Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Знае некој од кога ќе може да се оди БГ за подигање указ? Негде прочитав дека забранет е влез во државни институции зс странци до 14 Јули. Има некој инфо?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Член од
12 јануари 2020
Мислења
39
Поени од реакции
23
Dali ima nekoj sto podnesol dokumenti 1 2020 vo bitola za proishod a da ima odgovor
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Zdravo decki da prasam sto da pravam ponatamu samo sto vidov deka ne mi e uvazena molbata od sovetot poradi nepotpolni dokumenti nekoj sovet ke ve molam blagodaram...
Нема што да правиш.. Целата постапка наново треба да ја почнеш.
 
Член од
1 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
30
Zdravo decki da prasam koj ima za podiganje ukaz za 4-ti juni neka mi pise da podelime troskovi
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Zdravo decki da prasam koj ima za podiganje ukaz za 4-ti juni neka mi pise da podelime troskovi

I proveri si okolu izjavata dali e na sila za izlez od mk deka nema da se vrakas 3 meseci
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068

I proveri si okolu izjavata dali e na sila za izlez od mk deka nema da se vrakas 3 meseci
Toa so 3 meseci da ne se vrakas e oddamna ukinato, no karantin ili korona test pravenje se uste e vo sila.
 
Член од
1 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
30

I proveri si okolu izjavata dali e na sila za izlez od mk deka nema da se vrakas 3 meseci
Da ,izjavata e na sila za izlez od mk,no so korona test koj kosta okolu 60 evra odis doma vo samoizolacija 14 dena .Podobro sega otkolku da cekam nov termin vo septemvri ili oktomvri
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Jas utre sum na Intervju vo Sofija no nisto go propustam terminot poradi toa sto ne rabotat. Posrednikot mi rece na 13 Juli pocnuvale.
Dali nekoj znae kade e podobro da zakazam za sleden termin Sofija pak ili Bitola?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom