Коронавирус (COVID-19)

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Е па заради вакво нешто продавниците ќе ги скријат таквите производи и нема да ги продаваат, и додека не се среди и со онудувачот може да не порачуваат од таа роба. Вештачки се прави недостаток на производи, всушност ...
Нели се дозволуваше малопродажната цена да се зголеми, доколку постои доказ дека и набавната цена е зголемена, што лесно се проверува во влезна фактура.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Од многу гомна јадење, кренав температура и јас. Засега ниска температура, со затнат нос без да тече. Првите симптоми ги имам, иако немам кашлица, а не чувствувам ниту болка во грлото. Повеќе е како болка од синуси.
Не сум бил на страна, ниту пак сум контактирал со некој од странство или некој за кој знам дека е заразен. На работа одев скоро редовно и имав контакт со некои 5-6 луѓе, со редовни коростења на анти септици.
Ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата. Имам и потечна столица, иако тоа ми личи дека е од што сум напрегнат во моментов.
Стравот веќе ми се роди, не заспав цела вечер :D Значи ако се јавам за тестирање, никогаш нема да дојдам на ред ради тоа што не сум контактирал со заболен?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во Центар имаше одлична емисија вчера за вирусов.
Не го пратам и не го фалам Ефтов често, но една од најдобрите негови емисии, и тоа без гостин, посебно делот за нашите олигарси, кои несомнено ќе ја искористат ситуацијата за правење профити, државата да им субвенционира плати, они да товараат профити.

Во право е Ефтов, кога можеле милиони и милиони да и даваат на онаа наказа за рекет, можат 2-3 месеци со загуба да работат без да просјачат од државата и да цицаат од обичниот работник.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Од многу гомна јадење, кренав температура и јас. Засега ниска температура, со затнат нос без да тече. Првите симптоми ги имам, иако немам кашлица, а не чувствувам ниту болка во грлото. Повеќе е како болка од синуси.
Не сум бил на страна, ниту пак сум контактирал со некој од странство или некој за кој знам дека е заразен. На работа одев скоро редовно и имав контакт со некои 5-6 луѓе, со редовни коростења на анти септици.
Ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата. Имам и потечна столица, иако тоа ми личи дека е од што сум напрегнат во моментов.
Стравот веќе ми се роди, не заспав цела вечер :D Значи ако се јавам за тестирање, никогаш нема да дојдам на ред ради тоа што не сум контактирал со заболен?
Ako si pod stres( a verovatno si....) imaš i namalen imunitet, pa lesno možebi i si nastinal
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Посебно одвратни се прашањата на пресовите од ши птарски медиум, наменети за ши птарски министер (не заменик, туку паралелен), специјално за градови кои они си ги рачунаат за "нивни" (читај Тетово и Гостивар).
Гнаси.
Сериозно паралелен министер е ретардана? Јас го мислев некој од кабинетот е :pos: :pos: Крај.
Автоматски споено мислење:

Од многу гомна јадење, кренав температура и јас. Засега ниска температура, со затнат нос без да тече. Првите симптоми ги имам, иако немам кашлица, а не чувствувам ниту болка во грлото. Повеќе е како болка од синуси.
Не сум бил на страна, ниту пак сум контактирал со некој од странство или некој за кој знам дека е заразен. На работа одев скоро редовно и имав контакт со некои 5-6 луѓе, со редовни коростења на анти септици.
Ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата. Имам и потечна столица, иако тоа ми личи дека е од што сум напрегнат во моментов.
Стравот веќе ми се роди, не заспав цела вечер :D Значи ако се јавам за тестирање, никогаш нема да дојдам на ред ради тоа што не сум контактирал со заболен?
Не се оптеретувај, сите сме со затнат нос неделава, не беше хумано времето со промените.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Миленко објавил уште една почината на инфективна ццц
Лошо е от различни страни да пристагнуват информации. Тоа може да создаде фалшиви новини наново, паника и така натаму.
Един центар за информациja треба да има.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
А шо има лошо во тој закон за доброволна еутаназија на тешко болни?
Ама ти вака кога велиш *што има лошо* - од себе тргаш?
Старите кога се болни и од настинка офкаат дека сакаат да умрат колку ги боли, ама тоа им поминува по некој саат... Кој ќе се најде јунак на таквите инекција да им стави?

Посебно одвратни се прашањата на пресовите од ши птарски медиум, наменети за ши птарски министер (не заменик, туку паралелен), специјално за градови кои они си ги рачунаат за "нивни" (читај Тетово и Гостивар).
Гнаси.
Јас дури вчера забележав дека прашањата до него се однесуваат само на Тетово, Гостивар :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Не е лошо овој да го одведат месец дена у Бардовце да ја излувтираа таа тиквата...
Овај не е за во Бардовци туку за во Гулаг да крши камења со чекан од 10 кила,по 12 саати.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Сериозно паралелен министер е ретардана? Јас го мислев некој од кабинетот е :pos: :pos: Крај.
Автоматски споено мислење:


Не се оптеретувај, сите сме со затнат нос неделава, не беше хумано времето со промените.
Може на хартија да е заменик, ама де факто го боли стап (со опроштење) за другиов дел од територијава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Старите кога се болни и од настинка офкаат дека сакаат да умрат колку ги боли
Toa e најизразено кај нашите простори затоа што стариве мислат на смртта одма после одењето во пензија. Умрени се психички уште на 60, го чекаат денот само, таков ни е мајндсетот, го дискутираше овој проблем еден наш психијатар (меѓудругото) и му ја забранија книгата.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ама ти вака кога велиш *што има лошо* - од себе тргаш?
Старите кога се болни и од настинка офкаат дека сакаат да умрат колку ги боли, ама тоа им поминува по некој саат... Кој ќе се најде јунак на таквите инекција да им стави?


Јас дури вчера забележав дека прашањата до него се однесуваат само на Тетово, Гостивар :)
Не змам шо ти е поентава?Значи се работи за тешко болни,неизлечиви случаи.Кој би извршил еутаназија за обична настинка,алооо!:facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Може на хартија да е заменик, ама де факто го боли стап (со опроштење) за другиов дел од територијава.
Кога ќе размислиш подобро и така поинтелигентните сфатија дека се седи дома, другите нека го слушаат дебилон и нека си го подадат меѓу нив како топка на серва.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Од многу гомна јадење, кренав температура и јас. Засега ниска температура, со затнат нос без да тече. Првите симптоми ги имам, иако немам кашлица, а не чувствувам ниту болка во грлото. Повеќе е како болка од синуси.
Не сум бил на страна, ниту пак сум контактирал со некој од странство или некој за кој знам дека е заразен. На работа одев скоро редовно и имав контакт со некои 5-6 луѓе, со редовни коростења на анти септици.
Ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата. Имам и потечна столица, иако тоа ми личи дека е од што сум напрегнат во моментов.
Стравот веќе ми се роди, не заспав цела вечер :D Значи ако се јавам за тестирање, никогаш нема да дојдам на ред ради тоа што не сум контактирал со заболен?
Психички е повеќе, јас се истрипав досега неколку пати дека имам темература.
Самата атмосфера те прави да се почуствуваш така, ништо не ти е.


ПС:Лесно ти е тебе на 11+ шо да кажат некои со температура 11 степени под нулата, тие нека му ја мислат :icon_mrgr:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.018
Психички е повеќе, јас се истрипав досега неколку пати дека имам темература.
Самата атмосфера те прави да се почуствуваш така, ништо не ти е.


ПС:Лесно ти е тебе на 11+ шо да кажат некои со температура 11 степени под нулата, тие нека му ја мислат :icon_mrgr:
Во Скопје истури снег од сабајлево, шизна времево начисто, вчера по кратки (15 - 20 степена), ноќеска и денес снег.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom