Коронавирус (COVID-19)

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.386
Поени од реакции
36.321
Овие со сезонскиот грип нека најдат дали некогаш во Италија починале 900 луѓе од сезонски грип. Кога ќе најдат тогаш нека продолжат да замараат.
не само тоа. Посебно застрашувачки е бројката дека најверојатно ќе имаат 10,000 починати за само еден месец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.946
Јас се извинувам, Свети Ќамчев од сега ќе го викам
Камчев е типичен транзицијски тајкун кој своето богатство го направаи врз база на пљачкосување на државата со помош на политичарите. Уште од самиот почеток, почетниот капитал му беше дел од бранковата "приватизација" на Македонија Спорт. Беше кандидат за пратеник на СДСМ, но и главен соучесник на Груевски.

Камчев несебично ги стави добар дел од капацитетите во негово сопствеништво во служба на државава, како никој друг бизнисмен. Можда очекува простување на судските процеси, можда го јаде грижа на совест (мала шала).... Небитно, битно е дека постапил правилно.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Овие со сезонскиот грип нека најдат дали некогаш во Италија починале 900 луѓе од сезонски грип. Кога ќе најдат тогаш нека продолжат да замараат.
Заборави да пишеш - во еден ден! А претходните денови да се по 600, 700, 790, и така со денови ... :(
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Камчев е типичен транзицијски тајкун кој своето богатство го направаи врз база на пљачкосување на државата со помош на политичарите. Уште од самиот почеток, почетниот капитал му беше дел од бранковата "приватизација" на Македонија Спорт. Беше кандидат за пратеник на СДСМ, но и главен соучесник на Груевски.

Камчев несебично ги стави добар дел од капацитетите во негово сопствеништво во служба на државава, како никој друг бизнисмен. Можда очекува простување на судските процеси, можда го јаде грижа на совест (мала шала).... Небитно, битно е дека постапил правилно.
Што не значи дека со потезите сега треба да биде апсолвиран од вина за сите претходни дејанија, не дека и иначе ќе одговараше, човекот е несомнено мајстор у својот занает.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.940
Поени од реакции
17.756
Што не значи дека со потезите сега треба да биде апсолвиран од вина за сите претходни дејанија, не дека и иначе ќе одговараше, човекот е несомнено мајстор у својот занает.
Секако немаше да одговара, бар некое фајде да видиме од парите негови :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.946
Што не значи дека со потезите сега треба да биде апсолвиран од вина за сите претходни дејанија, не дека и иначе ќе одговараше, човекот е несомнено мајстор у својот занает.
Не навлегувам во тоа.
Јас само констатирав што направил до сега.
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
Температура петти ден, сув нос, болка во градите, чувство на заглавен шлајм и мала главоболка.
Чекање на резултати ала чекајќи го Годо.
Од срцев удар ќе умрам, ако се позитивни ќе ме пишат од корона хаха
Проверувај и во junk :)

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.353
Добро бе уште ли ќе споредите сезонски грип и корона вирус?

Денеска во Ломбардија имало 541 починат од корона. Доколку би имало секој ден по толку умрени, за 365 дена би имало 200.000 умрени.

Ломбардија во нормални години има помалку од 100.000 умрени, значи дневен просек од 270 умрени.

Значи само корона убива дупло повеќе одошто лани убивале сите други причинители.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.126
Поени од реакции
11.170
Е сеа ми е многу појасно зошто тестов коштал 4950 ден.
Не било тоа само за тестот, туку и за негата, работниците биле вклучени во нив.
Оти на приватно 1500 кога плаќаш, нема нега и работници таму.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Има ли некој од Куманово да ја потврди причава за која ми рекоа дека е прилично точна:
Жената што почина од Куманово, иако тврдеа од фамилијата дека немале контакт со заразени, синот бил во контакт со лица вратени од Мадрид и како што ми кажаа го скрил ова. Дополнително, после првиот негативен тест, се собрале фамилијарно и славеле...
Куманово, where incredible happens...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.187
Поени од реакции
9.797
И во Sent проверувам хаха
Го прегорев копчето за рифреш.
Само што се јавив, се уште не биле готови.
Знаеш ли кога ќе бидат готови, кога ќе оздравиш(y)
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
И во Sent проверувам хаха
Го прегорев копчето за рифреш.
Само што се јавив, се уште не биле готови.
Хаха добро :) за да не ја повториш мојата грешка ти пишав :)

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom