Какви патики носите?

Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Прегледај го приврзокот 246740


Дали имате искуство со Скечерс модели со мемори пена?
Барав нешто удобно и покрај Адидасот погоре земав и Скечерс. Демек најудобни модели имаат, ама и негативни коментари демек лоши за стапалото?
Одлични се Скечерсот супер искуство имам со нив, со тек на време мемори пената се деформира ама и покрај тоа се преудобни. А не се овие женски модел црниве?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Одлични се Скечерсот супер искуство имам со нив, со тек на време мемори пената се деформира ама и покрај тоа се преудобни. А не се овие женски модел црниве?
Ги пишува како женски модел, ама црната ми изгледа повеќе unisex.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Прегледај го приврзокот 246740


Дали имате искуство со Скечерс модели со мемори пена?
Барав нешто удобно и покрај Адидасот погоре земав и Скечерс. Демек најудобни модели имаат, ама и негативни коментари демек лоши за стапалото?
За 3.5к-4К имаш поудобни Скечерс од Nike air's,вреди (y)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Ги пишува како женски модел, ама црната ми изгледа повеќе unisex.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Да да, ама мислам дека 41 е најголемо бројче од овој модел. Имаш избор топ патики се (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ама и негативни коментари демек лоши за стапалото?
Ова не е конкретно за овој модел на Скечерс туку општо за сите чевли на денешницата. Пената од ѓонот од патикиве денес како и штикли - машки чевли шпицерајка и ними слични придонесуваат за деформитети на стапалото. Kонкретно за патиките денес, поради преголемата амортизација, стапалото не прима доволно сигнали од тлото, нервите не примаат дразби и со тек на време отупуваат. Сето тоа доведува до мрзливо стапало и понатака проблеми со чекорот, циркулацијата, рамнотежата итн.
Затоа ако барем не се носат вакви обувки препорачано е да се оди бос/без папучи колку што може повеќе.




 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Зависи какви чорапки и каква мајца ке натепам, овај период едни сино плавки и едно бициклистилки дреч ж'ти.
Мрзе ме да ги сликам сеа :D
 
A

Avenger99

Гостин
Предлог за патики за пешачење? Да не се нешто екстремно скапи, да бидат удобни и лесни?
Читав на нет за овие, биле добри за пешачење, некој со искуство ?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Предлог за патики за пешачење? Да не се нешто екстремно скапи, да бидат удобни и лесни?
Читав на нет за овие, биле добри за пешачење, некој со искуство ?

Ги има и во други бои. Верувај ми нема да згрешиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom