Коронавирус (COVID-19)

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Што ви е чудно што стигна бројкава на заразени до милион...ако експертите предвидуваат 60% - 70% од светската популација да го закачи вирусов, направете пресметка од 8 билиони, колку ќе бидат заразени....едино чаре е екстра-ефективен третман и вакцина, а колку што читам ни тоа ни тоа не е на повидок..ако сега мислите дека е лошо, кој знае како ќе биде ситуацијава до крајот на Мај.
Кои се тие експерти???

Дај извор.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
More infections reported in Bavaria than in NRW

2613,w=468,c=0.bild.gif

 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967

Она кога ќе те сечат на сред мочање!!! :D

Пак да велите слаби се новинарите незнаат едно прашање да постават..









Само несакаат вие да го слушните одговорот
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Досега од корона починале 53 216 луѓе. Во цел свет.
Секој ден од разни причини умираат 300-400 илјади. Во цел свет.
Како да не се сомневаме дека ова е вештачки создадена паника?
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
На HRT 1 слушнав инфо дека австриски научници развивале лек кој се базира на блокада на некои ензими и некако многу генијално звучеше. Ако слушна некој и знае да објасни нека образложи, баш ме интересира.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Кои се тие експерти???

Дај извор.
Кајгана експерти, или таканаречени дноперти.. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ме мрзи да барам линкови, има назад постирано низ страниве, што нормално не значи дека ќе се случи, али со оглед на тоа колку брзо се шири вирусов, и колку сеуште не се ни тестирани, а гледаме дека колку повеќе тестови се прават, толку повеќе заразени има, ништо чудно до крајов на месецов или наредниве месец-два, бројката да се искачи и во десетици или стотици милиони...али ајде да намалам со песимизмов, се надевам до крајот на Април ќе се стиши работава, па од Мај веќе да се вратат работиве во нормала.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
У мојов град у Германија луѓево многу се опуштија, како да заборавија на вирусот, не знам колку се почитуваат правилата ама многу повеќе луѓе има по улиците, по маркетите исто, на работа исто така, секој ден се повеќе и повеќе коли доаѓаат на драјв.На бензинската преку патот исто како порано се повеќе Косовари и Руси почнаа да се збираат на пиво, демек растојание се држи ама според моето видување далеку е од претходната недела каде беше далеку попразно.
Ija imam takov pecatok ali vremeto se stopluva izlagaat lugjeto. Ali znam i edni koi bile vo grupa cetvorica pa gi vide policija i im opna kazni po 1000 Evra.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Wirklich? Bist du sicher??

Regelsatz von 200 Euro

Zusammenkünfte und Ansammlungen in der Öffentlichkeit von mehr als zwei Personen (Ausnahme: Familien oder häusliche Gemeinschaft), pro Teilnehmer


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Taka mi kazale drugar. Inace kaznite vo Baden-Württemberg se od 100-1000 Evra taka da mozno e.

1585901012301.png
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.478
Поени од реакции
42.862
Ама јавно со име и презиме треба да се објавува кој е заразен, јер така праеле у фрапантната екстравагантна вонсериска примерзасите земја наречена Црна Гора.

Со вакви имбецили уште тоа ни фалеше, јавно да се објавуваат имињата на заразените, оние па дебилине од Канал 5 излегоа со јавен предлог до владата тоа да го спроведе. :facepalm:

Untitledasa.png
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.733
Поени од реакции
5.418
Taka mi kazale drugar. Inace kaznite vo Baden-Württemberg se od 100-1000 Evra taka da mozno e.

Прегледај го приврзокот 242617
прав си другар.. секоја покраина си има свој "тарифник" за казнување, ама генерално тие се цените на ниво на цела Германија... е сеа во овие три покраини шо се "најпогодени" од кризава BW, NRW и Bavaria можно е да се поголеми казните и позатегнато со контроли...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.105
Поени од реакции
2.240
Размисли малку што зборуваш кај нас се очекува бројот на заболени да дојде некаде до 2/3 000 а според твоите математики испаѓа 1 400 000 заразени само во Македонија.Блиску си многу до реалните бројки што ги даваат СЗО и владите на државите само продолжи да копаш може и нафта ќе ископаш уште малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom