би го продавал никогаш. Прво Мата е доволно добар квалитетно да го замени Бруно по 15 минути кога треба, плус може да одигра купови. Второ Мата е еден од најценетите ликови во фудбалскиот свет, и е одличен за имиџот на тимот.

Мене повеќе ми е за играчите кои треба да дојдат. Ако Санчо се донесе, средниот ред и нападот се покриени. Очекувам Марсијал да експлодира оваа сезона, а Игало е доволен за негова замена. Гринвуд ако сака шпиц да игра мора уште снага да нафрли, посебно во горниот дел од телото.

Е сега, најголем проблем останува лев бек и централен дефанзивец. Шо ниту е доволно добар во нападот, ниту во одбраната. Всушност подобро одигра два три пати на централен одбранбен во 5 4 1 формација, отколку како бек. Ван Бисака не е сјајен во напад, ама кога е во одбрана пиле не може да прелета. Кога би имале квалитетен лев бек од типот на Робертсон, Манчестер би бил кандидат за титула.

Плус проблемот на партнер на Мегваер. Линделоф киксер, Баји е редовно на граница на црвен, Туанзебе често повреден, опето ќе биде.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
Заборавате Пеп каква чистка направи ама за тоа треба муда да пресечеш
никад не треба да се заборави глупоста од епски размери, го шиткаш Лукаку а не му носиш замена и се ослонуваш на деца без резерва и си среќен, мед и млеко тече и очекуваш у топ4 да си а исто да не се заборави на какви ретарди продолжија договори
станавме пример како не се води клуб


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Да не гледаш позитива од како дојде Оле треба или да тераш некој инает или да си ептен глуп. Сите споредуваме со САФ ерата а ваму квичиме зошто немало инстант резултат. Контрадикторност левел макс. Оле за овај период направи многу повеќе него ли сите тројца претходно заедно. Идеален не е но колку и да кењате, човекот има муда и сенс за доста работи. Ако бараме проект САФ ова е најблиску до тоа..одлична основа поставува бејби фејс. Резултатот ќе дојде а плукачиве...
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да не гледаш позитива од како дојде Оле треба или да тераш некој инает или да си ептен глуп. Сите споредуваме со САФ ерата а ваму квичиме зошто немало инстант резултат. Контрадикторност левел макс. Оле за овај период направи многу повеќе него ли сите тројца претходно заедно. Идеален не е но колку и да кењате, човекот има муда и сенс за доста работи. Ако бараме проект САФ ова е најблиску до тоа..одлична основа поставува бејби фејс. Резултатот ќе дојде а плукачиве...
Баш тоа читав, 6 месеци пред Клоп да отиде до првото ЛШ финале, доста фанови бараа да се избрка, а некои и после финалето успеаја да се избламираат со таков муабет.Имаше и такви што мрчеа и за САФ, па за Оле ли ќе правиме муабет.Малце Фифа и парите пореметија стандарди, али тоа е :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.280
Дечки не го ставајте Оле Клоп и Ферги во споредба.
Оле одкако дојде имаше и падови имаше и издигнивања, во следната сезона ќе видиме колку вреди клубот му ги исполни скоро сите барања.
Али да го споредувате со најдобриот менаџер на денешницата и со најдобриот во историјата малку е премногу и двајцата имаа успеси пред да дојдат во Англија и си поставија игра и филозофија од првата утакмица.
Оле неможе да се пофали со тоа имаше успех во Норвешка каде не е толку компетентна лига и испаѓање со Кардиф.
Јас не си засенет од тоа дека ни е легенда го поштивам човекот ама уште не му верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom