Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Dali mozebi postoi polosa investicija?
Finskata vlada vlozila 2.5 milioni evra vo kampanja na aplikaciajta Tik Tok, kade so kreativen tanc im objasnuvaat na migrantite da ne gi siluvaat.
Не знае човек дали да се смее или плаче.Нација ко Финците шо рипале под руски тенкови пред 80 години, сега преку социјални мрежи да се заштитуваат од силување.

Не само они општо пример е цела Европа, значи што и да ти се случи никако не смееш да се браниш и одмаздуваш на ист начин кон оние што сакаат да ти наштетат.

Факт е дека разитокот на еден или повеќе народи покрај тоа што имаат многу позитивни работи имаат и негативни.
Жива вистина е она, тешките времиња создаваат силни луѓе, силните луѓе создаваат подобри времиња а подобрите времиња создаваат меки луѓе од кои поради истите потоа доаѓаат тешките времиња.
Најверојатно Европа го живее последниот дел од "циклусот".
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Dosta mu davate znacenie na twitter i mutts sho se tamu.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Не му давам значење ама само отвори ги профилите и по фаците ќе им видиш дека ова навистина го мислат.
Znam, site se mutts ili amerimutts i ne se dojtojni za vnimanie. Twitter e dzubre.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Водат Таџикистанциве по регрутирање нови кадри за милитаристичката секта.

 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Не знам зошто ги симпатишете западњациве, нек рокаат бомби муџахедини што повеќе тоа подобро, со скромна надеж дека еден ден народот во тие држави ќе избира политичари кои нема од блискиот и средниот исток да прават растур-систем, да обараат секуларни лидери и да вршат фелацио на Ал-Сауд кланот и нивните колеги по сечен пенис - Израел.
Настрана што културолошки, Балканот е поблизок со Бејрут него со Берлин :) Сарма, манџа, баклава, дупки по патишта, корупција, мито, поблиски сме до Сирија него до Немачка, не, сериозно, кој ги ебе западњациве, бомбардираа на педа до нас 1999 за да остварат творевина која е бр.1 по регрутирање во ИД по глава на жител. Јас не гледам причина за емпатија кон западните народи.
Запад не не` запишуе, тоа ви е :)
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Прегледај го приврзокот 244649

Е ова се вика исперени мозоци.
kasno vrakam, no navistina ne e logicno da vadis zaklucok od takvi komentari, toa ni priblizno ne se poklopuva so toa sto go misli mnozinstvoto. na zapad tolku retko e evropejci/plavi ljuge da imaat povise od 3 deca sto ako vidat plavi ljuge so povise od 3 deca im se vozhituvaat, skoro sekoj pozitivno reagira.

baska gledas deka samo skrinshot e postaven, aj da go vidime twitot pa da sporedime kolku lajkovi zenata sobrala za slikata so 4 deca i toa da go sporedime so lajkovite koi gi dobile kriticnite komentari. so toa poblisku bi bile do vistinskata slika. verojatno i zaradi toa ja stavile samo slikata, a ne se gleda delot kade gi imas lajkovite za toj tweet.
Автоматски споено мислење:

Не знам зошто ги симпатишете западњациве, нек рокаат бомби муџахедини што повеќе тоа подобро, со скромна надеж дека еден ден народот во тие држави ќе избира политичари кои нема од блискиот и средниот исток да прават растур-систем, да обараат секуларни лидери и да вршат фелацио на Ал-Сауд кланот и нивните колеги по сечен пенис - Израел.
Настрана што културолошки, Балканот е поблизок со Бејрут него со Берлин :) Сарма, манџа, баклава, дупки по патишта, корупција, мито, поблиски сме до Сирија него до Немачка, не, сериозно, кој ги ебе западњациве, бомбардираа на педа до нас 1999 за да остварат творевина која е бр.1 по регрутирање во ИД по глава на жител. Јас не гледам причина за емпатија кон западните народи.
Запад не не` запишуе, тоа ви е :)

prasaj gi hristijanite vo bejrut kolku ubavo im e so komsiite koi kako i niv jadat sarma i baklava :facepalm:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
kasno vrakam, no navistina ne e logicno da vadis zaklucok od takvi komentari, toa ni priblizno ne se poklopuva so toa sto go misli mnozinstvoto. na zapad tolku retko e evropejci/plavi ljuge da imaat povise od 3 deca sto ako vidat plavi ljuge so povise od 3 deca im se vozhituvaat, skoro sekoj pozitivno reagira.

baska gledas deka samo skrinshot e postaven, aj da go vidime twitot pa da sporedime kolku lajkovi zenata sobrala za slikata so 4 deca i toa da go sporedime so lajkovite koi gi dobile kriticnite komentari. so toa poblisku bi bile do vistinskata slika. verojatno i zaradi toa ja stavile samo slikata, a ne se gleda delot kade gi imas lajkovite za toj tweet.
Автоматски споено мислење:


prasaj gi hristijanite vo bejrut kolku ubavo im e so komsiite koi kako i niv jadat sarma i baklava :facepalm:
Како успеа од мојот пост да го изнедриш тоа прашање е сериозна мистерија. Сега не знам дали да ти одговорам колку сунетисан народ испотепаа христијанските САД, Буш млаџи не го вадеше Бог од уста што се вели, пошто муабетот ќе забега во безвезни води.
Ти беше дијаспорец нешто? Простено ти е :)

Лично не да ми е сеедно, него навивам да им направат што поголеми зулуми, запаметете, не сме запад, западот не не` смета дека сме запад, истокот не не` смета дека сме запад, никој освен самите себе што се лажеме, земја во која тој запад извезува медицински отпад на сагоревање, ма ко им јебе матер.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Како успеа од мојот пост да го изнедриш тоа прашање е сериозна мистерија. Сега не знам дали да ти одговорам колку сунетисан народ испотепаа христијанските САД, Буш млаџи не го вадеше Бог од уста што се вели, пошто муабетот ќе забега во безвезни води.
Ти беше дијаспорец нешто? Простено ти е :)

Лично не да ми е сеедно, него навивам да им направат што поголеми зулуми, запаметете, не сме запад, западот не не` смета дека сме запад, истокот не не` смета дека сме запад, никој освен самите себе што се лажеме, земја во која тој запад извезува медицински отпад на сагоревање, ма ко им јебе матер.
greskata ti e sto ti od ljugeto koi ja vodat edna drzava i odlukite koi gi nosat vadis zaklucok za toa kakov e narodot. toa ti e isto ko zajko da mi e reper za toa kakov e random zitelot na makedonija. isto taka vo SAD politikata nema mnogu dopirni tocki so narodot osven ljubovta kon oruzjeto so razlika sto politicarite na SAD i so golema ljubov go koristat oruzjeto, dodeka random zitelot oruzjeto go ima za ukrasuvanje, falenje i sportuvanje i samo mnogu mal del se glupira na primer mrdnatite koi ubivaat random ljuge vo skolo ili diskoteka. samite amerikanci odnosno pogolemiot del od niv se zrtvi na amerikanskite politicari, samo sto do tolku im se isprani mozocite preku mediumite sto toa ne go gledaat i mnogu od niv veruvaat deka navistina za demokratija nivnata drzava bombardira.

ti mozes kolku sakas da bides protiv zapadot/SAD i nivnata politika (koja e povrzana so golem kriminal, ne deka ne se soglasuvam), no toa ne go menjava faktot deka po mentalitetot si mnogu poblisku do random amerikanec ili germanec odkolku do random zitel na sirija, egipet, lebanon itn (ako se trgnat na strana hristijanskite malcinstva).
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
greskata ti e sto ti od ljugeto koi ja vodat edna drzava i odlukite koi gi nosat vadis zaklucok za toa kakov e narodot. toa ti e isto ko zajko da mi e reper za toa kakov e random zitelot na makedonija. isto taka vo SAD politikata nema mnogu dopirni tocki so narodot osven ljubovta kon oruzjeto so razlika sto politicarite na SAD i so golema ljubov go koristat oruzjeto, dodeka random zitelot oruzjeto go ima za ukrasuvanje, falenje i sportuvanje i samo mnogu mal del se glupira na primer mrdnatite koi ubivaat random ljuge vo skolo ili diskoteka. samite amerikanci odnosno pogolemiot del od niv se zrtvi na amerikanskite politicari, samo sto do tolku im se isprani mozocite preku mediumite sto toa ne go gledaat i mnogu od niv veruvaat deka navistina za demokratija nivnata drzava bombardira.

ti mozes kolku sakas da bides protiv zapadot/SAD i nivnata politika (koja e povrzana so golem kriminal, ne deka ne se soglasuvam), no toa ne go menjava faktot deka po mentalitetot si mnogu poblisku do random amerikanec ili germanec odkolku do random zitel na sirija, egipet, lebanon itn (ako se trgnat na strana hristijanskite malcinstva).
Сериозен си дека по менталитет сме поблиску до запад него до блиски исток? Дали си сериозен, тоа ме интересира, дали ме тролаш :)

Тој народ, тотално незаинтересиран за милиони жртви (во жртви не спаѓаат само мртвите) кои доаѓаат како директен резултат на надворешната политика на политичарите кои тие ги бираат и на корпорациите во кои работат, тој народ треба да се разбуди од сонот и да сфати некои работи.
Ако за будење се потребни муџи со експлозивни појаси, тоа ти е знак дека нешто е сериозно сјебано во нивната политика па и општество. Само нек им се јебе матер, друго нема. Ако имаше, ќе изменеа барем нешто во тој поглед.
Гадафи, а не Саркози, Браун, Берлускони или кои и да беа тогаш = предупредуваше дека ако тој падне ќе има страшна бегалска криза во Европа. Истиот Гадафи заврши со шише во анус, а денес Либија имаш отворени маркети за робови каде луѓе се ценкаат за да си купат роб за по дома.
Воздушна поддршка на анти-Гадафи башибозукот, без која никогаш немаше да го паднат, доаѓаше со месеци и месеци од Западни авијации и морнарици.

Нек им силуваат сега жени по сред улица на бел ден, малку им е тоа, верувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom