Најекономично греење (затоплување)

Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Nadvoreshnata e ista so mojot hansol, ne bi se cudel ako e istata mashina.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Nadvoreshnata e ista so mojot hansol, ne bi se cudel ako e istata mashina.
Kako ne bile isti...staj gi na vaga ke vidis deka ne se isti ni ko lubanici da gi meris , baska drugoto
Автоматски споено мислење:

Kako ne bile isti...staj gi na vaga ke vidis deka ne se isti ni ko lubanici da gi meris , baska drugoto
Da ti dam 19.990 Za Hansolot....pa ti kupi si nova TOSOT :)
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
@macci e monter
@најубав е клими.мк шо од сијалици се разбира
Автоматски споено мислење:
Strelec,како можеш да пишеш за мене дека сум монтер? ти имам монтирано клима дома,кај шваљерката што ја немаш?
имам монтирано кај твои пријатели?
ако знам како се монтира тоа не ме прави монтер.
накурчен си нешто изгледа слабо ебеш.ако не ти даваат дома,не сме ти ние криви
Автоматски споено мислење:

Ако решите да купувате Haier во Сетек се поефтини за 1-2к денари.
ова мислиш сетек се поефтини од енергија?

и сега климиве исти ли се или не се?
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Strelec,како можеш да пишеш за мене дека сум монтер? ти имам монтирано клима дома,кај шваљерката што ја немаш?
имам монтирано кај твои пријатели?
ако знам како се монтира тоа не ме прави монтер.
накурчен си нешто изгледа слабо ебеш.ако не ти даваат дома,не сме ти ние криви
САм си имаш напишано дека си монтер
#
Pardon ne si bil Monter tuku kontrolor za montaza, izvini ako monter te navredi, deckite se super
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Kako ne bile isti...staj gi na vaga ke vidis deka ne se isti ni ko lubanici da gi meris , baska drugoto
Автоматски споено мислење:


Da ti dam 19.990 Za Hansolot....pa ti kupi si nova TOSOT :)
Hansolot coek se trpi Ali koa ke cujam deka stavate lomo kako opcija za greenje mi ide da placam za tie 25k pozdrav
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Hansolot coek se trpi Ali koa ke cujam deka stavate lomo kako opcija za greenje mi ide da placam za tie 25k pozdrav
Koj stava opcija Hansol so Lomo, ne tuku tresi zeleni
Pa koj rece deka Lomo i Hansol imaat razlika, ti ili ja ?.....ti Hansol so Tosot ja poramni i ne mi odgovori dali gi zimas 20k
Eve digam na 22k za Hansolot ako go prodavas :)
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
САм си имаш напишано дека си монтер
#
Pardon ne si bil Monter tuku kontrolor za montaza, izvini ako monter te navredi
дечко,работев неколку месеци во Фонко,на времето,контрола на монтажи...
батали тоа,туку Какви се условите за монтирање во Грее? со купена клима мора ваш монтер? имате редовна или условна гаранција?
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Pa koj rece deka Lomo i Hansol imaat razlika, ti ili ja ?.....ti Hansol so Tosot ja poramni i ne mi odgovori dali gi zimas 20k
Eve digam na 22k :)
Hansolot ne go davam sum rekol I porano dobar e na greenje I toa samo na I-feel raboti stabilno.
Lomoto samo za ladenje, za greenje ne e ni za grcki temperaturi. Beshe EU majstor gi proveri PRITISOCITE so digitalen manometar I rece deka raboti dobro I nema potreba od intervencija tuku ednostavno tolku mu e snagata na lomo mirror. EU majstor ne go interesira kolku ima na izduv tuku gi gleda samo pritisocite na nadvoreshna temperatura od prilika 25c.I posle 2 nedeli vo oktomvri nekade ne sum siguren mu prolupaa lagerite na vnatreshniot ventilator.

Nego vaka da te prasham tebe ili nekoj drug sho e poupaten.
Dali imate lageri za vnatreshen ventilator na lomo mirror da si kupam I kolku e teshko da se smenat. Pozdrav
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Hansolot ne go davam sum rekol I porano dobar e na greenje I toa samo na I-feel raboti stabilno.
Lomoto samo za ladenje, za greenje ne e ni za grcki temperaturi. Beshe EU majstor gi proveri PRITISOCITE so digitalen manometar I rece deka raboti dobro I nema potreba od intervencija tuku ednostavno tolku mu e snagata na lomo mirror. EU majstor ne go interesira kolku ima na izduv tuku gi gleda samo pritisocite na nadvoreshna temperatura od prilika 25c.I posle 2 nedeli vo oktomvri nekade ne sum siguren mu prolupaa lagerite na vnatreshniot ventilator.

Nego vaka da te prasham tebe ili nekoj drug sho e poupaten.
Dali imate lageri za vnatreshen ventilator na lomo mirror da si kupam I kolku e teshko da se smenat. Pozdrav
Ti si toj od Grcija sto imase montirano so svoj klima-vodovodzija u apartmanot sto go rentas?
Sto sakas sea? Garancija ne sakase....pisi mu na grkot sto ti montiral i ne zamaraj, nassa garancija vazi so nasa montaza pecat i potpis od nas ovlasten monter, vo sprotivno NEVAZI kako vo tvojot slucaj koga sam si ja montirase.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Ti si toj od Grcija sto imase montirano so svoj klima-vodovodzija u apartmanot sto go rentas?
Sto sakas sea?
Klimata e montirana Mn podobro od Hansolot so vashite majstorista ako sakas ke gi slikam dvete ama da ne ispadne rezil.
Kulturno baram dali imate upshte rezervni delovi da imam vo predvid na esen da gi menjam a u meguvreme neka tropa celo leto.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Klimata e montirana Mn podobro od Hansolot so vashite majstorista ako sakas ke gi slikam dvete ama da ne ispadne rezil.
Kulturno baram dali imate upshte rezervni delovi da imam vo predvid na esen da gi menjam a u meguvreme neka tropa celo leto.
Ti imas dve klimi, ednata e Mirror montirana vo Grcka so svoj monter....i na taa se zalis ako dobro se sekjavam.
Za Hansolot ako se zalis ti kazav, 20k odma ti davam na na nevideno i slovbodno zimaj Tosot (isti se) :)
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Ti si toj od Grcija sto imase montirano so svoj klima-vodovodzija u apartmanot sto go rentas?
Sto sakas sea? Garancija ne sakase....pisi mu na grkot sto ti montiral i ne zamaraj, nassa garancija vazi so nasa montaza pecat i potpis od nas ovlasten monter, vo sprotivno NEVAZI kako vo tvojot slucaj koga sam si ja montirase.
Pa jas ne baram garancija.
Rekov ubavo da si kupam. Ccc
Автоматски споено мислење:

Ti imas dve klimi, ednata e Mirror montirana vo Grcka so svoj monter....i na taa se zalis ako dobro se sekjavam.
Za Hansolot ako se zalis ti kazav, 20k odma ti davam na na nevideno i slovbodno zimaj Tosot (isti se) :)
I Hansolot ima mana da ne stavam sea pak video kako brci Ali ko sho rekov na I feel raboti postabilno I go nema toj zvuk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Klimata e montirana Mn podobro od Hansolot so vashite majstorista ako sakas ke gi slikam dvete ama da ne ispadne rezil.
Kulturno baram dali imate upshte rezervni delovi da imam vo predvid na esen da gi menjam a u meguvreme neka tropa celo leto.
Dobro znam kako ti se montirani i kade zavrsile klimite, posebno mirorot....se digase u dukjan koj ve sisa za montaza imam ja monter u Grcka za icpare ke mi montira nit garancija barase nit nisto....e pa ti montiral i sea baraj kaj nego garancija
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Pa jas ne baram garancija.
Rekov ubavo da si kupam. Ccc
Автоматски споено мислење:


I Hansolot ima mana da ne stavam sea pak video kako brci Ali ko sho rekov na I feel raboti postabilno I go nema toj zvuk
Imam I 3ta klima Neo on off 10tina god staro I tvrdam deka go jade lomoto za dorucek u greenje.
Neoto on off za 16k u toa vreme e so dvoredno sake nadvoreshnata
Автоматски споено мислење:

Dobro znam kako ti se montirani i kade zavrsile klimite, posebno mirorot....se digase u dukjan koj ve sisa za montaza imam ja monter u Grcka za icpare ke mi montira nit garancija barase nit nisto....e pa ti montiral i sea baraj kaj nego garancija
Sakas da kazes deka za 1 ipol godina staro Gree NEMATE REZERVNI DELOVI za bilo koj da kupi so pari Kesh????
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Не мислам да ти одам по паметот! Оти си ги вртиш работите како тебе ти одговара. Сузумка 18-ка многу добро знам како работи,нит сум видел нит ме занимаат dB!
Ама така оди "во продажба" нели? Пониска бројка поубаво. Никој нема да објасни дека звукот е(бран) притисок во воздухот,и дека скалата е логаритамска,и дека човечкиот слух е ограничен(над 60dB зголемување од 2db двојно појак звук повеќето луѓе едвај и би го забележале),и дека луѓето се поосетливи на висина т.е. фрекфенција отколку на јачина!
Истиот пример:низок тон на 62dB ќе биде восприемен како потивок од 60dB висок тон.
Итн итн итн,
И секоја клима работи различно,некоја зуи,некоја фучи,некоја брмчи!
На сузумката можат да и се фатат сите! ;)
Фрекфенцијата на звукот има доаста голема улога .Поарно повеке децибели со ниски тонови ,одколку помалце дцибели цо високо фркфентни звукови,кој доста иритираат,нервираат.Затоа Сузумито е подобра во зкот кој го дава,едноставно не ја цуствас,дека работи.Потполно се слазвам со тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom