Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Позитивно е дека фирмата дава за почеток. Го разбирам твоето мислење... сепак криптовалутите се иднината на плаќањето.
Сите понзи шеми даваат на почеток
Бегај од се што ти вика вложи и за еден месец ќе имаш дупло заработка без разлика во каква форма е дали ТАТ штедилница, Лајонес или Битконект.
Понзи шемите постоеле, постојат и ќе постојат во најразлични форми и видови, но едно што е јасно дека никој не спечалил од тоа и не само што не спечалил туку може и кривично да се одговара.
Изборот сепак на крајот е на индивидуата
 
Член од
15 март 2013
Мислења
29
Поени од реакции
27
Здраво, имам едно прашање. Како е можно Total estimated Amount на Cex.io да е многу повисисока од вредноста која ја имам во крипто валути? Мислам ако ги продадам сите валути во моментов носат помала вредност него таа што ја пишува во Total estimated Amount.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
МОј предлог за студирање на следните генерации е блокчеин. Засега се користи во сферата на криптовалути, но не чека голема примена во сите области во животот
https://www.bitcoinkupovinaprodaja.rs/blog/blockchain-kako-radi-i-da-li-je-pouzdan-3.html
https://dobrestvari.rs/sta-je-blockchain/

Се разбира се мисли на студирање по странство, кај нас скоро нема да има такви студии.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Би сакал да споделам со вас можност за заработка со нови крипто валути кои се доста растечки секојдневно. Фирмата е во развој и дава БЕСПЛАТНО коини во вредност од 100 еур при регистрација (Piplshare), со ширење на мрежата дава околу 15 евра од корисник. PronWorild (ЕКСПЛИЦИТНА СОДРЖИНА) работи со кликање на нивните слики и видеа, а може и си прикачување на нови слики и видеа и со ширење на мрежата. Со кликањето може да се направат доста добри пари, во зависност од посветеноста.

Los е нов коин кој излезе на маркетот деновиве, сеуште немам информации како работи, но ќе ве известам. Коините имаат нивна платформа затргување (Geton trading). Постои опција за штекување (staking) при што може исто да се заработува (50 % од сумата која ја имате), особено со поголеми влогови. Штекувањето работи на исти начин како орочување на пари во банка, но овде дава доста повеќе, плус вредноста на коините расте секојдневно.

Кој е заинтересиран повелете линкови за регистрација:


За било какво прашање контактирајте ме во инбокс.
Поздрав.
Поздрав до сите. Како што ви кажав еве погоре, еве линк за регистрација за ЛОС коинот: https://wallet.lifeonscreenwallet.com/user/register/17806b82ac

Имаат акција за регистрирање на 24 луѓе во следните 42 часа со заработка од 2400 евра. доколку се исполни условот.
Инаку регуларно, при регистрација фирмата дава 42 евра во коини, 4,2 евра од реферал односно праќање на вашиот линк до друго лице за регистрација.

На пат е и четврт коин кој треба наскоро да излезе, како дел од нивната мисија од вкупно 24 коини.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Пред некој ден вујко ми дојде кај нас и ме убедуваше да купам некои криптовалути по име Ethereum (не сум сигурна за имево, ама вака нешто беше)...
Наводно според кажувањата на вујко ми една таква валута кошта 200 евра и доколку ги урочиш за 4 месеци ти стига прва камата, па после 4 месеци пак нова итн...И демек за една година ќе можеш од сметка да извадиш доста голема сума на пари...
Сето ова на ливче ми го црташе, не можам сега да го барам ливчето...
И пошто ние сме во фаза на купување на стан, вујко ми како намерно дојде да ме убедува за ова и да ми кажува дека за една година ќе можам дупло поголем стан да земам...
Јас секако дека нема шанси ова да го правам, имам пари за помал стан, ама ме занима дали некој вас видел аир од ова и дали ова кажување на вујко ми е точно?
 
  • Хаха
Reactions: A__
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пред некој ден вујко ми дојде кај нас и ме убедуваше да купам некои криптовалути по име Ethereum (не сум сигурна за имево, ама вака нешто беше)...
Наводно според кажувањата на вујко ми една таква валута кошта 200 евра и доколку ги урочиш за 4 месеци ти стига прва камата, па после 4 месеци пак нова итн...И демек за една година ќе можеш од сметка да извадиш доста голема сума на пари...
Сето ова на ливче ми го црташе, не можам сега да го барам ливчето...
И пошто ние сме во фаза на купување на стан, вујко ми како намерно дојде да ме убедува за ова и да ми кажува дека за една година ќе можам дупло поголем стан да земам...
Јас секако дека нема шанси ова да го правам, имам пари за помал стан, ама ме занима дали некој вас видел аир од ова и дали ова кажување на вујко ми е точно?
:)

Не функционира тоа така со криптовалутите. Не е тоа штедење со камата. Ако купиш Ethereum, кој е една криптовалута, а не повеќе различни, за да заработиш треба цената на таа валута да се крене на берзата на криптовалути. Ако немаш познавања од сето ова ни под разно немој да купуваш криптовалути. Поздрави го вујко ти и кажи му дека три чисти нема.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Пред некој ден вујко ми дојде кај нас и ме убедуваше да купам некои криптовалути по име Ethereum (не сум сигурна за имево, ама вака нешто беше)...
Наводно според кажувањата на вујко ми една таква валута кошта 200 евра и доколку ги урочиш за 4 месеци ти стига прва камата, па после 4 месеци пак нова итн...И демек за една година ќе можеш од сметка да извадиш доста голема сума на пари...
Сето ова на ливче ми го црташе, не можам сега да го барам ливчето...
И пошто ние сме во фаза на купување на стан, вујко ми како намерно дојде да ме убедува за ова и да ми кажува дека за една година ќе можам дупло поголем стан да земам...
Јас секако дека нема шанси ова да го правам, имам пари за помал стан, ама ме занима дали некој вас видел аир од ова и дали ова кажување на вујко ми е точно?
Етериум е криптовалута, ама ова што го кажуваш е некаква пирамидална шема или уште полошо кражба завиткана во целофан. Нема врска со самата криптовалута.
Ако вујко ти ова го прави со знаење, тогаш повеќе не ти е никаков роднина. Наместо со помал стан, ќе завршиш под кирија. Се надевам не му ги даде парите?
Автоматски споено мислење:

:)

Не функционира тоа така со криптовалутите. Не е тоа штедење со камата. Ако купиш Ethereum, кој е една криптовалута, а не повеќе различни, за да заработиш треба цената на таа валута да се крене на берзата на криптовалути. Ако немаш познавања од сето ова ни под разно немој да купуваш криптовалути. Поздрави го вујко ти и кажи му дека три чисти нема.
Ги лажат дека вложуваат пари а со тие пари трејдал некој си Украинец (или така нешто:D), кој секако никој жив не го видел а парите ги даваат онака на жими мајка :eek: И од ќарот што го правел ќе им давале каматите за кои напишала.
Во реалност ниту тој трејдерот постои. Мислам дека дури имаат и платформа и можно е дека и си гледаат како етериумите "им се множат" ама само на екран секако..Лажно.
Единствена "позитивна" работа во ова е што наместо некаков бугарски, индијски скам, се работи мислам за чисто македонски скам :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2017
Мислења
310
Поени од реакции
490
Чекор по чекор :)
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво, ја прегледав скоро целата тема овде, веќе сум запознаен со coinbase и другите е-новчаници, дали некој може да ми каже како оде процедурата и има ли некој искство со вадење на профитот преку сметка во банка и ако може која банка е најизводливо?

И второ прашање бидејки не можев да најдам одговор на веб страните директно, дали coinbase или слични имаат overnight fees како други платформи за тргување или е буквално само новчаник на кој купуваш/продаваш и можеш да оставиш валути да стојат неограничено време?

Благодарам однапред :)

Edit: Исто така имам Payoneer сметка со која работам фриленс ако има некој искуство со тоа уште подобро. Или ако е возможно со Skrill.
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ok, тогаш подобро да го корегирам прашањето бидејки сега одкако го прочитав не е баш јасно :D - Доколку некој има средства (ЕУР, УСД или други) на некој е-wallet на кој начин би можел да ги повлече во Македонија или во некоја од Соседните земји, нешто слично на Paypal, Skrill или Payoneer можеби?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom